Dalintis „Rekordą pagerinusi Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys Berlyne iškovojo Pasaulio taurės auksą“

Berlyne (Vokietija) vykstančiame pirmajame „World Aquatics“ Pasaulio plaukimo taurės etape aukso medalius paskutinę dieną iškovojo lietuviai Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys.

R. Meilutytė triumfavo moterų 50 m plaukimo krūtine finale.

Lietuvos sportininkė distanciją įveikė per 29,56 sek. ir net 0,67 sek, pagerino nuo kvalifikacinių varžybų estei Eneli Jefimovai priklausiusį šių varžybų rekordą.

Būtent jaunoji estė E. Jefimova užėmė antrąją vietą finale, finišavusi per 30,35 sek. Trečia liko lenkė Dominika Sztandera (30,61 sek.).

26-erių R. Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio moterų rekordas (29,16 sek.).

Primename, kad perpus ilgesniame nuotolyje šeštadienį R. Meilutytė užėmė penktąją vietą.

Rūta Meilutytė. Aniko Kovacs/World Aquatics nuotr.

Antrąjį aukso medalį Berlyne iškovojo Danas Rapšys. Jis triumfavo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale. Jo laikas – 1 min. 45,75 sek.

Antrąją vietą užėmė australas Maximillianas Giuliani (1.46,18), trečiąją – amerikietis Kieras Smithas (1.48,15).

Prieš tai D. Rapšys šiose varžybose iškovojo auksą plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi bei 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Danas Rapšys. LTU Aquatics nuotr.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale septintas liko Andrius Šidlauskas (2.13,91). Nugalėjo kinas Qinas Haiyangas (2.07,45).

Tekstas: Sportas24.lt