Dalintis „Sportuojate ir nekrenta svoris? Sužinokite kodėl.“

Sportuojate ir nekrenta svoris? Sužinokite kodėl.

Ar paskutiniu metu pastebite, jog jau kurį laiką maitinatės sveiku ir pilnaverčiu maistu, aktyviai sportuojate, tačiau svarstyklių rodyklė, rodos, užstrigo ties tuo pačiu skaitmeniu? Vis tik teiginiai „sveikai maitintis“ ir „daug sportuoti“ yra pakankamai reliatyvūs ir kiekvienas žmogus gali juos suprasti kitaip. Pateikiame sveikos gyvensenos ekspertų nurodytas priežastis, kokias klaidas darome lieknėdami.

Nesirūpinate maisto sudėtimi

Jei išties nuoširdžiai sportuojate, tačiau svoris nekrenta, visas jūsų dėmesys turėtų nukrypti į maistą. Kai kurie žmonės labai sutelkia dėmesį į tai, kaip sudeginti suvartotas kalorijas, bet nesirūpina, iš kur jų gauna. Atkreipkite dėmesį į natūralius, visaverčius produktus. Tai produktai, kurių sudėtyje yra mažai, tačiau aiškiai suprantamų ingredientų. Ir laikykitės taisyklės – jei negalite ištarti produkto sudėtinės dalies, geriau tokio maisto nevalgyti.

Jūros gėrybių patiekalas

Nesilaikote balanso

Vengiate angliavandenių, nes esate girdėję, kad jie mus storina? Tai esminė klaida, paliekanti mus alkanus ir skatinanti persivalgyti kitų produktų, nors ir be angliavandenių. Kad taip nenutiktų, rinkitės sveikus sudėtinių angliavandenių produktus: saldžiąsias bulves, ruduosius ryžius, bolivinę balandą, avižas, žirnius, pupeles ir viso grūdo duoną. Jausitės sotus ir jūsų mityba bus pilnavertė.

Tiesiog valgote per daug

Jei jau pakeitėte savo mitybą, į ją įtraukę natūralius, visaverčius produktus, ir iš jos pašalinote paprastuosius angliavandenius, tokius kaip: batonas, saldainiai, sausainiai, kiti saldumynai, saldūs gėrimai bei perdirbtas maistas, gali būti, jog jūs tiesiog valgote per daug. Siekiant numesti svorio, jūsų organizmas turi patirti kalorijų deficitą, t. y., išnaudoti daugiau kalorijų, nei jų suvartojate. Nevalgykite, siekdami nuslopinti emocijas ar nuobodulį. Valgykite, kai esate alkanas, kramtykite lėtai ir nustokite valgyti dar prieš pilnai pasisotindamas. Persivalgyti neleis visaverčiai užkandžiai tarp pagrindinių patiekalų. Tačiau nepamirškite savęs kartais apdovanoti kuo nors skaniu ir sveikai kaloringu, antraip greitai prarasite motyvaciją.

Per dažnai renkatės kardiotreniruotes

Kadiotreniruotės yra būtinos gerai sveikatai palaikyti. Kardiopratimai stiprina širdį ir gerina medžiagų apykaitą. Tačiau atliekant tik kardiopratimus arba darant jų per daug, svarstyklių rodyklė gali taip ir neparodyti mažesnio kilogramų skaičiaus. Intensyvios kardiotreniruotės, pavyzdžiui, 90 min. ant elipsinio treniruoklio ar maždaug 15 km bėgimas mažina žmogaus liesąją masę, kuri yra būtina norint pagreitinti medžiagų apykaitą ir sudeginti daugiau kalorijų. Taip yra todėl, kad mūsų kūnas pradeda orientuotis į ištvermės ugdymą ir ima kaupti tam būtiną energiją riebalų pavidalu. Dėl tos pačios priežasties organizmas ima reikalauti ir daugiau maisto. Todėl patartina bent du kartus per savaitę rinktis jėgos treniruotes, sutelkiant dėmesį į visas pagrindines raumenų grupes.

Neskiriate laiko poilsiui

Jei kitą dieną po treniruotės jaučiate raumenų skausmą, tai signalas, jog reikia padaryti bent vienos dienos pertrauką nuo sporto. O jei vis tiek jaučiate, kad norėtumėte fizinio krūvio, geriau rinkitės lengvus tempimo arba kardiopratimus.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

„Žalgirio“ šokėja Fausta Lukošiūnaitė energijos semiasi iš komandos gerbėjų palaikymo

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį