Dalintis „Karolis Janulionis: ant vandens geriau nei sporto salėje“

Karolis Janulionis: ant vandens geriau nei sporto salėje

Ir paskutinis straipsnis apie jaunus, talentingus žmones, kurie tapo Sportland „Atgal į mokyklą“ kampanijos reklaminiais veidais. Kalbiname buriuotoją Karolį Janulionį. Karolis – nauja buriavimo viltis Lietuvoje. Jaunuolis aktyviai keliauja po pasaulį, jau dalyvavo daugybėje pasaulinių regatų. Karolis taip pat prieš porą metų profesionaliai slidinėjo.

Pradėkime nuo paprasto klausimo. Mokslo metai – ne už kalnų. Pasakyk atvirai: ar pasiilgsti mokslų? 

Baigiau studijas šį pavasarį, tai tikrai dar nespėjau pasiilgti mokslų (juokiasi). Bet, tiesą pasakius, jie man niekada ir nebuvo kažkas baisaus, kad labai džiaugčiausi, kad jų neliko.

Kokius dalykus mokykloje sekėsi mokytis geriausiai, o kokius – prasčiausiai? 

Tikrai geriau sekėsi tikslieji mokslai, galbūt todėl ir pasirinkau informacinių technologijų studijų sritį.

Daug treniruojiesi. Kas treniruotėse labiausiai džiugina ir kas erzina?

Mano treniruotės būna dviejų rūšių: vienos krante, kitos ant vandens. Krante treniruotės standartinės: sporto salė, dviratis. Natūralu, kad greit atsibosta. Visai kitas reikalas – treniruotės ant vandens. Nors buriavimas labai priklausomas nuo oro sąlygų, bet bet kuri treniruotė ant vandens yra geriau nei treniruotė salėje (juokiasi).

Jau kurį laiką esi profesionalus buriuotojas. Kaip sekėsi derinti sportą su mokslais? 

Visas derinimas priklausė nuo mokytojų ir dėstytojų. Jei leisdavo atsiskaityti vėliau ir ne taip piktai žiūrėdavo į mano lankomumą, tuomet viskas būdavo gerai. Tačiau vienu metu studijuojant susiklostė itin įtemptas laikotarpis su daug varžybų ir stovyklų, tai teko pasiimti akademines atostogas, kad nereiktų “verstis per galvą” norint viską spėti. Dabar pabaigus studijas, tikiuosi, kad laivalaikio bus truputį daugiau.

Kiek valandų per dieną skiri sportui?

Mano grafikas priklauso nuo oro.  Vidutiniškai treniruotė trunka apie 3 valandas. Tomis dienomis, kai būna daug vėjo, dažnai užtenka tik treniruotės ant vandens. Tačiau jei būna ramesni orai, tai einu į salę ar sėdu ant dviračio. Per varžybas būna, kad ant vandens praleidžiu po 8 valandas.

 

Sportas reikalauja daug jėgų: kaip jų randi ir kaip atgauni po sunkių fizinių ir emocinių krūvių?

Paskutiniu metu pradėjau visur vežotis dviratį. Padeda ne tik treniruotis, bet ir atsipalaiduoti. Ir, be abejo, knygos, filmai, serialai.

 

Tapai Sportland „Atgal į mokyklą“ kampanijos  QUIKSILVER veidu. Kuo tau patinka QUIKSILVER ir kokie mėgstamiausi jų produktai?

Vandens sportas – didelė mano gyvenimo dalis, tad QUICKSILVER man labai artimas prekės ženklas. Nešioju nemažai ką: nuo havajanų iki kuprinės.

Ko palinkėtum visiems sulaukusiems naujų mokslo metų?

Linkiu išbandyti ir surasti kokį nors naują hobį ar veiklą. Mokykla – puikus metas išbandyti kuo daugiau veiklų, sričių ir galimybių.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos – iš asmeninio herojaus archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Motiejus Morauskas: labai laukiu žiemos sezono

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį