Dalintis „Didžiausi NBA siurprizai: alkanas „Grizzlies“ jaunimas ir prislopę „Bulls““

Didžiausi NBA siurprizai: alkanas „Grizzlies“ jaunimas ir prislopę „Bulls“

NBA reguliarusis sezonas artėja prie finišo ir pamažu ryškėja atkrintamųjų kontūrai. Siurprizų turnyrinėje lentelėje šiais metais netrūksta – milžinišką žingsnį po praėjusių metų vargų žengė net kelios ekipos. Štai į pajėgiausių aštuonetą Rytų konferencijoje be vargo įšoko lietuvio Artūro Karnišovo vadovaujama Čikagos „Bulls“ ekipa, sukėlusi apetitą ilgai pergalių badą kentusiems sirgaliams.

Alkanų išsišokėlių šiais metais lygoje netrūksta. Štai keturios šį sezoną išankstines prognozes paneigusios ekipos, kurioms krepšinio metai gali užsitęsti.

Memfio „Grizzlies“

Prieš sezoną Jono Valančiūno atsikračiusi Memfio „Grizzlies“ ekipa yra antra jauniausia lygoje šiais metais, tačiau pastaruoju metu įrodinėja, kad ir be patirties galima skinti pergales.

Ambicingą ir talento kupiną sudėtį su Ja Morantu priešakyje subūrusi Memfio ekipa šiuo metu žengia net antroje Vakarų konferencijos vietoje. Dar prieš metus ekipa liko aštunta, o pirmame atkrintamųjų raunde krito nuo Jutos „Jazz“ 4-1.

Jau kurį laiką be traumuoto J. Moranto rungtyniaujanti „Grizzlies“ sudėtis raško pergales ir be dominuojančio įžaidėjo – per paskutinius 10 mačų pralaimėjo tik sykį.

Ja Morantas

Iškritus lyderiui, komandoje pirmais smuikais griežia jaunieji talentai Desmondas Bane, Dillionas Brooksas, Jarenas Jacksonas Jr. ir patirties įnešantis vidurio puolėjas Stevenas Adamsas.

Akivaizdu, kad jauną ir alkaną komandą atkrintamosiose sustabdyti bus sunku, tačiau sėkmei reikės ir sklandaus J. Moranto sugrįžimo, mat gynėjas reguliariajame sezone jau nebežais.

Čikagos „Bulls“

Puikiai sezoną pradėjusi Čikagos „Bulls“ metų pradžioje spraudėsi tarp Rytų konferencijos lyderių, o už solidų darbą vasarą pasikviečiant DeMarą DeRozaną buvo giriamas „Bulls“ ofisas ir jame vadovaujantis lietuvis Artūras Karnišovas.

Praėjusį sezoną Rytų konferencijoje už borto likusi ir tik 11 pozicijoje finišavusi Čikagos „Bulls“ šiemet šoko į ilgai neregėtas aukštumas ir gruodį buvo įvardijama kaip viena pretendenčių laimėti Rytus.

DeMaras DeRozanas ir Zachas LaVine

Visgi niekaip iš traumų liūno neišbrendanti ekipa pastaruoju metu kiek prigeso.

Čikagos ekipa nukrito į penktą poziciją aršioje Rytų konferencijoje, o krepšinio pasaulis pabrėžia klubo kančias prieš pajėgiausias lentelės komandas – „Bulls“ pagrindiniams konkurentams Rytuose šį sezoną pralaimi viską.

Prieš atkrintamąsias tokios tendencijos nieko gero nežada, tačiau akivaizdu, kad ekipa po eilės nesėkmingų sezonų šį kartą žengė milžinišką žingsnį į priekį ir šiais metais dar turi visus šansus užbaigti kampaniją aukšta nata.

Klivlando „Cavaliers“

Praėjusiais metais vos 22 pergales iškovojusi Klivlando „Cavaliers“ ekipa šiais metais užsiaugino jaunų krepšininkų branduolį ir tvirtai stovi atkrintamųjų rėmuose.

Darius Garlando, Evano Mobley ir Jarretto Alleno vedama ekipa šiuo metu žengia septinta Rytų konferencijoje, o ši pozicija reikštų dalyvavimą „Play-In“ turnyre. Solidų „Cavs“ sezoną kiek pagadino pastaroji atkarpa – per pastarąsias 10 rungtynių ekipa iškovojo vos keturias pergales.

Darius Garlandas

Dar vasarį ekipa Rytuose žengė trečia, tačiau „Cavs“ supančiojo kertinius žaidėjus iš rikiuotės išvedusios traumos, įskaitant ir visą sezoną praleisiantį startinio penketo gynėją Coliną Sextoną, kuris šiais metais ant parketo pasirodė tik 11 sykių.

Pastaruoju metu traumų nepavyko išvengti ir pagrindiniams komandos aukštaūgiams E. Mobley ir J. Allenui. Jei vis tik „Cavs“ prasmegs „Play-In“ turnyro mėsmalėje, tai neužgoš didžiulio jaunos komandos progreso šį sezoną.

Minesotos „Timberwolves“

Nuo 2004/05 m. sezono tik sykį atkrintamosiose rungtyniavusi Minesotos „Timberwolves“ ekipa šiais metais turi galimybę užsikabinti už pajėgiausio Vakarų konferencijos aštuoneto.

Praėjusiais metais tik 23 pergales sukrapščiusi ir 13 vietoje likusi ekipa šį sezoną Vakaruose žengia aštunta ir jau turi bilietą į „Play-In“ turnyrą.

Įspūdingai antroje sezono dalyje spurtavusi „Timberwolves“ dar turi šansą išvengti vienerių rungtynių lemties „Play-In“ turnyre ir įšokti tiesiai į atkrintamąsias – nuo šeštos pozicijos ją skiria vos dvi pergalės, o iki sezono pabaigos lieka penki mačai.

Karlas Anthony Townsas

Vis tik su Anthony Edwardso, Karlo-Anthony Townso ir D‘Angelo Russello trejetu Minesotos ekipai neturėtų būti baugi „Play-In“ turnyro nežinomybė.

Mat „Timberwolves“ lyderiai žaidžia geriausią karjeros krepšinį ir, pakliuvę ant geros bangos, atkrintamosiose gali žengti toli. Pirmame raunde „Timberwolves“ lauktų potenciali dvikova su Memfio „Grizzlies“ ekipa, todėl siurprizų galima sulaukti.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Artėjantis „RASA Druskininkų Run“ pusmaratonis vilioja ir žinomus bėgikus, ir užsieniečius

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį