Dalintis „Įspūdingame ekstremaliame bėgime varžysis ir Europos čempionato prizininkas“

Įspūdingame ekstremaliame bėgime varžysis ir Europos čempionato prizininkas

Rugsėjo 10 dieną Kazlų Rūdoje vyks trečius metus iš eilės organizuojamos vienos didžiausių ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybų Lietuvoje „OCR Lietuva-Kazlų Rūda“.

Ekstremalaus bėgimo asociacijos „OCR Lietuva“ organizuojamos varžybos vėl sukvies savo jėgas išbandyti ne tik geriausius Lietuvos sportininkus, bet ir įmonių (organizacijų) komandas, o visiems naujokams bei šeimoms – įveikti sau tinkančias distancijas arba susipažinti su į olimpines žaidynes įtraukta rungtimi.

Tai bus ne tik neabejotina pergalė prieš save patį ar kolegą, bet ir pašėlęs rudeniškas nuotykis, kuriame kiekvienas komandos narys, išdrįsęs palikti komforto zoną, taps nugalėtoju.

Šiemet bus galima rinktis iš trijų trasų. Aktyviems žmonėms, įmonių, organizacijų, klubų komandoms bei ekstremalaus bėgimo profesionalams bus pasiūlytas Didžiosios taurės bėgimas. Jame lauks 10 km trasa su daugiau nei 20 įvairiausių kliūčių.

Dar nepasiruošusiems maksimaliems išbandymams bei naujokams puikiai tiks 5 km bėgimas su 12 kliūčių. Taip pat bus surengtas ir 2 km bėgimas su 5 kliūtimis vaikams ir moksleiviams. Pastarasis bėgimas yra nemokamas, o vaikus gali lydėti ir tėveliai. Geros emocijos ir nuostabios patirtys – garantuotos.

Varžybose dalyvaus nemaža dalis iš pajėgiausių Lietuvos ekstremalaus bėgimo atstovų, todėl kova turėtų būti įdomi. Juolab, kad tai yra vienos paskutinių varžybų šiame sezone Lietuvoje. Varžybose startuos ir iš Europos čempionato šiemet Lietuvai medalį parvežęs Renaldas Bugys.

„Šio bėgimo Kazlų Rūdoje laukiu todėl, kad tai vienas stipriausių ekstremalaus bėgimo renginių Lietuvoje. Čia galiu išbandyti savo jėgas ir pamatyti, kiek esu patobulėjęs ruošiantis kitų metų Europos ir pasaulio čempionatams. Juolab, kad čia galima rinkti kvalifikacinius taškus patekimui į Lietuvos rinktinę“, – teigė R. Bugys.

Profesionalų bėgime visi dalyviai startuos su trimis apyrankėmis, o visas kliūtis bus privaloma atlikti individualiai ir tam bėgikai turės tik vieną bandymą. Jeigu kliūtis neįveikta, dalyvis praranda apyrankę. Visas tris apyrankes praradęs dalyvis nebepretenduoja į prizines vietas. Už vieną prarastą apyrankę skiriamos dvi baudos minutės, o už dvi – keturios.

Jau įprasta, kad šiame renginyje netrūks pramogų kiekvienam. Dalyviai galės įveikinėti kliūtis, o žiūrovų lauks renginio vedėjas, daug muzikos bei atrakcijų. Pats R. Bugys į Kazlų Rūdą atvyks su šeima – tą jis rekomenduoja padaryti ir kitiems dalyviams.

„Tai bus didelis sporto renginys nuostabioje aplinkoje. Miesto parkas, miškas, atmosfera visada žavi, o pramogų čia niekada netrūksta. Šeima gali mane palaikyti bėgantį, dukra pati įveikinės vaikų trasą. Visi gali patirti sportinę dvasią ir aktyviai praleisti dieną. Mano žmona nebėga, bet visada smagiai praleidžia dieną palaikydama savo šeimos narius. Nuobodu čia tikrai nebus“, – kalbėjo R. Bugys.

Sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis ekstremalus bėgimas garsėja savo bendruomeniškumu. Didžiausiuose renginiuose įvairiose šalyse sportininkai varžosi komandomis. Burti savo kolektyvus ir startuoti kartu bendradarbiais ar bendraklasiais kviečia ir ekstremalaus bėgimo Kazlų Rūdoje organizatoriai.

Nors nuolat akcentuojama, kad ekstremalus bėgimas yra skirtas kiekvienam, R. Bugys turi patarimų tiems, kas nori jaustis užtikrinčiau.

„Siūlyčiau kiekvienam iš anksto įsivaizduoti trasą. Man tai labai padeda. Reikėtų šiek tiek pasitreniruoti su techninėmis kliūtimis – pakabėti ir rankomis pavaikščioti ant skersinių. Visgi daugelį techninių kliūčių reikia įveikti rankomis. Iš anksto nusiteikus laukiančioms kliūtis, jas renginio metu tikrai bus paprasčiau įveikti“, – sakė R. Bugys.

Yra nustatyta, kad sporto renginiai stiprina komandinius ryšius, todėl tikimasi, kad Lietuvoje vis daugiau įmonių suburs savo kolektyvus, kurie dalyvaus tokiose varžybose. Beje, Kazlų Rūdoje bus išsiaiškintas ir aktyviausias klubas (įmonė, organizacija). Nugalėtojai bus išrenkami pagal atvykusių dalyvių skaičių, kuo daugiau dalyvių tuo didesni šansai laimėti taurę

Šių varžybų starto ir finišo vieta – Kazlų Rūdos miesto parkas.

Ekstremalaus bėgimo varžybos „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“ bendrai finansuojamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Tekstas ir nuotraukos: organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

„Žalgirio“ simboliu tapusį S. Mikoliūną į priekį vedą neįgyvendinti tikslai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį