Dalintis „7 važinėjimo riedučiais naudos“

7 važinėjimo riedučiais naudos

Nors važinėjimas riedučiais, visų pirma, asocijuojasi su tiesiog geru laiko praleidimu, tačiau šis sportas taip pat gali atnešti daug naudos mūsų sveikatai. Vadinasi – du viename! Taigi, kuo važinėjimas riedučiais naudingas mūsų organizmui?

Degina kalorijas

Važinėjimas riedučiais yra ne tik pramoga, bet ir sportas, todėl jo metu yra deginamos kalorijos. Važiuodamas riedučiais, vidutinio ūgio ir sudėjimo asmuo per minutę gali sudeginti 9-10 kcal, per valandą – iki 600 kcal, o išvysčius didesnį važiavimo greitį, sudeginamų kalorijų skaičius dar išauga.

Augina raumenis

Važiavimas riedučiais yra puiki apatinės kūno dalies treniruotė, kurios metu yra mankštinami blauzdų, šlaunų ir sėdmenų raumenys. O laikydami pusiausvyrą ant riedučių, taip pat mankštiname rankas bei visą korpusą. Taip pat važinėjimas riedučiais yra puikus būdas ugdyti jėgą bei ištvermę. Todėl, jei siekiate sportinių tikslų, važiavimą riedučiais galite įtraukti net į savo treniruočių rutiną.

Stiprina širdį

Važiavimas riedučiais stiprina raumenis – tarp jų ir širdį! Tiesą pasakius, Amerikos širdies asociacija (ang. American Heart Association) čiuožimą laiko pačiu geriausiu širdies stiprinimo pratimu. Be to, važinėjimas riedučiais mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Treniruoja pusiausvyrą

Važinėjimas riedučiai pagerina pusiausvyrą, nes reikalauja išlaikyti stabilų korpusą, riedant panaudoti apatinės nugaros dalies ir pilvo raumenis. Geresnė koordinacija padeda mums išvengti traumų ne tik sportuojant, bet ir apskritai gyvenime.

Diabeto prevencija

Amerikos diabeto asociacija (angl. American Diabetes Association) diabeto valdymui ir prevencijai rekomenduoja rinktis dviejų rūšių fizinį aktyvumą: jėgos treniruotes ir aerobinius pratimus. Važinėjimas riedučiais sujungia abi šias sporto technikas! Dėl to važinėjimas riedučiais mažina gliukozės kiekį kraujyje ir padeda organizmui tinkamai panaudoti bei valdyti išskiriamą insuliną.

Nekenkia sąnariams

Jei jums skauda sąnarius bėgiojant, šokinėjant ar atliekant kitus pratimus sporto salėje, rinkitės važinėjimą riedučiais. Šis sportas minimaliai apkrauna sąnarius. Be to, važinėjimas riedučiais stiprina kaulus!

Naudinga psichinei sveikatai

Važinėjimas riedučiais, kaip ir kitos sporto rūšys, mažina stresą ir pagerina nuotaiką bei miegą, todėl sportuojantys asmenys yra laimingesni, labiau susikaupę ir geba geriau atsipalaiduoti.

Klaidinga manyti, kad kai kurie žmonės yra tiesiog nesutverti riedučiams. Ir nors vaikams šią sporto rūšį įvaldyti sekasi lengviau, išmokti važinėti riedučiais gali kiekvienas, tik reikia užsispyrimo!

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Mykolas Alekna – pasaulio vicečempionas, Andriui Gudžiui – bronza!

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį