Dalintis „„Sportland“ parduotuvėje dirbanti teniso mylėtoja: „Įkvėpimo semiuosi žiūrėdama R. Federerio interviu““

„Sportland“ parduotuvėje dirbanti teniso mylėtoja: „Įkvėpimo semiuosi žiūrėdama R. Federerio interviu“

Prekybos centre „Panorama“ esančioje „Sportland“ parduotuvėje prieš keletą savaičių dirbti pradėjusi Evelina Vitkevičiūtė – buvusi viena perspektyviausių Lietuvos tenisininkių. Ji spėjo ne kartą tapti savo amžiaus grupės šalies čempione, bet dėl traumų turėjo atsisakyti profesionalės karjeros.

Nepaisant to, ji nuo teniso neatitolsta ir dabar, nuolat sportuodama su buvusiais Lietuvos rinktinės nariais.

„Sportuoti pradėjau darželyje, kai man buvo penkeri metai – lankiau pramoginius šokius. Visgi vos po metų, būdama šešerių, šokius iškeičiau į tenisą. Iki 16 metų sportavau profesionaliai, kasdien, o kartais ir porą sykių per dieną. Tenisas buvo mano aukščiausias prioritetas, netgi svarbesnis už mokslus“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo E. Vitkevičiūtė.

Atsidavimas tenisui netruko duoti savo vaisių. Būdama 14-os metų, E. Vitkevičiūtė laimėjo Lietuvos jaunių čempionatą. Tą patį ji pakartojo ir dar po metų. Apmaudu, kad kai karjera tampa daug žadančia, sportininkė susiduria su skausmu.

Evelina Vitkevičiūtė (viduryje)

„Tokie pasiekimai atvėrė plačias galimybes, pavyzdžiui, atstovavimas Lietuvai Europos jaunių čempionate ir kelionės po užsienio turnyrus. Visgi būdama 16-os metų, grįžusi iš Nyderlanduose vykusio žiemos čempionato, patyriau skaudžias alkūnės ir nugaros traumas, dėl kurių buvau priversta sportuoti gerokai mažiau“, – prisipažino pašnekovė.

E. Vitkevičiūtė pasakojo, jog tenisas sužavėjo ja savo individualumu bei psichologija.

„Pradėjau sportuoti, nes pavyzdį rodė vyresnioji sesė, kuri taip pat lankė teniso treniruotes. Šis sportas išugdo kovingumą, valią, taip pat atsakomybės jausmą, nes tenka atstovauti ne tik sau, bet ir visai savo šaliai, – pabrėžė teniso mylėtoja. – Tenisas žavi savo individualumu ir psichologija – visus sprendimus priimti bei strategijas sukurti mačo metu turi pats žaidėjas.“

Per savo dar neilgą gyvenimą E. Vitkevičiūtė susidraugavo ne tik su sportu, bet ir su muzika. Ji baigė muzikos mokyklą, kurioje išmoko groti fortepijonu ir fleita. Būtent muzika jai padeda nusiraminti kai užklumpa sudėtingi momentai. Kalbėdama apie motyvaciją, E. Vitkevičiūtė atskleidė savo mėgstamiausių tenisininko pavardę.

E. Vitkevičiūtė (dešinėje)

„Esant blogai nuotaikai, dažnai klausausi muzikos, kuri padeda nusiraminti, arba skaitau knygas. Kartais įsijungiu savo mėgstamiausio tenisininko šveicaro Rogerio Federeri dar nematytus interviu“, – sakė E. Vitkevičiūtė.

Per savo karjerą ir ne tik E. Vitkevičiūtė spėjo aplankyti nemažai šalių. Viena iš jų jai tapo itin artima.

„Mylimiausia užsienio šalis – Prancūzija. Esu ten buvusi nemažai kartų, daugiausiai – Paryžiuje. Mane žavi šalies kultūra bei istorija, pati turiu daug prancūzų tautybės draugų, todėl jau be didelių keblumų kalbu prancūzu kalba. Liūdna, kad taip niekada ir neteko sudalyvauti teniso turnyre Prancūzijoje“, – atskleidė E. Vitkevičiūtė.

„Sportland“ parduotuvėje E. Vitkevičiūtė dirba du mėnesius. Ji teigė, kad vis dar pratinasi prie aplinkos ir kolektyvo.

„Man patinka būti aplinkoje, kurioje yra vertinamas sportas – todėl ir pasirinkau darbą būtent čia. Didžiausias iššūkis parduotuvėje yra patys klientai ir staigus prisitaikymas prie kiekvieno žmogaus skirtingo bendravimo būdo. Visgi manau, kad man tai sekasi gerai“, – pridūrė E. Vitkevičiūtė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Bėgikas Aleksandras Sorokinas pagerino 24 val. bėgimo pasaulio rekordą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį