Dalintis „Vaikščiojimas lynu – pramoga ir iššūkis“

Vaikščiojimas lynu – pramoga ir iššūkis

Pasaulyje sparčiai populiarėjantis, neaplenkęs ir Lietuvos, tačiau vis dar naujas ir neatrastas sportas anglišku pavadinimu slacklining – džiugina daugybę smalsuolių įvairiuose miesto parkuose ar vasaros šventėse ir festivaliuose. Apie šį keistą, nemažai ištvermės ir kantrybės reikalaujantį sportą, SPORTLAND MAGAZINE kalbasi su “Slackline Vilnius” klubo ir asociacijos “Lyno akrobatai” vienu iš steigėjų Egidijumi Gailevičiumi.

Egidijau, lyną akrobatai tempia virš vandens, skardžių, uolų, pievų ar net dimiesčiuose tarp dangoraižių. Klubo “Slackline Vilnius” bendraminčiai dažnai užsiiminėja parkuose. Kur būnate dar ir kodėl?

Slackline’ą tempiame ne tik parkuose. Juo vaikščiojame ir per įvairius vandens telkinius, griovius, tarp pastatų. Taip pat dalyvaujame festivaliuose, kituose renginiuose, mokome žmones, supažindiname su šia pramoga.
Manau, yra keletas ar net keliolika priežasčių kodėl tai darome, kiekvienas iš mūsų turi savų motyvų. Slackline’as yra netradicinis ir dar daug kam nematytas sportas/pramoga – visuomet įdomu daryti kažką, kur esi pirmas ir pirmam pajusti atradimo džiaugsmą. Be to, vaikščiojimas ant lyno yra gan sunkus sportas, ypač norint eiti virš vandens ar dideliame aukštyje, o sunkumai žmones traukia, ypač kai žinai, kad kažkas tai gali padaryti, tu ir pats nori pasiekti tokį patį lygį. Dauguma mūsų kompanijos žmonių yra labai aktyvūs ir daug sportuoja, o vaikščiojimas ant lyno suteikia galimybę sportuoti įdomiau. Stebina tai, kad slacklining’o pramoga yra paprasta pradedantiesiems – nebūtina kažkokia sudėtinga įranga, šia pramoga galima užsiiminėti bet kur lauke, kur yra bent du medžiai, nereikia nuolat leisti pinigų įrangos ar patalpų nuomai, užtenka įsigyti juostą ir pradėti vaikščioti. Galų gale smagu mokyti kitus žmones ir demonstruoti savo sugebėjimus.

Lietuvoje vaikinai žaidžia krepšinį ar spardo kamuolį. Kuo patį sužavėjo slackline’as?

Neužsiimu tik slackline’iningu, patinka ir kitos aktyvios veiklos, pavyzdžiui, laipiojimas uolomis. Mane visuomet žavėjo netradiciniai sportai, man turi būti ne tik įdomu sportuoti, bet ir būti rimtas iššūkis. Kuo daugiau gyvenime visko išbandai, tuo norisi daugiau iššūkių, o slackline’o sporte tobulėjimo ribos yra tikrai plačios. Slackline’as žavi dar ir tuo, kad yra galimybė daryti triukus ant tam specialiai skirto slack’o, taip pat labai įdomus iššūkis yra eiti juosta aukštai – keliolikos metrų aukštyje, kai reikia dar įveikti ir aukščio/kritimo baimę. Mane motyvuoja ir tai, kad aplink mane yra labai smagi kompanija ir tokie pat motyvuoti žmonės, su kuriais žymiai greičiau tobulėji.

Kokias raumenų grupes lavina šis sportas?

Šis sportas nėra jėgos sportas, tačiau einant ilgesne juosta, bent jau man labiausiai pavargsta pečiai. Žinoma, dirba visi kojų raumenys, korpusas, rankos, nes kiekvieną kartą, einant ant aukšto lyno, nukritus ir pasikabinus ant apsaugų, reikia prisitraukti ir užlipti atgal.

Nemažai žmonių turi aukščio baimę, ar užsiimant šiuo sportu įmanoma ją nugalėti?

Neabejoju, kad vaikščiojimas ant lyno padės nugalėti aukščio baimę, kita vertus, tai nėra pati veiksmingiausia priemonė. Aš pats niekados neturėjau didelės aukščio baimės, daugiau bijojau pačio kritimo, tačiau pradėjus vaikščioti dideliame aukštyje baimės beveik neliko. Jei kalbėtume apie aukščio baimės nugalėjimą, tai žymiai geriau tam tinka laipiojimas į uolas ar dirbtines sienas, nes aukštį, kuriame jautiesi patogiai gali didinti po truputį.

Kiek reikia treniruotis, kad galėtum nesunkiai pereiti vidutinio ilgio distanciją juosta?

Kad pajustum pusiausvyrą ir paeitum kelis žingsnius užtenka pasitreniruoti apie dvi valandas. Tuomet ateina suvokimas, kad eiti tikrai įmanoma ir tai nėra ypatingai sunku. Norint pereiti 10 metrų juostą reikėtų pasitreniruoti 2-4 dienas po kelias valandas kiekvieną dieną.

Koks yra “Slackline Vilnius” tikslas?

„Slackline Vilnius” klubo pagrindiniai tikslai yra suburti bendraminčius – žmones kuriems patinka vaikščioti ant lyno, mokytis vieniems iš kitų, populiarinti šią pramogą ir sportą. Galų gale tiesiog smagiai leisti laiką. Taip pat kuo daugiau žmonių užsiiminėja šia pramoga, tuo daugiau įvairesnių tipų lynų/juostų visi kartu turime ir galime išbandyti.

Klubo Facebook puslapis: https://www.facebook.com/pages/Slackline-Vilnius/701843756592655

Tekstas: SPORTLAND MAGAZINE
Nuotraukos: Iš asmeninio herojaus albumo, Simono Rupšio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

LIETUVIAI NUSILEIDO KROATAMS, BET LAIMĖJO TURNYRĄ

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį