Dalintis „Sportas padeda netapti balionu“

Sportas padeda netapti balionu

Atlikėja Monika Pundziūtė daugeliui žinoma kaip muzikinio projekto „X faktorius“ nugalėtoja. Ji neslepia, kad kaip ir kiekvienas mūsų, turi mažų silpnybių. Dainininkė prisipažįsta negalinti gyventi be saldumynų, todėl siekdama išsaugoti dailią figūrą ir gražią išvaizdą kasdien sportuoja. Meilė sportui ją paskatino tapti „Nike“ ambasadore.

Pavergėte tūkstančių gerbėjų širdis. Kas yra jūsų įkvėpimo šaltinis?

Mane labiausiai įkvepia žmonės, jaučiantys aistrą savo darbui. Nesvarbu, ar tai paprasti, ar daug pasaulyje pasiekę žmonės. Svarbiausia, kad jie užsidegę tuo, ką daro. Be abejo, mane labiausiai įkvepia muzikos pasaulio atstovai. Pavyzdžiui, Lady Gaga ar Beyonce.

Jeigu nebūtumėte dainininkė, kokią kitą profesiją pasirinktumėte?

Vaikystėje norėjau būti daug kuo, bet šiandien tikriausiai rinkčiausi rašytojos arba psichologės kelią.

Kaip atrodo ideali jūsų diena?

Ji turi būti be galo užimta, labai tiksliai sustyguota ir, žinoma, produktyvi. Viskas prasideda nuo ankstaus kėlimosi ryte, skanios kavos puodelio ir sočių pusryčių. Geriausiu atveju ideali diena turi prasidėti ir baigtis su mylimu žmogumi šalia. Man patinka kibti į darbus, todėl net ir idealią dieną neįsivaizduoju savęs neproduktyvios. Svarbiausia, kad tai, ką nuveikiu per dieną, man būtų įdomu ir teiktų džiaugsmo.

Kiek laiko per parą skiriate muzikai?

Kai kūriau albumą, muzika užimdavo visą mano dieną. Didžiausias kūrybinis įkvėpimas mane aplanko vakarais ar net naktį, todėl tikrai nemažai naktų praleidžiu dirbdama studijoje.

Kai prasideda įrašai, vienos dainos parengimas užtrunka apie 4 valandas, o kartais nutinka ir taip, kad jau įrašyta daina nepatinka ir vėl viską darome iš naujo. Viena naujo albumo daina buvo perrašyta net tris kartus!

Neslepiate, kad esate saldumynų mėgėja. Ar dažnai leidžiate sau jais pasimėgauti?

Esu visiška smaližė. Bet stengiuosi kontroliuoti šį pomėgį, kitaip būčiau vaikščiojantis balionas. Negalėčiau gyventi be saldymedžio, kuris galbūt nėra itin saldus, bet jame tikrai nemažai cukraus. Jo skonis primena anyžius ir daug kam labai nepatinka, bet man yra kažkas tokio. Taip pat labai mėgstu morenginius sausainius, bet jais mėgautis sau leidžiu labai retai.

Ar patinka gaminti?

Paradoksalu, bet jei pasiryžtu gaminti itin sudėtingą patiekalą, jis man pavyksta. O jei nusprendžiu išsikepti paprasčiausią kiaušinienę, ji garantuotai pridega. Todėl virtuvėje dažniausiai leidžiu pasireikšti kitiems žmonėms, o pati gaminu tik retais atvejais, bet tikrai ypatingus patiekalus.

Kokį augintinį norėtumėte turėti?

Gyvūnams negaliu atsispirti. Kažkada labai norėjau šuns, todėl dabar turiu tris, tik jie gyvena su mano mama. Jeigu turėčiau galimybę pati auginti gyvūną, tai būtų katė, nes ją labai gera glostyti. Katės yra ramios, ištikimos ir reikalauja mažiau priežiūros.

Kaip apibūdintumėte savo stilių?

Tai yra labai savitas dalykas ir savo stilių galėčiau pavadinti būtent „monikišku“. Mano akį visuomet traukia drabužiai, kurie yra neįprasto kirpimo, modelio ar pasiūti iš įdomios medžiagos. Ieškau išskirtinumo ir visuomet stengiuosi suderinti grožį bei patogumą. Pavyzdžiui, pastarajame savo koncerte buvau pasipuošusi kostiumu, bet avėjau sportbačius.

Koks išvaizdos bruožas jus daro išskirtinę?

Anksčiau slėpdavau savo strazdanas, bet vis daugiau žmonių ėmė sakyti, kad jos atrodo labai gražiai. Ilgainiui, klausydama teigiamų atsiliepimų, pati jas pamilau – per fotosesijas ar filmavimus niekada jų nebeslepiu.

Koks jūsų santykis su sportu?

Vaikystėje nebuvau ištverminga ar fiziškai aktyvi, bet lankiau mokyklą, kurioje sportas buvo labai svarbus. Būtent tada atradau dvi sporto šakas, padėjusias man pamilti šį užsiėmimą. Tai buvo sprintas ir šuolis į tolį. Mano mokykla kasmet rengdavo tokias tarsi žaidynes. Jose ne kartą esu laimėjusi pirmą vietą šuolių į tolį rungtyje. Šiandien sportas man labai svarbus, nes tik sportuodama lavinu ištvermę. O ji atlikėjui itin reikalinga. Pasirodymą scenoje net galėčiau prilyginti intensyviai treniruotei, kai reikia rūpintis ne tik diafragmos išlaikymu ar šokio judesiais, bet tuo pat metu dar užvesti publiką.

Kiek jums svarbi sportinė apranga?

Ji – viena esminių priežasčių, kodėl aš sportuoju. Manau, labai svarbu turėti tinkamą sportinę aprangą – ji ne tik padeda geriau jaustis sporto salėje, bet ir didina norą sportuoti. Kai įsigijau aprangą, jau kitą dieną ėjau sportuoti.

Ko palinkėtumėte sportuojančioms merginoms?

Jei tik kažko nori, nėra nieko, kas galėtų tave sustabdyti. Visi susiduriame su valios trūkumu, bet patikėkite – viskas yra įmanoma.

Ačiū už pokalbį.

 

„Nike“ ambasadorė Monika Pundziūtė

 

Štai keli svarbūs patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamą liemenėlę:

1. Išsiaiškinkite savo dydį. Norint išsirinkti tinkamą liemenėlę, svarbu žinoti tikslius savo matmenis. Daugelis moterų tiki, kad žino savo liemenėlės dydį, todėl ir rinkdamosi sportinę liemenėlę nebetikrina matmenų. Tai nėra geras sprendimas, juolab kad krūtinės dydis per gyvenimą keičiasi vidutiniškai net šešis kartus. Taigi planuojant įsigyti sportinę liemenėlę privalu išsimatuoti.

Sportinės liemenėlės dydžiui nustatyti svarbūs du matmenys: kaušelio dydis bei apimtis po krūtine. Matuojantis reikia užsidėti paprastą liemenėlę (be pakietinimų) ir su centimetro juostele matuoti apimtį tiesiai po krūtine.

Svarbu, kad matuojant juostelė būtų tiesi, nenuslinktų ir leistų lengvai įkvėpti. Tuomet, norint sužinoti kaušelio dydį, juostele reikia pradėti matuoti nuo krūtinkaulio per iškiliausius krūtinės taškus iki standartinės liemenėlės kaušelio pabaigos, tiesiai po pažastimi. Rekomenduojama kiekvieno kaušelio dydį matuoti atskirai.

Optimaliausias būdas tiksliai įvertinti sportinės liemenėlės dydį – suvesti visus turimus duomenis į automatinę „Nike“ skaičiuoklę interneto puslapyje adresu: https://www.nike.com/gb/en_gb/c/women/sports-bra-sizing.

2. Išsirinkite tinkamą medžiagą. Sužinojus savo sportinės liemenėlės dydį ir jau renkantis jos tipą, svarbu atkreipti dėmesį į medžiagos sudėtį. „Sportinės liemenėlės paprastai būna pagamintos iš sintetinės medžiagos, nes ją lengva prižiūrėti, ji greitai džiūsta, todėl gausiai prakaituojant nėra diskomforto. Be to, tokio tipo audinys yra daug tvirtesnis“, – pataria trenerė A.Mickevičiūtė-Butienė.

3. Įvertinkite krūvį. Renkantis sportinę liemenėlę dar vienas svarbus aspektas – įvertinti, kokia fizine veikla bus užsiimama. Nuo to priklauso, kaip smarkiai liemenėlė turi prilaikyti krūtinę.

Mažo aktyvumo treniruotėms, pavyzdžiui, jogai ar pilatesui, labiausiai tinka judesių nevaržančios, lengvai prilaikančios liemenėlės. Vidutinio intensyvumo treniruotėms, tarkime, bėgimui, funkcinėms ar jėgos treniruotėms, reikia rinktis vidutiniškai prilaikančias liemenėles. Itin aktyviam sportui, kaip antai ištvermės ar intervalų treniruotėms, skirtos stipriai prilaikančios liemenėlės.

Pasak A.Mickevičiūtės-Butienės, tik gerai parinktos sportinės liemenėlės gali apsaugoti moteris nuo stuburo skausmų, kurie atsiranda dėl didelio krūvio.

4. Atlikite patikrinimo pratimus. Norint visiškai įsitikinti, kuri sportinė liemenėlė labiausiai tinka, siūloma išmėginti šiuos specialistų sukurtus pratimus.

Šoninis pasvirimas: pritūpkite ant vienos kojos, pasilenkite į šoną ir sukite viršutinę kūno dalį į skirtingas puses. Jei liemenėlė stipriai juda, ji per didelė, jeigu veržia šonus – per maža.

Rankų kėlimas: sunerkite rankų pirštus ir iškelkite rankas. Tinkamos liemenėlės lieka savo vietoje ir nejuda kartu su rankomis.

Įtūpstas ir pašokimas: pradėkite daryti įtūpstą ir pašokite į viršų. Jei krūtinė itin juda, liemenėlė per didelė, jei krūtinė iššoka iš liemenėlės, ji per maža.

Pasilenkimas: lenkitės į priekį ir rankomis siekite kojų pirštų. Liemenėlė per didelė, jei pasilenkusi galite matyti savo krūtis, liemenėlė per maža, jei pasilenkusi jaučiate, kad veržia.

Trenerė pataria, kad jei sudėtinga pačiai išsirinkti tinkamą liemenėlę, visada galima kreiptis į sporto parduotuvės konsultantus.

Nuotraukos: Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Nuviliantys šio sezono Anglijos Premier lygos klubų pirkiniai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį