Dalintis „5 asanos, kurios padės kovoti su karantino keliamu stresu“

5 asanos, kurios padės kovoti su karantino keliamu stresu

Nors karantino apribojimai jau sušvelninti ne kartą, tačiau kol negrįžome prie įprasto gyvenimo būdo, didžioji dalis mūsų jaučiame didesnį ar mažesnį nerimą. Moksliškai įrodyta, kad stresą mažina specialūs jogos pratimai – asanos. Šį kartą siūlome susipažinti su penketu asanų, kurios padės atsipalaiduoti ir pasijausti geriau.

Garlando poza arba Malasana

Ši asana padeda išsivaduoti iš streso ir atgauti jėgas. Malasana ištempia stuburą, šlaunis, kirkšnis, klubus, kulkšnis ir liemenį. Jeigu darysite šią asaną reguliariai, galite atsikratyti nugaros skausmo, sustiprinti pilvo srities raumenis ir pilvo vidaus organus, pagerinti virškinimą ir bendrą kūno balansą. Taip pat šis tempimas pašalina menstruacijų sutrikimus ir mažina skausmą menstruacijų metu.

Atlikimas. Atsistokite pečių plotyje ir pritūpkite. Rankas padėkite ant grindų, o šlaunis spauskite žemyn, kad sėdmenys būtų kuo arčiau kulnų. Šį tempimą taip pat galite atlikti gulėdami ant nugaros, tik grindis turi atstoti siena. Tokioje padėtyje būkite pusę minutės.

Vaiko poza arba Balasana

Ši asana giliai atpalaiduoja nugarą, ypač apatinę jos dalį, nuramina nervų sistemą, masažuoja pilvo srities organus. Naudinga, esant nemigai, galvos, juosmens srities skausmams, plokščiapėdystei, hemorojui, pasislinkus stuburo diskams, sutrikus virškinimui, esant vidurių užkietėjimui, kenčiant nuo žemo kraujospūdžio. Ši poza puikiai tinka atsipalaidavimui tarp asanų.

Atlikimas. Atsiklaupkite. Nugarą laikykite tiesiai, rankas – prie šonų. Lėtai lenkitės pirmyn, kol kūnas visiškai prisiglaus prie sulenktų kelių, o kakta palies grindis. Rankas tieskite atgal ir plaštakas padėkite šalia pėdų. Tokioje pozicijoje būkite apie pusę minutės. Neišsigąskite – vaiko pozoje yra sunku kvėpuoti. Jei vaiko pozą atliksite tarp kitų asanų, galite pabandyti variaciją, kai rankas tiesiame ne kojų link, o į priekį, už galvos.

Tilto poza arba Setu Bandha Sarvangasana

Ši asana stiprina pilvo raumenis, ištempia krūtinę, pečius, kaklą, šlaunis ir klubus. Taip pat ši poza mažina stresą, nerimą, nuovargį, nemigą, aukštą kraujospūdį, astmą ir galvos skausmą, skatina virškinimą.

Atlikimas. Atsigulkite ant nugaros. Kojas per kelius suglauskite, o pėdas laikykite klubų plotyje. Įkvėpkite ir pakelkite sėdmenis nuo žemės, pečius nuleiskite, rankas pakiškite po sėdmenimis. Įtempę pilvo preso, klubų ir sėdmenų raumenis, taip laikykitės apie pusę minutės.

Šuns poza arba Adho Mukha Svanasana

Ši poza stiprina viso kūno raumenis, skatina kraujotaką, padeda atsipalaiduoti ir atsikratyti įtampos bei nuovargio, didina energijos kiekį. Taip pat patartina šią asaną atlikti, jei skauda galvą. Reguliariai atliekant šį tempimą, yra lengvinami menopauzės ir astmos simptomai.

Atlikimas. Atsistokite ant kilimėlio keturiomis. Ištieskite kojas per kelius, o rankas per alkūnes. Nugarą laikykite kuo tiesiau, kulnai ant grindų. Lenkite torsą žemyn, kol pozicija primins trikampio formą. Žvilgsnį sutelkite į kojas. Pozicijoje stenkitės išbūti apie pusę minutės.

Kojos prie sienos arba Viparita Karani 

Ši asana stimuliuoja skydliaukę ir visą endokrininę sistemą, todėl padeda gydyti mėnesinių ir PMS spazmus, menopauzės simptomus. Naudinga esant nemigai, nerimui, net lengvai depresijai, nes Viparita Karani ramina nervų sistemą. Taip pat padeda, esant venų, peršalimo, kvėpavimo takų ligoms ir virškinimo problemoms, artritui, galvos skausmams ir migrenai. Teigiamai veikia galvos smegenis, padeda susikoncentruoti, gerina imuninę sistemą, subalansuoja kraujo spaudimą. Kadangi ši asana aktyvizuoja kraujotaką, gražėja veido veido odos spalva, mažėja raukšlės. Ši poza nerekomenduojama, esant aukštam kraujospūdžiui, sergant akių ir širdies ligomis, skaudant kaklui bei pirmomis menstruacijų dienomis.

Atlikimas. Po juosmens ir sėdmenų sritimi pasidėkite pagalvėlę ir iškėlę kojas priglauskite jas prie sienos. Kvėpuokite ramiai. Pozoje išbūkite pusę minutės.

Pagal theyogacollective.com straipsnį parengė Karina Sėrikova
Nuotraukos: theyogacollective.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip nubėgti pirmuosius 5 ir 10 kilometrų sau nepakenkiant

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį