Dalintis „Favoritams iššūkį metę Lietuvos krepšininkai – Europos jaunimo vicečempionai“

Favoritams iššūkį metę Lietuvos krepšininkai – Europos jaunimo vicečempionai

Lietuvos dvidešimtmečiai – Europos vicečempionai. Juodkalnijoje vykusiose pirmenybėse Mindaugo Noreikos auklėtiniai įspūdingame finale 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) nusileido Ispanijos krepšininkams.

Šis sidabro medalis – pirmasis vaikinų krepšinyje iškovotas apdovanojimas per penkerius metus. Tuo pačiu buvo įvykdytas LKF Vykdomojo komiteto dvidešimtmečių rinktinei iškeltas tikslas – užimti 1-6 vietas.

Lietuvos rinktinė

Pirmajame kėlinyje ilgai netrukus į priekį prasibrovė ispanai. Lietuvių deficitas po dešimties minučių siekė 9 taškus – 17:26. Antrojo ketvirčio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo – mūsiškių atsilikimas išaugo iki 14-os. Tačiau pagaliau geresnę atkarpą sužaidę Lietuvos krepšininkai prieš pertrauką sugebėjo priartėti iki 37:42.

Po pertraukos ant parketo užvirė nuožmi kova, pirmaujanti komanda ėmė keistis itin dažnai. Prieš lemtingąjį kėlinį švieslentėje degė lygybė – 55:55. Įtemptame mačo finiše lietuviams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Likus žaisti kelias minutes, rezultatas išliko apylygis, bet šaltesnius nervus ėmė demonstruoti ispanai. Trapų pranašumą išlaikę varžovai neleido lietuviams pagalvoti apie auksą.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 15, Dovydas Butka 11, Jokūbas Rubinas 8, Dominykas Stenionis 7, Augustas Marčiulionis 6.

Ispanija: Rubenas Dominguezas 17, Michaelis Caicedo 13, Juanas Nunezas 10, Guillermo Javieras ir Miguelis Malikas po 6.

Simbolinis penketas

Lietuvos rinktinės lyderis M.Rubštavičius buvo išrinktas į simbolinį geriausių čempionato žaidėjų penketuką. Lietuvis čempionate rinko po 19,7 taško ir buvo rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas.