Dalintis „Vien tenisui skirtas Simonos Halep gyvenimas“

Vien tenisui skirtas Simonos Halep gyvenimas

27-erių rumunė Simona Halep, norėdama sekti vyresniojo brolio pėdomis, pirmą kartą raketę į rankas paėmė būdama ketverių. Nuo šešerių metų ji jau treniravosi kasdien, o sulaukusi šešiolikos persikėlė į Bukareštą, kad galėtų dar labiau įsitraukti į sportininkės karjerą. Tai buvo sėkmingas sprendimas, nes ji tapo viena geriausių tenisininkių pasaulyje.

Teniso žvaigždės Simonos Halep profesionali karjera prasidėjo 2006 m., o pirmąjį svarbų laimėjimą ji pasiekė kovodama 2008 m. Australijos atvirojo čempionato jaunių turnyro ketvirtfinalyje. Tačiau tikrąja sėkmingos jos karjeros pradžia galima laikyti 2009-uosius, nes tais metais rumunė pirmą kartą nugalėjo pirmojo šimtuko žaidėją vokietę Angelique Kerber.

Dėl sėkmingos karjeros Simona turėjo daug ką paaukoti. Pavyzdžiui, 2009 m. jai buvo atlikta krūtinės mažinimo operacija, kad būtų patogiau treniruotis ir žaisti tenisą. Pasak sportininkės, tai yra didžiausia tenisui atiduota auka. Tačiau laikas parodė, kad tą daryti buvo verta, nes jau po metų S. Halep aplankė sėkmė WTA turnyruose, o varžybose Ispanijoje, Marbeljoje, pasiekė pergalę.

Greita pažanga

Po metų Simona pirmą kartą pateko į geriausių tenisininkių šimtuką, o 2012-ųjų pabaigoje buvo tarp 50-ies geriausių žaidėjų. Dar po metų, 2013-aisiais, jai pavyko laimėti net šešis WTA turnyrus ir moterų reitinge patekti tarp 20 geriausiųjų. Pasibaigus vasarai rumunė buvo vienintelė žaidėja, iškovojusi titulų žaisdama atviruose ir uždaruose kortuose – tiek ant grunto, tiek ant žolės, tiek ant kietos dangos. Ir pagal pelnytus titulus atsidūrė antroje vietoje po Serenos Williams.

2014 m. rugpjūčio 11 d. S. Halep tarp moterų pavyko tapti antrąja pasaulio rakete, o 2017 m., Kinijos atvirajame čempionate nugalėjusi latvę Jeleną Ostapenko, – pirmąja rakete. Ji buvo septintoji žaidėja, tapusi planetos reitingo lydere, nors ir nelaimėjo „Didžiojo kirčio“ („Grand Slam“) turnyro.

Pirmasis „Didžiojo kirčio“ turnyras

Praėjusiais metais išsipildė didžiausia S. Halep svajonė – ji laimėjo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ turnyrą, kai Prancūzijos atvirųjų pirmenybių finale įveikė amerikietę Sloane Stephens. Rumunė nepaprastai džiaugėsi šiuo titulu: „Tai puiku! Paskutinio mačo metu pajutau, kad negaliu kvėpuoti, bet padariau viską, ką galėjau. Svajojau apie tai dar nuo tada, kai pradėjau žaisti tenisą. Labai džiaugiuosi, kad tai nutiko „Roland Garros“ kortuose, nes man Paryžius yra ypatingas miestas.“

2018 m. pabaigoje S. Halep pavyko antrus metus iš eilės įsitvirtinti pasaulio reitingo lentelės pirmoje vietoje, tačiau ji buvo priversta dėl nugaros traumos pasitraukti iš WTA turnyrų ir anksti baigti sezoną.

Neatlaikė krūvio

Neseniai duodama interviu „The Guardian“ Simona prisipažino, kad viskas, ką ji darė iki šiol, buvo dėl teniso, ir, žinoma, kartais tai tapdavo per sunku bei turėjo karčių pasekmių. Tačiau teniso žvaigždė sugebėjo truputį atsipalaiduoti ir vėl ėmė džiaugtis gyvenimu, kai pernai triumfavo Prancūzijos atvirajame čempionate, nes noras laimėti „Didžiojo kirčio“ turnyrą jai buvo tapęs žūtbūtiniu tikslu.

„Tai tik sportas, bet man tai buvo viskas. Dėl to teko ir nukentėti, – prisipažino tenisininkė. – Daugelį metų to siekiau visu šimtu procentų. Dabar esu laimėjusi „Didįjį kirtį“ ir pradėjau labiau mėgautis gyvenimu. Man patinka kur nors išeiti, susirasti naujų draugų. Tapau atviresnė.“

Titulų ir svajonių pakanka

2019 m. Simona sėkmingai pradėjo sezoną ir Australijos atvirajame čempionate nugalėjo Kaia Kanep, Sofia Kenin ir Venus Williams, bet nusileido Serenai Williams.

Per savo karjerą ji laimėjo 18 WTA turnyrų (2013 m. šešis, 2014 m. du, 2015 ir 2016 m. – po tris, 2017 m. vieną, 2018 m. – tris), iš jų svarbiausieji vyko Indian Velse ir Madride.

S. Halep svajoja taip pat sėkmingai dalyvauti Federacijų taurės varžybose, patekti į 2020-ųjų olimpines žaidynes, svajoja apie naujus laimėjimus „Didžiojo kirčio“ turnyruose, kad sezono pabaigoje ji ir vėl taptų pirmąja pasaulio rakete.

„Aš nespaudžiu savęs. Galėsiu dar kelerius metus žaisti tenisą, bet norėsiu ir kitur tobulėti, – tvirtino tenisininkė. – Po dešimties metų būčiau labai laiminga, jeigu turėčiau gražią šeimą, tris vaikus ir būčiau jau baigusi tenisininkės karjerą žinodama, kad padariau viską, ką galėjau.“

Istorinė lietuvės pergalė prieš S.Halep

Ilgametė Lietuvos moterų teniso rinktinės lyderė, o dabar trenere dirbanti Lina Stančiūtė 2008 m. turnyre Minske (Baltarusija) 7:5, 6:7 (2:7), 6:3 sugebėjo nugalėti tuo metu šešiolikmetę S. Halep.

„Jau sunku prisiminti, kas lėmė pergalę. Atsimenu, kad buvo atkakli kova ir trys setai. Buvo tikrai geras susitikimas, o mes abi žaidėme neblogai. Tik ji buvo dar labai jauna, todėl galbūt patirties jai ir pritrūko. Tuo metu nežinojau, kiek jai metų. Ar tada galėjau įžvelgti, kad ji pasieks teniso viršūnę? Ko gero, ne. Tačiau buvo matyti, kad ji bus gera žaidėja. Ji yra rumunė, tikra kovotoja. Būtent kovingumu ji ir pasižymi visą savo karjerą“, – pasakojo pastaruoju metu trenere dirbanti geriausia visų laikų Lietuvos tenisininkė L. Stančiūtė.

Žaidimo stilius

Atletiška Simona gerai juda kortuose ir daro mažai klaidų. Pati sportininkė savo žaidimo stilių apibūdino taip: „Mušanti agresyviai nuo galinės linijos.“ Ji žavisi  belge Justine Henin, kuri apie S. Halep taip sakė: „Jos žaidimo stilius inteligentiškas. Tai lyg ir primena mane. Tai puolantis ir agresyvus stilius.“

Simona Halep

Gimtoji šalis: Rumunija

Gimimo data: 1991 m. rugsėjo 27 d.

Ūgis: 168 cm

Dešiniarankė

Karjeros laimėjimai: 18 WTA ir 6 ITF titulai. Vieno „Didžiojo kirčio“ turnyro laimėtoja – 2018 m. Prancūzijos atvirosiose pirmenybėse.

Žaisdama tenisą avi teniso batelius „Nike Air Zoom Vapor X“.

Tekstas: Keilit Aedma
Šaltiniai: „Wikipedia“, Simonahalep.com

Nuotraukos: „Nike“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Žingsniai virsta šuoliais

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį