Dalintis „Jeep Open Surf&Sup čempionais tapo Girmantas Neniškis ir Averjanas Asočakovas“

Jeep Open Surf&Sup čempionais tapo Girmantas Neniškis ir Averjanas Asočakovas

Audringa Baltija į Mažąją Kaliforniją – Melnragę, rugsėjo 25-26 dienomis sukvietė bangų sporto entuziastus. Čia vyko „Jeep Open Surf&SUP” atviras Lietuvos Respublikos banglenčių ir irklenčių čempionatas. Į varžybas susirinko 22 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos.

Nuo 2017 metų organizuojamame atvirame banglenčių čempionate pirmą kartą čempionu tapo lietuvis. Girmantas Neniškis finaliniame plaukime surinko 11.83 balo (dvi geriausios bangos dešimtbalėje skalėje buvo įvertintos 7.33 ir 4.50) ir pranoko antroje vietoje likusį Averjaną Asočakovą su 10.83 balo (atitinkamai 4.33 ir 6.50) bei trečią vietą užėmusį Donatą Meškauską su 10.67 balo (6.50 ir 4.17).

„Labiausiai džiugina sparčiai auganti konkurencija. Kova buvo labai atkakli jau nuo ketvirtfinalių. Ne vienas stiprus banglentininkas iškrito nepasiekęs nė pusfinalio. Ypatingai smagu, kad varžybas pavyko surengti savaitgalį, o dar visą dieną švietė saulė – sulaukėme daug žiūrovų.” – varžybas vertino čempionu tapęs Girmantas Neniškis, kuris plaukė paties kurta ir Lietuvoje pagaminta banglente būtent Baltijos jūrai.

Varžyboms teisėjavo trys, Tarptautinės banglenčių asociacijos sertifikuoti, nacionalinės kategorijos teisėjai. Vyriausias teisėjas Gintas Lapėnas pabrėžė, jog sąlygos jūroje išties buvo sunkios.

„Vakarų krypties bangos slinko tiesiai į krantą ir momentaliai sugriūdavo. Reta banga atsiverdavo stačia siena ir suteikdavo banglentininkams galimybę pademonstruoti savo įgūdžius. Banglentininkai turėjo pademonstruoti gebėjimą žaibiškai priimti sprendimus ir nuolat besikeičiančią vandens masę išnaudoti radikaliems manevrams. Tad nugalėjo stipriausi: tiek taktiškai – pasirinkę geras bangas, tiek ir techniškai – pademonstravę aukštą meistriškumą.”

Sekmadienį varžybas bangose tęsė irklenčių įskaitos sportininkai. Po nakties nurimus vėjui, Baltija vis dar siūbavo stiklinėmis bangomis, tačiau sąlygos išliko pakankamai sudėtingos. Irklenčių čempionu tapo Averjanas Asočakovas surinkęs 8.96 balo (dvi geriausios bangos – 4.23 ir 4.73), antras liko dukart Lietuvos irklenčių čempionas Gintas Lapėnas su 8.83 balo (atitinkamai 4.23 ir 4.60), trečias – Anatolijus Lisovskis surinkęs 7.20 balo (3.50 ir 3.70).

Varžybas organizavo Lietuvos bangų sporto asociacija kartu su Viešąja Įstaiga „Spotas”. Banglenčių sportas – Tokijuje debiutavusi Olimpinė disciplina. Lietuvoje sporto vystymo katalizatoriumi tapo būtent Olimpinis pripažinimas ir Lietuvos Tautinio Olimpinio komiteto skiriamas finansavimas. Per ketverius metus Lietuvoje reguliariai buvo organizuojami trenerių ir teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursai, gelbėjimo bangose pratybos, „Jeep Open Surf&SUP” tapo prestižinėmis varžybomis regione.