Dalintis „Lietuvos rankinio talentė V. Damulevičiūtė: „Tobulėti man leidžia vizijos turėjimas ir stipri darbo etika““

Lietuvos rankinio talentė V. Damulevičiūtė: „Tobulėti man leidžia vizijos turėjimas ir stipri darbo etika“

Vakarei Damulevičiūtei dar tik 19 metų, o ji jau rungtyniauja pajėgioje aukščiausioje Vokietijos Bundeslygoje bei yra viena svarbiausių Lietuvos moterų rinktinės žaidėjų.

Iš Druskininkų kilusios V. Damulevičiūtės sportinis kelias galėjo ją nuvesti į visai kitą sporto šaką, bet šiame Lietuvos kurorte tiesiog nebuvo didelės komandinių šakų pasiūlos.

„Sportavau nuo pat mažens. Tėvai mane planavo nuvesti žaisti krepšinį, nes nuo pat mažens turėjau visus duomenis, bet Druskininkuose nebuvo merginų krepšinio komandos. Buvo tik rankinis, todėl atsidūriau būtent šioje sporto šakoje. Vos paliečiau rankinio kamuolį, supratau, kad tai 100 proc. bus mano sportas. Iki šiol myliu šį sportą, kurį žaidžiu visus 15 metų“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo V. Damulevičiūtė.

Išties nedaug rankininkų, o ir apskritai sportininkų Lietuvoje gali pasigirti tokia sparčiai kylančia karjera tokiame jauname amžiuje. V. Damulevičiūtė teigia, jog to priežasčių yra ne viena.

Vakarė Damulevičiūtė. Lietuvos rankinio federacijos nuotr.

„Tai lemia mano užsivedimas, noras, užsispyrimas siekti aukščiausių karjeros laiptų. Taip pat turiu savo nuostabų tėtį, kuris pats buvo sportininkas ir žino kaip mane motyvuoti, taip padėdamas siekti aukščiausių tikslių. Esu dėkinga ir savo profesionaliam asmeniniam treneriui, su kuriuo įdėjome daug darbo, kad pasiektume didesnių rezultatų“, – kalbėjo rankininkė.

Jos talentą greitai pastebėjo rankinio specialistai, todėl ji spėjo pažaisti ir Lietuvos jaunimo rinktinėse, ir net paplūdimio rankinio nacionalinėje komandoje. Kaip jau minėta, dabar ji sėkmingai rungtyniauja ir moterų rinktinėje.

„Kaip svarbiausias savo savybes išskirčiau ateities vizijos turėjimą, pasitikėjimą savimi, ryžtingumą, atsidavimą ir, manau, stiprią darbo etiką“, – vardino V. Damulevičiūtė.

Lietuvos rinktinėje V. Damulevičiūtė debiutavo praėjusiais metais. Beje, būtent tada Lietuvos moterų komanda buvo atkurta po 1,5 metų pertraukos. Nors lietuvės pralaimėjo pirmąsias rungtynes Ispanijoje, V. Damulevičiūtei tai buvo įsimintinas mačas.

Vakarė Damulevičiūtė. Lietuvos rankinio federacijos nuotr.

„Manau, kad visiems žaidėjams žaidimas rinktinėje reiškia malonumą ir pagarbą savo šaliai. Visi siekiame parnešti tik geriausius rezultatus. Mano debiutas įvyko Ispanijoje su labai stipria komanda. Kadangi arena buvo užpildyta žiūrovų, tai atmosfera buvo pati geriausia. Jaudulio ir didelio noro tikrai netrūko, ypač esant tokiai jaunai. Pati esu žaidusi Ispanijos klube, todėl ten buvo daug pažįstamų veidų, kurie palaikė mane. Dėl to man buvo malonumas žaisti su Ispanija ir parodyti tai, ką galiu, atsiduodant visu 100 proc.”, – mintimis dalinosi V. Damulevičiūtė.

Tiesa, pats moterų rankinis Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus. Įvykus kartų kaitai ir karjeras pabaigus patyrusioms rankininkėms, šio sporto lygis mūsų šalyje gana smarkiai krito. Tai buvo viena iš priežasčių, dėl ko pusantrų metų nacionalinė komanda išvis nebuvo buriama.

„Manau, kad Lietuvos rankinis išsiskiria tuo, kad čia greičiai yra kitokie. Mūsų rankinis yra lėtesnis nei kitų šalių, taip pat lėtesnis ir kamuolio valdymas. Visą laiką yra potencialo rinktinei sustiprėti, viskas priklauso nuo pačių žaidėjų ir trenerio. Žiūrėsime kaip viskas klostysis ateityje“, – teigė rankininkė.

Pati V. Damylevičiūtė neslepia, kad jos svajonė yra žaisti Čempionų lygoje.

Vakarė Damulevičiūtė. „Vipers“ klubo nuotr.

„Iš tiesų turiu daug mėgstamų klubų, kuriuose norėčiau žaisti. Dėl to yra daug pasirinkimų ir noro, kur galėčiau išbandyti savo jėgas. Šiuo metu dar tiksliai nesu apsisprendusi“, – pabrėžė V. Damulevičiūtė.

V. Damulevičiūtė atvyko į Lietuvą, kur su Lietuvos rinktine ruošis balandžio 3 dieną Vilniuje vyksiančioms Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėms su minėta Ispanijos komanda.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Komentarai

  1. Jolita

    Šaunuolė Mūsų šalies jaunoji sportininkė, tikimės gerų asmeninių rezultatų ateityje. Ir kai tokie motyvuoti sportininkai garsina Lietuvą , tai visuomet yra smagu . Sėkmės moterų rinktinei !!!!!
    Savos sienos turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo kovojant su tokia tituluota Ispanijos rinktine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Olimpinė diena grįžta į Šiaulius: ruošiamasi didžiausiai sporto ir pramogų šventei

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį