Dalintis „Lietuvos jaunimo rekordus JAV gerinanti G. Karinauskaitė: „Džiaugiuosi, kad rezultatai kyla““

Lietuvos jaunimo rekordus JAV gerinanti G. Karinauskaitė: „Džiaugiuosi, kad rezultatai kyla“

Lietuvos lengvosios atletikos čempionė Greta Karinauskaitė sparčiai tobulėja už Atlanto. Pasirinkusi studijas Kalifornijos Baptistų universitete, ji sėkmingai derina mokslus ir sportą, o šiais metais sublizgėjo abejose savo mėgstamose rungtyse.

G. Karinauskaitė JAV studentų (NCAA) varžybose balandžio mėnesį pagerino Lietuvos U23 amžiaus grupės rekordus 3000 m kliūtiniame bėgime bei 5000 m bėgime.

Iš Šiaulių kilusi sportininkė neslepia – išvykti į JAV buvo teisingas sprendimas

„Svarstyti apie galimybę vykti į JAV mokytis pradėjau, kai gavau kvietimus iš universitetų. Nusprendžiau, kad reikia pasinaudoti galimybe, o jei nepatiks, visada galėsiu grįžti“, – sakė ji.

Greta Karinauskaitė. Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmi metai tolimojoje JAV talentingai bėgikei nebuvo lengvi. Reikėjo priprasti prie naujo treniruočių plano, naujos darbotvarkės.

„Atvykus niekas neklausė kokios treniruotės ir krūvis buvo prieš tai. Buvo pateiktas naujas planas, kurį reikėjo vykdyti. Buvo nelengva, nes krūvis buvo daug didesnis nei prieš atvykstant į JAV. Visgi pripratus prie krūvių, sunkumų neliko“, – prisipažino G. Karinauskaitė.

JAV universitetai garsėja savo draugiškomis bendruomenėmis bei puikia infrastuktūra. Tuo džiaugiasi ir Lietuvos sportininkė.

„Treniruočių procesą palengvina komanda. Žymiai lengviau sportuoti, kai visi susirenkame ir bėgame kartu. Universitete sudarytos puikios sąlygos derinant sportą su mokslais. Treniruotės įprastai vyksta anksti ryte, prieš paskaitas“, – pasakojo G. Karinauskaitė.

Atsakingas darbas treniruotėse duoda savo vaisių. G. Karinauskaitė gerino Lietuvos U23 rekordus, kurie jai pačiai ir priklausė, tačiau tie rezultatai gerėja itin sparčiai. Pavyzdžiui, 5000 m bėgime ji savo asmeninį bei Lietuvos U23 rekordus pagerino daugiau nei 22 sek. (15 min. 36,86 sek.). Nebedaug jau betrūksta iki Ingai Juodeškienei priklausančio Lietuvos rekordo (15.28,66). Taip pat ji šiemet gerino asmeninius 10 000 m bėgimo rekordus.

Greta Karinauskaitė. Alfredo Pliadžio nuotr.

„Džiaugiuosi, kad rezultatai kyla. Kai įdėta tiek darbo, smagu matyti patobulėjimą. Visgi tikiuosi, kad tai dar ne galutinis rezultatas“, – kalbėjo sportininkė.

Praėjusių metų pabaigoje G. Karinauskaitė dalyvavo ir Europos kroso čempionate ir U23 amžiaus grupėje užėmė 22-ąją vietą. Tai buvo aukščiausia vieta tarp visų lietuvių.

Sezonas JAV įprastai baigiasi su NCAA čempionatu. Čia varžosi geriausi JAV studentai ir šioje šalyje studijuojantys atletai iš viso pasaulio. Suprantama, kad konkurencija čia itin didelė. G. Karinauskaitė teigė, jog NCAA varžybose konkrečių tikslų sau nekelia: „Kaip visad stengiuosi padaryti geriausia, ką galiu.“

Greta Karinauskaitė JAV. Asmeninio archyvo nuotr.

Po sezono JAV Lietuvos sportininkė grįš į Lietuvą ir ruošis svarbiausiems vasaros startams. Ji toliau dirbs su treneriu Justinu Beržanskiu. Svarbiausias sezono startas nusimato Europos U23 čempionate, kuris liepos viduryje bus surengtas Suomijoje. 2021 metais ji Europos U23 pirmenybėse, būdama metais ar dviem jaunesnė už daugelį konkurenčių, užėmė šeštąją vietą 3000 m kliūtiniame bėgime.

„Vasaros treniruočių plano su treneriu J. Beržanskiu dar neaptarėme, bet pilnai juo pasitikiu ir žinau, kad jis mane paruoš Europos U23 čempionatui“, – pabrėžė G. Karinauskaitė.

G. Karinauskaitė yra įvykdžiusi šio čempionato normatyvus savo pagrindinėse rungtyse – 3000 m kliūtiniame bėgime ir 5000 m bėgime.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pirmą kartą surengtame „RASA Druskininkai Marathon“ maratone triumfavo M. Dirsė ir ukrainietė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį