Dalintis „Trečiosios vietos laimėtojas Rokas Baciuška: „Buvo sunkiausias Dakaras““

Trečiosios vietos laimėtojas Rokas Baciuška: „Buvo sunkiausias Dakaras“

Penktadienį Saudo Arabijoje finišavo prestižinis Dakaro ralis, kuriame trečią kartą iš eilės ant podiumo lipo lietuvis Rokas Baciuška. Trečiąją ir antrąją vietas atitinkamai 2022 ir 2023 metais SSV klasėje iškovojęs Lietuvos lenktynininkas šįkart ant trečiojo pakylos laiptelio lips galingesnėje „Challenger“ klasėje.

R. Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Can-Am Factory Team“) išsaugojo trečiąją poziciją po penktadienį vykusio paskutinio etapo aplink Yanbu miestą. Čia sportininkams teko nuvažiuoti 328 km, iš kurių 175 km sudarė greičio ruožą.

R. Baciuška finišavo per 1 val. 59 min. 33 sek. ir užėmė penktąją vietą. Jo pagrindinis konkurentas ir komandos draugas čilietis Francisco Lopezas finišavo per 2 val. 8 min. 26 sek. ir rimtesnio iššūkio lietuviui nemetė.

R. Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano. MCH nuotr.

Sportininkas prisipažino, kad paskutiniame greičio ruože važiavo saugiai, bet su greičiu.

„Ačiū komandai, rėmėjams ir fanams. Man tai buvo sunkiausias Dakaras iš visų ir mes jį atlaikėme. Labai smagu. Paskutinis etapas nebuvo mano tipo, iš pradžių buvo akmenų, todėl saugojomės. Pavyko nepradurti ratų. Bet kokiu atveju, greičio ruožas buvo kone trigubai trumpesnis nei daugelis, todėl buvo paprasčiau“, – sakė R. Baciuška.

Paskutiniame greičio ruože nugalėjo brazilas Marcelo Gastaldi (1 val. 55 min. 22 sek.). Antroji vieta atiteko Salehui Alsaifui (+23 sek.) iš Saudo Arabijos, trečioji – ispanei Cristinai Gutierrez (+1 min. 12 sek.).

Būtent paskutiniame etape sprendėsi šios klasės Dakaro ralio nugalėtojai. Užtikrintai Dakaro ralyje pirmavęs amerikietis Mitchellas Guthrie jau trasos pradžioje turėjo problemų ir iššvaistė turėtą 25 min. pranašumą prieš antroje vietoje buvusią C. Guttierez. Vėliau amerikietis prarado dar daugiau laiko ir tuo pačiu – lyderio poziciją.

Finišavus abiem dalyviams, paaiškėjo, kad C. Guttierez aplenkė M. Guthrie bendroje įskaitoje ir tapo antrąja moterimi, iškovojusia Dakaro ralio trofėjų. Anksčiau tą yra pavykę tik vokietei Juttai Kleinschmidt.

M. Guthrie jai pralaimėjo 35 min. 46 sek. ir užėmė antrąją vietą. R. Baciuškos atsilikimas nuo ispanės – 58 min. 47 sek.

Lietuvos lenktynininkas šiame Dakare dukart buvo greičiausiųjų trejetuke – septintajame greičio ruože užėmė antrąją vietą, devintajame – trečiąją.

MCH nuotr.

R. Baciuška atskleidė, kad jau po trijų savaičių planuoja startuoti kitose lenktynėse, bet apie šią naujieną papasakos jau būdamas Lietuvoje.

„Challenger“ klasėje iš 42 Dakaro ralyje startavusių dalyvių klasifikuoti 28. Šių metų Dakaro ralį sudarė prologas ir 12 etapų. Iš viso sportininkai per 14 dienų turėjo įveikti 7891 km.

Emilija Gelažninkienė – pirmoji lietuvė, įveikusi Dakaro ralį prie vairo

36 ekipažai – būtent tiek bagių sausio 5 d. pradėjo varžybas SSV klasėje sunkiausiame pasaulyje Dakaro ralyje. Tarp jų ir Lietuvai istorinis startas su pirmąja moterimi už vairo. Emilija Gelažninkienė tikrai sukūrė istoriją debiutuodama Dakare – ji ne tik sėkmingai finišavo, bet ir bendroje įskaitoje pateko į greičiausiųjų ekipažų dešimtuką.

Paskutinį, 175 kilometrų greičio ruožą Emilijos ir šturmano Arūno Gelažninko komanda įveikė per 2 val. 19 min ir 36 sek.. Toks rezultatas leidžia ekipažui dienos įskaitoje įsitaisyti 14-oje vietoje ir apginti 9-ąją vietą bendroje įskaitoje. Toks ir buvo pagrindinis komandos dienos tikslas.

Trasoje, kaip teigė A. Gelažninkas, netrūko akmenų, tad svarbiausia buvo išlaikyti stabilų tempą ir išvengti nuostolių. Kadangi planas pavyko ir finišas buvo sklandus bei užtikrintas, komanda nestokojo pačių geriausių emocijų.

„Ruože tikrai vėl gyvas galas akmenų, bet atvažiavom be aukų, visi ratai vietoje ir laikas mūsų geras. Esam žiauriai laimingi – po tokios pradžios, kai akimirką teko pagalvoti, kad Dakaras baigtas jau prologe, emocijos šiandien pačios geriausios. Man šis Dakaras kitoks, visomis prasmėmis labai sunkus, bet dabar labai gera ir lengva. Net geresnis jausmas, negu pačiam vienam finišavus,“ – teigė A. Gelažninkas.

„Neapsakomas jausmas čia būti. Dvi savaites važiuoji, kenti, būni, lipi per save, bet galų gale tikslą įvykdai ir esi finiše. Čia mus pasitiko daug lietuvių, palaikymas nerealus ir jis jaučiamas ne tik čia, bet ir socialiniuose tinkluose, sulaukiam daug žinučių. Tiesiog nerealu, esu labai dėkinga visiems, kurie prisidėjo prie šio starto ir finišo,“ – su ašaromis akyse kalbėjo E. Gelažninkienė.

Emilija Gelažninkienė. „Rentway Dakar Team“ nuotr.

Dakaro ralį, apėmusį daugiau nei 4260 kilometrų greičio ruožų, „Rentway Dakar Team“ įveikė per 67 val. 44 min. ir 45 sekundes. Toks rezultatas komandai leido bendroje įskaitoje iškovoti 9-ąją vietą, nuo lyderio atsiliekant kiek daugiau nei 10 valandų.

Primename, jog ekipažo dalyvavimas ralyje buvo pakibęs ant plauko, kai dar prologe, likus vos kilometrui iki finišo nepavykusio lenkimo metu juos taranavo kitas ekipažas. Tai pirmuose greičio ruožuose komandą nubloškė į patį startuojančių sąrašo galą, apsunkinant važiavimo sąlygas dulkėmis nuo sunkvežimių ir tamsa.

Laisvydas Kancius – ketvirtas tarp keturratininkų

Keturračių lenktynėse tiek paskutiniame etape, tiek bendroje įskaitoje ketvirtas liko Laisvydas Kancius.

Laisvydas Kancius. Story Racing nuotr.

„Buvo sunku, bet ir labai įdomu. Ačiū, kad visą šį laiką buvote kartu, stebėjote rezultatus ir palaikėte. Esu laimingas pasiekęs finišą, bet rezultatas… Žinoma, tikslai ir lūkesčiai buvo didesni, tačiau ne viskas visada būna, kaip per sviestą. Bet plačiau apie tai, kas galėjo pakišti koją papasakosiu vėliau. O dabar pasidžiaukime tuo, ką pavyko pasiekti, nes kaip bebūtų – tai geriausias mano rezultatas per visą dalyvavimo Dakare istoriją. Dar kartą noriu padėkoti visiems gerbėjams, rėmėjams bei komandai, nes jūs turite žinoti, kad esate nuostabūs. Sveikinimai ir kitiems lietuviams, kuriems pavyko ne tik įveikti šių metų Dakarą, bet taip pat pasiekti puikių, net istorinių rezultatų ir parodyti, kad mes ne iš kelmo spirti. Galime aukštai iškelti ne tik galvas, bet ir savo trispalvę. Tie, kuriems finišo pasiekti nepavyko, linkiu nepasiduodi, nes puikiai žinau, ką reiškia nebaigti varžybų, tačiau tai turėtų būti dar didesnis stimulas varyti pirmyn“, – mintimis dalinosi L. Kancius.

Tekstas: sportas24.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pasaulio reitingo dešimtukuose – keturios Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų įgulos

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį