Dalintis „Treneris Mantas Jusis tikisi išugdyti ir olimpinį čempioną, ir NBA krepšininką“

Treneris Mantas Jusis tikisi išugdyti ir olimpinį čempioną, ir NBA krepšininką

JAV vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvos vardą eilinį kartą išgarsino disko metikai. Pirmą sykį net du mūsų šalies disko metikai lipo ant apdovanojimų pakylos – jaunasis Mykolas Alekna iškovojo sidabrą, o Andrius Gudžius – bronzą.

19-metis M. Alekna tapo jauniausiu planetos pirmenybių disko metimo varžybų prizininku istorijoje. Nors M. Alekna pastaruosius metus praleido studijuodamas JAV, bene didžiausi nuopelnai atitenka jo treneriui Mantui Jusiui.

Kartu su M. Alekna į pasaulio pirmenybes vykęs M. Jusis sako, kad po varžybų didelės euforijos nebuvo – mat tiek jo, tiek Mykolo ambicijos jau šiose pirmenybėse buvo maksimalios.

„Emocijos vis dar kyla, – sakė M. Jusis. – Po čempionato su M. Alekna trumpai pakalbėjome, kad norėjosi ir šiek tiek toliau numesti, ir jau pirmam čempionate pasidabinti aukščiausios prabos apdovanojimu. Po varžybų laukė ilgos procedūros, dopingo kontrolė. Tik kai grįžom į sportininkų kaimelį, visi pradėjo sveikinti, džiaugtis. Tada pajutau džiaugsmo emocijos. Ta teigiama emocija ypač jaučiasi ir grįžus į Lietuvą.“

Mantas Jusis ir Mykolas Alekna. Alfredo Pliadžio nuotr.

Aistra sportui

M. Jusis sporto treneriu tapo neatsitiktinai. Nuo 14 metų jis pats sportavo lengvąją atletiką, vėliau atvyko į Vilniaus Ozo gimnaziją, kur derino sportą ir mokslus.

„Visą laiką buvau šalia daktarų, terapeutų, trenerių. Aplink mane buvo nemažai čempionų – tiek bokso, tiek lengvosios atletikos. Tas pats Virgilijus Alekna visada buvo šalia. Baigdamas 12-ą klasę Ozo gimnazijoje net neįsivaizdavau, ką galėčiau daryti kitą, ne sporto srityje. Apie trenerio kelią galvojau jau tuomet“, – sakė M. Jusis.

M. Jusis yra universalus treneris, įkūręs ir vadovaujantis „Jusis training“ klubą. Šiuo metu tarp M. Jusio arba jo komandos klientų yra įvairiausių sporto šakų atstovai.

Lengvaatletį M. Alekną jau minėjome. Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatas Eigirdas Žukauskas, taip pat Arnas Beručka, Dovis Bičkauskis, viena geriausių Lietuvos sportinių šokių atstovių Veronika Golodneva – tai tik kelios pavardės, su kuriomis dirba M. Jusis. „Jusis training“ klube yra net ir šachmatų atstovas. O kur dar būrys badmintono ir teniso žaidėjų.

„Jusis training“ klubo treneriai. „Jusis training“ nuotr.

„Šiuo metu esame įkūrę ir vaikų akademiją, todėl iš viso dirba devyni treneriai. Dėl to mes sugebame aprėpti daug sporto šakų“, – teigė M. Jusis.

Kiekviena sporto šaka turi savų ypatybių. Visgi baziniai jauno sportininko paruošimo principai yra panašūs. Būtent į tai orientuojasi „Jusis training“ kompanija.

„Pirmiausiai turime sukūrę vaikų programą, kurią sudaro tokie dalykai, kaip laikysenos korekcija, traumų prevencija, atletinio rengimo programa. Ji tinka daugumai vaikų, kurie ateina iš krepšinio, teniso, badmintono ir kitų sporto šakų. Suformuojame pagrindus vaikams, stipriname kūną, išmokome bėgimo niuansų. Stengiamės, kad vaikai būtų greitesni, ištvermingesni“, – pasakojo treneris.

Taip pat specialistai yra paruošę ir specifinius pratimus, reikalingus konkrečiai sporto šakai. Visos trenerių komandos žinių bagažas yra gana didelis, todėl „Jusis training“ paslaugas renkasi įvairiausių šakų atstovai.

M. Jusis prisipažįsta, kad su kiekvienu sportininku yra skirtingi potyriai. Geras pavyzdys – broliai Mykolas ir Martynas Aleknos. Jeigu jaunesnis Mykolas staigiai „šovė“ į pasaulio elitą, tai kiek vyresnis Martynas tobulėja lėčiau.

„Mykolo karjera yra lengva ir greita – be jokių trikdžių, traumų, nusivylimų. Kaip ėjome į viršų, taip ir einame toliau. Buvo sėkmingas perėjimas iš jaunimo sporto į vyrų. Tą padarėme per vienerius metus, kas disko metime praktiškai neįmanoma. Martyno kelias kitoks – ne toks lengvas. Šiemet jis diską numetė virš 60 m. 21-erių metų metikui tai yra neblogai, bet jo kelias link elito bus žymiai sunkesnis“, – pripažino treneris.

Mantas Jusis. „Jusis training“ nuotr.

M. Jusis – ambicingas treneris. Vienas iš tikslų – užauginti olimpinį čempioną. Mykolo Aleknos rezultatai rodo, kad ta svajonė nėra itin utopiška ar labai tolima.

„Mykolas turbūt yra arčiausiai šio tikslo. Galbūt net apie pasaulio rekordą bus galima pagalvoti. Taip pat norėčiau išugdyti profesionalų tenisininką, kuris patektų į pasaulio reitingo šimtuką – būtų Ričardo Berankio lygio. Kitas noras – nuo mažens užauginti krepšininką, kuris kada nors patektų į NBA“, – atskleidė M. Jusis.

Ambicingų tikslų jis turi ir su savo „Jusis training“ klubu. Specialistas neslepia noro privilioti vieną ar kitą užsienio sportininką, taip pat plėsti savo veiklą ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Ėjimo treniruotės: 7 mitai ir faktai

Ar turėtumėte vaikščioti kiekvieną dieną? Ar vienas ilgas pasivaikščiojimas geriau nei keli trumpesni? Ir kokiu greičiu reikia vaikščioti, kad jūsų…

Sekantis straipsnis:

Olimpiečių psichologas A. Liachovičius: „Pergudrauti protą nelengva, bet įmanoma“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį