Dalintis „Už šiaudo užsikabinę Lietuvos krepšininkai keliauja į Berlyną kovoti dėl medalių“

Už šiaudo užsikabinę Lietuvos krepšininkai keliauja į Berlyną kovoti dėl medalių

Europos vyrų krepšinio čempionatas Lietuvos rinktinei prasidėjo ir permainingai, ir dramatiškai. Netrūko nieko – dramų, teisėjų klaidų, maldų dėl Prancūzijos pergalės, nerimo dėl žaidėjų sveikatos. Visgi viskas kol kas baigėsi laimingai – dvejomis pergalėmis grupės etapą užbaigę lietuviai pateko į aštuntfinalį ir vyksta į Berlyną (Vokietija) kautis dėl aukščiausių vietų.

Turnyras buvo pradėtas rungtynėmis su Europos čempionės titulą ginančia Slovėnijos komanda su NBA superžvaigžde Luka Dončičiumi priešakyje. Nors lietuviams norėjosi atsirevanšuoti varžovams už nesėkmę atrankoje į Tokijo olimpines žaidynes, pakankamai komandos draugų paramos sulaukęs L. Dončičius atvedė slovėnus į pirmą pergalę.

Slovėnai vėliau čempionate gavo netikėtą „antausį“ rungtynėse su Bosnija ir Hercegovina, tačiau vėliau L. Dončičius žaidė neįtikėtinai, o Slovėnijos krepšininkai nugalėjo tiek vokiečius, tiek prancūzus ir užėmė grupėje pirmąją vietą. Paskutinėse rungtynėse su prancūzais fenomenalusis slovėnas surinko net 47 taškus.

Antrajame ture lietuvių laukė akistata su Prancūzija. Atkakliose rungtynėse lietuviai tris kėlinius pirmavo ir buvo netoli pirmosios pergalės. Visgi viena nesėkminga atkarpa paskutiniajame ketvirtyje sugriovė visą žaidimą, o įsibėgėję prancūzai savo šansus išnaudojo.

Vėliau laukė skandalingosios rungtynės su Vokietija. Du pratęsimai, galingas Jono Valančiūno žaidimas ir skaudus pralaimėjimas. Visi matė teisėjų klaidas, kainavusias gana brangiai. Tą pripažįsta ir FIBA. Vis dėlto reikia pripažinti, kad skylėta gynyba, klaidos ir daugybė neteisingų sprendimų buvo pagrindiniai faktoriai, neleidę patiems užtikrintai pasiimti pergalę.

Jonas Valančiūnas

Ant prarajos nustumti Lietuvos krepšininkai vienu momentu tapo priklausomi nuo Prancūzijos komandos. Visgi Lietuvos fanų armijos paramos sulaukę prancūzai nugalėjo bosnius ir leido Lietuvos rinktinei išsaugoti galimybes žengti į atkrintamąsias varžybas.

Savo šanso lietuviai nepaleido. Gerokai silpnesni vengrai sutriuškinti be didesnio vargo, o lemiama akistata su Bosnija ir Hercegovina taip pat baigėsi užtikrinta mūsiškių pergale.

Lietuvius šiose pirmenybėse palaiko didžiulis būrys sirgalių iš Lietuvos. Kelno arenoje, be vokiečių, būtent lietuviai dažniausiai jaučiasi tarsi žaisdami namuose. Pagyras lietuvių fanams žarsto visų Vokietijoje žaidžiančių komandų žaidėjai ir atstovai.

„Noriu padėkoti sirgaliams, kurie mus taip palaiko. Mes čia esame dėl jų“, – sakė vienas Lietuvos komandos lyderių Domantas Sabonis.

Domantas Sabonis

Aštuntfinalyje laukia Ispanija

Aštuntfinalyje lietuvių laukia grėsmingi varžovai – ispanai. Prieš Europos čempionatą lietuviai dukart – tiek Lietuvoje, tiek Ispanijoje nugalėjo ispanus, kurie išgyvena kartų kaitą, bet turi pakankamai potencialo išlaikyti šalies krepšinį Europos elite.

Nors Ispanijos rinktinė sėkmingai pradėjo Europos čempionatą, netikėtas pralaimėjimas belgams bei sunki pergalė prieš Turkiją rodo, kad tai yra pažeidžiama komanda. Bet kokiu atveju, viskas lietuvių rankose. Tikėkimės, kad pergalingą ritmą pagavę Lietuvos krepšininkai toliau gerins savo žaidimą ir tęs žygį Europos čempionate iki pat pabaigos.

„Ispanai mums gerai pažįstami, tai gera komanda. Svarbiausia yra gerai atsistatyti, būti geros nuotaikos ir tinkamo susikaupimo bei atiduoti viską, ką galime“, – teigė kitas Lietuvos rinktinės narys Arnas Butkevičius.

Rinktinės vedliai – NBA bokštai J. Valančiūnas ir D. Sabonis

Galima pastebėti, kad Lietuvos rinktinė šiame čempionate priversta verstis tik devyniais žaidėjais. Eigirdas Žukauskas ir Kristupas Žemaitis žaidė tik epizodiškai, simbolines minutes gauna ir Martynas Echodas. Jų neužtikrinti pasirodymai mače su Vengrija neatvėrė jiems galimybės gauti daugiau žaidybinio laiko.

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis

Lietuvos rinktinės žaidimas grindžiamas NBA bokštais – J. Valančiūnu ir D. Saboniu. Paskutinės rungtynės parodė, kad Marius Grigonis yra geros formos ir gali „patraukti“ komandą tolimais metimais. Kol kas stabilumo trūksta pagrindiniam įžaidėjui Rokui Jokubaičiui, bet panašu, kad su pergalėmis atsiranda ir daugiau solidumo.

Jeigu Lietuvos centrai toliau sėkmingai dominuos po krepšiais, įžaidėjai turės pakankamai energijos, prie M. Grigonio prisijungs Rokas Giedraitis, gynyboje toliau spindės Arnas Butkevičius, o savo potencialą atskleis Ignas Brazdeikis ir Mindaugas Kuzminskas, Lietuvos rinktinė gali nudžiuginti dar ne viena pergale.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ką valgyti prieš maratoną?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį