Dalintis „Buriuotojas R. Janulionis: „Kiekvieną kartą plaukdamas patiri kažką naujo““

Buriuotojas R. Janulionis: „Kiekvieną kartą plaukdamas patiri kažką naujo“

Vienas talentingiausių Lietuvos buriuotojų Radvilas Janulionis tęsia gražias savo šeimos tradicijas. Atrodo, kad ne tik šeima, bet ir visa giminė sutverta buriavimui. Senelis, tėvai, brolis – visi jie turi ne tik patirties, bet ir pasiekimų plaukiojant jachtomis.

Jų pėdomis žengia ir R. Janulionis.

„Pirmą kartą jachta plaukiau dar mamos pilve, todėl pirmų savo kartų net neatsimenu, – šypsojosi R. Janulionis. – Vienvietį „Optimist“ laivą išbandžiau sulaukęs 6 metų, kai tėtis įkalbėjo pasiplaukioti ežere šalia mūsų šeimos sodybos.“

Sportininkas neslepia, kad pirmi išbandymai ant vandens nebuvo visiškai savo noru, bet netrukus atsirado meilė plaukiojimui, o taip pat – noras varžytis su kitais.

Buriavimas – labai gražus, bet sudėtingas sportas. Čia reikia kovoti ne tik su savimi, bet ir su oro sąlygomis – vėju, saule, štiliu ir t.t.

„Buriavimas mane traukia dėl laisvės jausmo ir iššūkių. Kiekvieną kartą plaukdamas patiri kažką naujo, nors buriuoju jau virš 15 metų“, – prisipažino R. Janulionis.

Radvilas Janulionis. Laura Carrau nuotr.

Olimpinėse žaidynėse buriuotojai varžosi nedidelėmis jachtomis arba burlentėmis. Pora klasių yra dviviečių. O buriavimo pasaulyje didelį pripažinimą turi įvairios kreiserines jachtos, kur buriuoja nemažai žmonių ir ten jau daug ką lemia komandinis darbas. R. Janulionis pastaraisiais metais buriuotoja tiek olimpinę jachtą, tiek prisujungia prie kolegų kreiseriniam buriavime.

„Buriavimas su dideliais laisvais ir vienviete olimpine klase yra visiškai skirtingas. Kreiserinis buriavimas susijęs su darbu komandoje. Čia mažiau fizinio darbo ir daugiau malonumo. Plaukti su „Laser“ jachta yra sunkus fizinis darbas, o taip pat čia labai didelė konkurencija.

Aš esu lenktynininkas iš prigimties, todėl man labiau prie širdies yra varžymasis su profesionaliais sportininkais. Visgi retkarčiais truputį atsipalaiduoti ir palenktyniauti vienoje komandoje su šeima ir draugais – tikras malonumas“, – pasakojo R. Janulionis.

Lietuvoje buriavimo sezoną sportininkas pradeda ankstų pavasarį. O plaukiama Lietuvos vandenyse iki tol, kol dar įmanoma pakęsti šaltį. Visgi didelių pertraukų tarp treniruočių nebūna ir žiemą.

Radvilas Janulionis. Sailing Core nuotr.

„Šaltuoju metų laiku renkamės treniruočių bazes Pietuose, kur treniruojasi kitų šalių komandos ir skraidome ten, kad neprarastume formos. Dažniausiai keliaujame į Ispaniją ar Maltą“, – kalbėjo buriuotojas.

R. Janulionis jau turi patirties Europos buriavimo čempionate, pasaulio taurės varžybose. Kasmet iššūkiai vis auga, bet tuo pačiu tobulėjama bei įgaunama vis daugiau patirties.

Beje, R. Janulionis, kaip ir brolis Karolis Janulionis, yra ir didelis kalnų slidinėjimo gerbėjas. Jis prieš keletą metų yra tapęs įvairių kalnų slidinėjimo varžybų Lietuvoje ir Baltijos šalyse prizininku. Dabar didžiausia koncentracija nukreipta į buriavimą ir į olimpinę „Laser“ jachtų klasę.

„Didžiausias tikslas yra patekti į olimpines žaidynes. Tai, manau, yra aukščiausias pasiekimas sportiniame buriavime. Artimesnėje ateityje noriu įsitvirtinti „Laser“ jachtų klasės pasaulio reitingo „Top-50“. Tai irgi būtų nuostabu pasiekimas“, – pabrėžė R. Janulionis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Europos jaunimo čempionę U. Sirtautaitę į krepšinį atviliojo ir trenerės marinuoti agurkėliai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį