Dalintis „Vilniaus sporto festivalis – geriausia proga rasti sportinę veiklą kiekvienam“

Vilniaus sporto festivalis – geriausia proga rasti sportinę veiklą kiekvienam

Rugsėjo 24-25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įvyks jau penktasis Vilniaus sporto festivalis – vienas didžiausių sporto ir sveikatingumo renginių sostinėje, kur vilniečiams prisistatys keli šimtai būrelių, klubų bei sporto prekių platintojų. Lankytojų laukia ir masiniai sporto renginiai.

Praėjusiais metais šioje aktyvaus gyvenimo būdo fiestoje sudalyvavo apie 200 sporto mugės ir parodos dalyvių, 1000 sportininkų ir virš 12 tūkstančių lankytojų.

Kaip įprasta festivalio metu vyks sporto prekių ir įrangos paroda, kur lankytojai turės progų susipažinti su sporto įrangos inovacijomis ir tendencijomis. Į „Litexpo“ parodų ir kongresų centrą atvykę vilniečiai taip pat galės stebėti „Savickas Classic“ galiūnų turnyrą, dalyvauti „Reebook Fitness Challenge“ bei „Brasa Crossfit“ klubo rengiamose „Vilnius Fit Cup“ varžybose, klausytis specialistų patarimų sveikatingumo konferencijoje. Itin daug dėmesio įprastai bus skirta ir Vilniaus sporto klubų mugei.

„Popamokinė veikla yra didelis galvos skausmas tėvams. Surasti užsiėmimą vaikui dažnai trūksta laiko. Internete visko labai daug, sunku išsirinkti, ne visur pasiseka rasti visą reikiamą informaciją. Mūsų festivalio metu žmonės turi progą gyvai pamatyti būrelį, dažniausiai jie gali pasikalbėti su vadovu, tiksliai išsiaiškinti logistiką, rinkodarą, veiklos laikus“ – klubų mugę pristatė festivalį organizuojančios VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Penktajame Vilniaus sporto festivalyje organizatoriai tikisi apie 100 įvairių sporto būrelių ir klubų prisistatymų. Lankytojai galės iš arčiau susipažinti su itin plačiu mėgėjiško ir profesionalaus sporto spektru – nuo aikido, ušu, kung fu, capoeiros ir daugelio kitų kovinio sporto šakų iki žolės riedulio ar beisbolo; nuo baidarių slalomo ir kanupolo iki pankrationo ar šaudymo iš lanko. Be abejo, naujų talentingų vaikų ar suaugusiųjų savo veiklai ieškos ir daugeliui įprastesnių sporto šakų atstovai – krepšinio, futbolo, regbio, teniso klubai. 

„Neretai būna, kad būrelį palankęs vos mėnesį ar porą vaikas nusprendžia dėl įvairiausių priežasčių jį mesti. Sporto klubų mugėje tėvai gali susirinkti visą informaciją kad ir iš dešimties įvairių klubų, o taip pat susirasti aktyvų hobį ir sau. Būna, kad žmonės išmėgina kelis klubus paraleliai ir tuomet išsirenka norimą“, – remdamasis ankstesnių festivalių patirtimi pasakojo M. Paulauskas.

Daug klubų festivalyje pristatys parodomąsias programas, pakvies dalyvauti atviruose turnyruose, lankytojams suteiks nuolaidas įsijungiant į nuolatinę veiklą. O norinčius  dar aktyvesnio savaitgalio sudalyvauti pakvies garsiausias treniruočių festivalis „Reebok Fitness Challenge“.

Ši masinė fitneso treniruotė užims didžiulį plotą, vyks 2 dienas, 16 valandų, 960 minučių. Čia vienu ritmu sportuos šimtai žmonių, kuriems viską teisingai atlikti padės profesionaliausi Lietuvos ir užsienio treneriai. „Reebok Fitness Challenge“ rengėjai užtikrina, kad dalyviams tikrai nepritrūks šviesos, garso ir energijos.

Aktyvumu nenusileis ir „Brasa CrossFit“ klubo rengiamos „Vilnius Fit Cup“ bei „Brasa CrossFit Challenge“ varžybos, kur lankytojai visiškai nemokamai galės išmėginti daug įvairių treniruočių, pabendrauti su CrossFit sertifikuotais treneriais ir, be abejo, varžytis su savimi ir kitais dėl puikių prizų. Festivalio organizatoriai šiam renginiui šiemet žada dvigubai didesnę zoną lyginant su ankstesniais metais.

Prie sporto šventės organizavimo prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto departamentas, „Reebok“, „Brasa CrossFit“ klubas bei Lietuvos galiūnų federacija.

„Mūsų tikslas – sukviesti kuo daugiau miesto gyventojų. Visai nesvarbu, tai bus vaikai, suaugusieji ar senjorai. Kiekvienas lankytojas sau ar savo vaikui gali rasti sporto būrelį ar aktyvų hobį. Festivalyje dalyvaujantiems klubams bei sporto prekių platintojams tai taip pat puiki proga prisistatyti 12-15 tūkstančių sportui neabejingų Vilniaus gyventojų auditorijai, pristatyti naujoves, juos edukuoti“, – renginio viziją pristatė M. Paulauskas.

Naujausios sporto inovacijomis

Sporto prekių ir įrangos mugė – neatsiejama penktąsyk rengiamo Vilniaus sporto festivalio dalis. Šiame renginyje festivalio svečiai galės pamatyti naujausius sporto ir treniruočių įrenginius, o taip pat įsitikinti, kad aukščiausios kokybės sporto įrangą gamina ir mūsų šalies įmonės.

Festivalyje bus pristatytas pirmąsyk į Lietuvą atvežtas plaukimo treniruoklis „Endless Pool“ – 5 metrų ilgio ir 2,5 metrų pločio mini baseinas, kuris sukuria norimo stiprumo srovę, tad besitreniruojantis žmogus plaukia baseino viduryje, nejudėdamas į priekį. Didžiausias srovės greitis sukuria pasipriešinimą, kurį plaukikai patiria plaukdami 100 metrų atstumą per 1 minutę ir 10 sekundžių – tai užduotis įveikiama tikrai ne kiekvienam.

Šis treniruoklis tinka visų keturių pagrindinių plaukimo stilių treniruotėms. Be to pusantro metro gylio baseino dugne gali būti įtaisytas bėgimo takelis, tad šis įrenginys tinka ir kitokio tipo užsiėmimams bei įvairiausių sporto šakų atletų reabilitacijai. Parodos metu „Litexpo“ 5-ojoje salėje lankytojai galės tik stebėti įrenginio pristatymą ir veikimą, tačiau po jos dar dvi savaites visi norintieji turės galimybę patys išmėginti šį užsienyje gan plačiai naudojamą, bet į Lietuvą pirmąsyk atvežtą treniruoklį.

Na, o trečioje salėje kiekvienas turės progos susipažinti ir su mūsų šalies sporto įrangos ir paslaugų naujienomis. Čia bus pristatytos pirmosios Lietuvoje sukurtos irklentės, kurių gamintojai teigia, kad kokybe jos ne tik nenusileidžia, bet ir lenkia labiausiai vertinamus pasaulyje irklenčių prekinius ženklus. Tuo tarpu lietuviškų irklenčių kainos – beveik dusyk mažesnės.

Dėmesio verti ir lietuviško projektavimo elektriniai dviračiai – Lietuvoje dar reti, bet sparčiai populiarėjantys užsienyje. Na, o  Kauno technologijos universiteto (KTU) stende bus galima išmėginti visiškai naują treniruoklį pusiausvyrai ir koordinacijai lavinti. 

„Tai universlaus įrenginys, kuris gali būti naudojamas tiek vaikų, tiek ir suaugusių asmenų reabilitacijai bei profesionalių sportininkų treniruotėms. Treniruotės su šiuo prietaisu yra puiki prevencinė priemonė, siekiant išvengti kritimų rizikos vyresniame amžiuje“, – apie treniruoklio paskirtį pasakoja universiteto atstovai.

KTU Mechanikos institutas pristatys unikalią 3D bėgimo matavimo ir analizės sistemą, kurios dėka galima atlikti išsamią bėgimo analizę ištiriant bėgantįjį nuo galvos iki kojų. Tyrimas bėgikui leidžia pažvelgti į save iš šalies, įvertinti atliekamų judesių tikslumą, sumažinti traumų riziką bei pagerinti rezultatus.

Festivalio lankytojai sporto įrangos ir prekių parodoje galės su solidžiomis nuolaidomis įsigyti ir sportinės avalynės ar aprgangos – nuo kompresinių kojinių iki iš Merino avių vilnos pagaminto apatinio trikotažo, itin tinkančio sportui. Čia bus galima pasimatuoti po ilgų mokslinių tyrimų sukurtus bėgimo batelius, mažinančius raisčių patempimo tikimybę. O norintys kažko įdomesnio galės susipažinti su paspirtukų entuziastu Tomu Augūnu ir išmėginti sportinį paspirtuką, su kuriuo jis dalyvauja Europos taurės varžybose.

„Paspirtukai – tai mažybinis pavadinimas, o iš tikrųjų tai yra bepedaliai dviračiai, kitaip vadinami pėdspiriai, – pasakojo T. Augūnas, – Parodos metu taip pat pristatysiu ir paspirtuką, kuriuo liepos mėnesį apvažiavau aplink Lietuvą – viso 1229 km. Tai yra tolimiausia kelionė paspirtuku Lietuvoje, kuriai yra suteiktas agentūros „Factum“ Lietuvos rekordas“.

Susitikimai su žymiais sportininkais ir specialistais

Lieka vos daugiau nei savaitė iki Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančio didžiausio miesto rudens sporto renginio – Vilniaus sporto festivalio. Svarbia festivalio dalimi bus „Skynet“ konferencija „Active Training“, kurioje lankytojai galės pasiklausyti žymių Lietuvos sportininkų, o taip pat mūsų šalies ir užsienio specialistų lekcijų bei pasakojimų bei pabendrauti su mūsų ypatingiais sportininkais ,,Valandoje su parolimpiečiais”.

Penktąsyk rengiamame sporto festivalyje konferencijų zona nėra naujiena. Šiemet „Skynet“ pristatomoje „Active Training“ konferencijoje sau įdomią temą turėtų rasti kiekvienas. Į susirinkusiuosius kreipsis Vaida ir Deividas Česnauskiai, Žydrūnas Savickas, Andrius Pauliukevičius ir daugelis kitų Lietuvos bei užsienio sporto specialistų. Konferencijas moderuos sporto žurnalistas Saulius Nalivaika, jos bus tiesiogiai transliuojamos internetu abi festivalio dienas.

Futbolininkas Deividas Česnauskis bei su Lietuvos futbolo federacija ir sporto renginiais dirbanti jo žmona Vaida Česnauskienė pažvelgs į sportą šeimoje ir pasidalins patirtimi – kaip išauginti sportišką vaiką. Apie asmeninio trenerio svarbą kiekvienam sportininkui pasakos galiūnas Žydrūnas Savickas, Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas bei vienas garsiausių šalies asmeninių trenerių Andrius Pauliukevičius.

Lankytojai galės išgirsti apie pirmosios Lietuvoje profesionalios dviračių sporto komandos „Staki – Baltik vairas“ kasdienybę, užkulisius bei planus. Vytautas Karklelis papasakos apie Kung fu, kaip priemonę pažinti save ir atrasti prasmingo gyvenimo kelią

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė kalbės apie sportininkų mėgėjų mitybą ir jos svarbą, o apie svorio kontrolės mitus ir tikrovę papasakos Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, ,,ActiveTraining‘’ programų direktorė ir koordinatorė ,,EuropeActive” profesionalų standartų komiteto narė dr. Simona Pajaujienė.

Lietuvos burlenčių čempionas Girmantas  Neniškis interaktyviai pristatys idėją ir galimybes naujai banglenčių sporto infrastruktūrai Lietuvoje, o Evaldas Bružė šįsyk pasakos apie keliones ir žiemos sportą – ,,kaip patirti manonumą slidinėjant ir nenusisukti sprando”.

Nebus apsieita ir be rezonansinių temų. Vasaros pradžioje kritiką Lietuvos olimpiečių stiliui pažėręs ir alternatyvią aprangą sukūręs dizaineris Aleksandras Pogrebnojus kalbės apie sporto madą ir kaip nuo idėjos nukeliauti iki rezultato.

„Galiu pasakyti, kad ir būnant mažam kartais galima padaryti net geriau nei sporto mados gigantai. Kaip Lietuva būdama maža šalis gali daug pasiekti, lygiai tas pats ir sporto madoje. Čia kaip su šuoliais į aukštį – jei šokinėsi per mažą aukštį, tai visuomet liksi koks dešimtas. O jei pasirinksi aukštesnę kartelę tai arba sudegsi, arba pasieksi daug, – viziją pristatė mados kūrėjas. – Visi galvoja, kad tai nerealu, neįmanoma. Išties visada galima pirmauti, tik reikia būti keliais žingsniais priekyje ir nebijoti rizikuoti, daryti kažką įdomaus“.

Įdomūs turėtų būti ir fotografų Vytauto Dranginio bei Alfredo Pliadžio pasakojimai apie sporto fotožurnalistiką. Abu fotografai neseniai grįžo iš Rio olimpinių žaidynių, kur fiksavo geriausių Lietuvos bei viso pasaulio sportininkų varžybų akimirkas.

Specialistai neturėtų praleisti žymaus Airijos hipnoterapeuto Andy Brady paskaitos „Hipnoterapija: Sportas akims ir sielai“. Lektorius įsitikinęs, kad sportinius rezultatus galima pagerinti savihipnozės pagalba. Jo devizas – gyvenime matyti ne ribas, o jų nebuvimą ir tikėti, kad galime pasiekti absoliučiai viską, ko trokštame. Beje, A. Brady laisvalaikiu žvilgsniu lanksto šaukštus, tad ragina kiekvieną atsinešti po šaukštą, kurį, jei pageidausite, jis galės jums stebint sulankstyti, taip parodydamas, kad nėra nieko neįmanomo.

Galiūnai, gatvės gimnastai ir nuolatinės atviros treniruotės

Vilniaus sporto festivalis tradiciškai neapsieina be stipriausio pasaulio žmogaus Žydrūno Savicko kuruojamų galiūnų varžybų. Šiemet šeštadienį, rugsėjo 24 d., nuo 14 valandos lauke priešais trečiąją salę vyksiančiame „Savickas Classic“ turnyre dalyvaus 11 stipriausių galiūnų iš Lietuvos ir aplinkinių valstybių.

„Mūsų regionas garsėja viso pasaulio varžybose dominuojančiais galiūnais, tad prognozuoti rezultatus yra be galo sunku, – apie artėjančią kovą pasakojo Ž. Savickas, – šįsyk vyrų laukia labai sunkios rungtys. Jie turės tempti ir vilkiką, ir traktorių, nors daugelyje varžybų būna tik viena šių kovų“.

Galiūnai taip pat varžysis luitų kėlimo estafetėje, padangų vertime, automobilio atkėlime, laikyme prieš save bei estafetėje, kurią sudarys nąsčiai bei svorio nešimas tarp kojų.

Lietuvai turnyre atstovaus tiek patyrę stipruoliai Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas, tiek plačiajai publikai kiek mažiau žinomi, tačiau tarptautinėse varžybose solidžius rezultatus demonstruojantys vilniečiai Mindaugas Jaras, Dainius Repšys bei Vitalijus Križinauskas.

Sekmadienį nuo 10 ryto startuosiančiame gatvės gimnastikos turnyre „Savickas Classic Street Workout Battle“ jėgas išmėgins 16 pajėgiausių Lietuvos gatvės gimnastų. Suskirstyti į poras kiekvienoje akistatoje jie turės po du 30 sekundžių priėjimus prie skersinio ar lygiagrečių. Pasirodymus gyvai vertins patyrę teisėjai, kurie spręs, kas nusipelno vietos kitame etape.

„Gatvės gimnastika išsiskiria savo paprastumu ir pigumu – nereikia skirti pinigų sporto klubams, galima treniruotis tiesiog išėjus į lauką. Tačiau tai, ką daro vaikinai yra neįtikėtina ir atima žadą“, – gimnastų dvikovas pristatė vienas jų organizatorių Denis Tomkutonis.

Dar vienas tradicinis Vilniaus sporto festivalio renginys – „Power Hit Radio“ gatvės šokių kovos, kurias šiemet surengti padeda „Sportland“. Į atviras varžybas gali registruotis visi norintys House, Breaking, Popping, Dancehall ir Hip Hop stilių šokėjai. Pernai šokių kovose jėgas išmėgino beveik 200 dalyvių ir organizatoriai tikisi panašaus jų skaičiaus sulaukti ir šiemet.

Rugsėjo 24 d., šeštadienį vyks „Open Edition“ tipo varžybos, į kurias registruotis galės visi norintieji, tuo tarpu sekmadienį šansą kovoti su sau lygiais gaus mažiau patirties turintys šokėjai – antrąją dieną vyks „Junior Edition“ turnyras, į kurį kviečiami iki metų gatvės šokiais užsiimantys entuziastai.

„Power Hit Radio“ šokių kovas vertins kompetentinga komisija, kurią sudarys ekspertai iš Italijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Šiemet prie komisijos prisijungs ir daugkartinis šio renginio čempionas Arūnas Švarcas. Breiko pasirodymus vertins italas Bboy Drass, o Hip Hop šokėjų likimas bus atiduotas į penkerius metus Didžiojoje Britanijoje praleidusios Kamile LIL K rankas.

Na, o kitų aktyviai įsijungti į festivalio programą norinčių šventės lankytojų lauks atviros ir visiškai nemokamos „Brasa CrossFit“ treniruotės, kurios startuos nuo 10 valandos ryto ir vyks kas valandą abi šventės dienas. Šeštadienį 14 val. prasidės vyrų ir moterų prisitraukimų varžybos „Pull-Up Challenge“, kurių metu energijos priduos Hip Hop grupės „Omerta” gyvas pasirodymas. O nuo 15 val. pažengę sportiningai susigrums „Vilnius Fit Cup“ turnyre. Sekmadienio popietę vyksiančiose „Brasa CrossFit Challenge“ varžybose jėgas išmėginti galės visi iššūkių nebijantys festivalio dalyviai. Visos šventės metu taip pat vyks  didžiausias metų treniruočių festivalis „Reebok Fitness Challenge“.

Bilietus į rugsėjo 24-25 dienomis vyksiantį Vilniaus sporto festivalį platina „bilietai.lt“. Vaikai iki 16 metų, senjorai ir žmonės su negalia įleidžiami nemokamai.

Informacija ir nuotraukos: organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Debesų Dakare – trys Lietuvos rekordai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį