Dalintis „Treneris L. Kasparavičius net ir žiemą renkasi buvimą gamtoje ir šaltą dušą“

Treneris L. Kasparavičius net ir žiemą renkasi buvimą gamtoje ir šaltą dušą

„Impuls“ treneris Liutauras Kasparavičius sportuoja nuo mažens – gal todėl „Sportland“ kampanijos „Nugalėtojų pasirinkimas“ „Nike“ prekinio ženklo ambasadorius yra išbandęs tiek daug sporto šakų. Tačiau pasitenkinti tuo, kas pasiekta, L. Kasparavičius neketina, nes tik taip galima pažinti save ir kitus.

Sportuoti pradėjote 10-ies: išbandėte dziudo, sportavote sporto klube su svoriais, bėgiojote ilgus nuotolius, vėliau sportavote CrossFit. Iš kur turite tiek motyvacijos plėsti savo pasiekimų ribas?

Nuo mažens, iki pat šių dienų, sportas mane traukė. Buvau aktyvus vaikas ir niekada nemėgau sėdėti vietoje, todėl visuomet kažkuo užsiimdavau. Vis dar esu pilnas energijos, noriu išmokti kažką naujo, atrasti save, mesti sau vis naujus iššūkius.

Taip jau išėjo, kad kiek atsibodus vienai veiklai, iš karto lygiagrečiai atsirasdavo kita veikla, kuri mane įtraukdavo.

Nors sporto šakų gyvenime pakeičiau nemažai, tačiau šiandien man tai duoda labai didelę naudą tiek siekiant suprasti save patį, tiek savo klientus, kai susiduriu su skirtingomis darbinėmis situacijomis, sportininkų treniravimu ir t.t.

 

Kiek žinau, po mokslų Jums teko save išbandyti įvairiose srityse: mokėtės žemėtvarkos, jau pirmame kurse pradėjote dirbti sporto klube, o pabaigęs mokslus įstojote į krašto apsaugos savanorių pajėgas. Iš kur tas noras išbandyti kažką naujo?

Turbūt visą gyvenimą galima atrasti kažką naujo, nepatirto ir tai išmėginti. Tik pradėjęs studijuoti, supratau, kad mokslai, kuriuos pasirinkau, yra tikrai ne man, bet bakalauro studijas pabaigiau. Tačiau kartu nuo pat pirmo kurso pradėjau dirbti treneriu sporto klube.

Baigęs mokslus, vėl ieškojau kažko, kas būtų įdomu ir naudinga. Taip atradau savanorystę kariuomenėje. Tai buvo labai geras gyvenimo etapas, kuris, mano manymu, reikalingas kiekvienam vyrui ir ten tikrai nėra, ko bijoti.

Kadangi mokslai man yra svarbus dalykas, vėliau Lietuvos edukologijos universitete pabaigiau treneriui skirtą kursą bei šiuo metu sėkmingai mokausi Lietuvos sporto universitete atletinio rengimo specialybę.

O kokių iššūkių ieškote asmeniniame gyvenime?

Man patinka gamta, ramybė, poilsis su šeima, bet tuo pačiu su žmona esame iš tų žmonių, kurie visada bando įvairinti savo pomėgius. Dažniausiai laisvalaikiu keliaujame, kad ir netoli – Lietuvoje. Mėgstame daug vaikščioti gamtoje, aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti.

Praėjusią vasarą su žmona pagaliau prisiruošėme išmokti plaukti vandenlente ir mums tai taip patiko, kad didžiąją dalį vasaros praleidome ant vandens.

Aš dažnai ir vienas sau sugalvoju kokių momentinių iššūkių, tokių kaip prabėgti, praminti ar praplaukti ilgą atstumą. Vienas iš iššūkių, iškeltų dar praėjusią žiemą, buvo pradėti maudytis upėje, o namuose – tik po šaltu vandeniu. Kol kas dėl šito iššūkio labiausiai džiaugiuosi, nes ir dabar, atšalus orui, be baimės lendu į šaltą upę, o ryto jau nebeįsivaizduoju be šalto dušo, po kurio akys tiesiog pačios atsimerkia.

 

Ką Jums duoda pokyčiai?

Turbūt per pokyčius geriausiai išmoksti pažinti save ir savo galimybes bei taip gali jas dar labiau plėsti, dar kažkur save atrasti ar kažkuo save nustebinti. Tie visi maži iššūkiai tampa labai reikšmingi, kai supranti, kad taip privertei save judėti į priekį ir vis daugiau domėtis naujais dalykais. Manau, kad yra labai svarbu neužsidaryti savo mažoje rutinoje ir vis ieškoti kažko naujo.

Ar Jūsų įpročiai keičiasi priklausomai nuo sezono?

Turbūt, kaip ir daugelis žmonių, renkuosi veiklą pagal orą ir galimybes. Nemėgstu lietingo ir tamsaus sezono ir jei tai priklausytų nuo manęs, tai labai norėčiau, kad visus metus būtų tik vasara. Bet nieko nepakeisi – tenka prisitaikyti ir ieškoti veiklų ir tuo metu, kada už lango toks oras, kad net kojos iš namų kelti nesinori.

Kaip skaidrinate šaltąjį metų laiką?

Žiemą su šeima dažnai einame į miškus, brendam per sniegą, jei jo būna. Turime šunį, kuriam, kaip ir mums, labai patinka gamta, tai visa mūsų šeima gamtoje būna patenkinta. Aš taip pat mėgstu čiuožti snieglente. Taip pat ruduo ir žiema yra tas metas, kada galima ramiai pabūti namuose, pailsėti, pažiūrėti daugiau filmų ar serialų su karštu arbatos puodeliu rankose. Vienas iš didesnių malonumų, ką tikrai labai mėgstu žiemą, yra pirtis ir šaltas vanduo.

Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Obuolys nuo obels: garsių futbolininkų sūnūs seka tėvų pėdomis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį