Dalintis „„Sportland“ dirbantis pasaulio čempionas: „Jei yra noras, tai sportuoti visada įmanoma““

„Sportland“ dirbantis pasaulio čempionas: „Jei yra noras, tai sportuoti visada įmanoma“

Klaipėdos Akropolyje esančioje „Sportland“ parduotuvėje dirbantis Jonas Mikalauskas – tituluotas Lietuvos sportininkas, savo kolekcijoje turintis daugybę medalių iš kikbokso ir muaitai varžybų.

Jis džiaugėsi, kad turi galimybę sportą derinti su darbu mėgstamoje aplinkoje.

„Visą gyvenimą esu susijęs su sportu, todėl toks darbas man patinka – su sportinėmis prekėmis, inventoriumi. Galvoju, kad galiu klientams pasiūlyti savo žinias, – sakė J. Mikalauskas. – Kai įsidarbinau, pamačiau, kad turime labai šaunų kolektyvą, todėl nesinori dirbti kažkur kitur“.

J. Mikalauskas prisipažino, kad dažniausiai parduotuvės lankytojams kyla klausimai dėl tinkamų batelių pasirinkimo. Neretai tenka paaiškinti, kuo skiriasi bėgimo ir laisvalaikio bateliai.

Kovos menus jis atrado neatsitiktinai. Jonas nuo mažens matė sportuojančius tėtį ir vyresnius brolius, kurių pasiekimai taip pat yra nemenki.

„Visa mano šeimyna užsiiminėjo kovos menais. Tėtis sportavo boksą ir taip pradėjo šeimos tradiciją. Vyresni broliai pradėjo lankyti kikboksą, muaitai, todėl jie su tėvu pradėjo mane treniruoti nuo septynerių metų. Vėliau mane nuvedė į bokso treniruotę, kur ir prasidėjo mano sportinė karjera. Po poros metų perėjau į kikboksą, o pastaruosius keletą metų užsiimu muaitai. Taip visas mano gyvenimas yra susijęs su kovos menais, tik skirtingomis šakomis“, – aiškino J. Mikalauskas.

J. Mikalausko trofėjų lentyna yra įspūdinga. Jis yra dukart WKTSF pasaulio čempionas, Europos vicečempionas, daugkartinis Baltijos ir Latvijos čempionas. Didžioji dalis pergalių pasiekta sportuojant kikboksą. Vis dėlto dabar jis orientuojasi į tailandietišką boksą (muaitai).

„Muaitai mane patraukė dėl savo technikos. Didžiausias skirtumas nuo kikbokso yra tas, kad muaitai yra leidžiamas klinčas (kova susikabinus), todėl galima šiek tiek paimtyniauti stovėsenoje, papildomai padirbėti su alkūnėmis ir keliais. Dėl to įvairiapusiškumo ir perėjau prie muaitai“, – kalbėjo J. Mikalauskas.

Šiais metais jis tikėjosi siekti naujų pergalių ir ruošėsi sugrįžimui į ringą, tačiau visus planus sujaukė koronavirusas, visiškai sustabdęs sportinę veiklą visame pasaulyje.

„Šiuo metu po pertraukos bandau grįžti į formą, tačiau tas virusas viską pristabdė. Pavasarį turėjau dalyvauti varžybose, bet jos yra atšauktos, todėl pauzė prasitęsė“, – pridūrė J. Mikalauskas.

Nepaisant Lietuvoje paskelbto karantino, sportininkas veltui laiko nešvaisto, o ir galimybių pasportuoti jis randa.

„Stengiuosi treniruotis namie, išeinu į lauką pabėgioti krosą, atlieku tam tikrus muaitai pratimus. Jeigu trūksta kokių nors žinių, tai susisiekiu su treneriu ir jis man pasako, kaip dirbti. Jeigu yra noras, tai visada įmanoma sportuoti“, – pabrėžė J. Mikalauskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo

Komentarai

  1. vladas

    Mano sunenai malaciai,taip ir laikikyt,bet maciau ir Laura,jusu sese neatsilieka,sekmes sporte,ir asmeniniame gyvenime,sveikatos jusu sportiniai seimai,ir pergaliu,bei daug prizu,ir medaliu,surink Jonai likusius dirzus,kurie dar liko,kuriu nespejo savo karjeroj,surinkt broliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gyvenimą apvertęs sportas: karjerą ir sužadėtuves iškeitė į jėgos aitvarus Pietų Afrikoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį