Dalintis „Šiaurietiško ėjimo lazdos – kuo jos naudingos ir į ką atkreipti dėmesį renkantis?“

Šiaurietiško ėjimo lazdos – kuo jos naudingos ir į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Šiaurietiškas ėjimas su lazdomis – visame pasaulyje mėgstama sporto šaka, suteikianti apkrovą ne tik kojoms, bet ir viršutinei kūno daliai. Imituodami lygumų slidininkų techniką, su jomis į pasivaikščiojimus įtraukite daugiau raumenų grupių ir paverskite įprastą kelionę viso kūno mankšta. Pirmoji užduotis – išsirinkti ėjimo lazdas. Tad pateikiame jums keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį perkant. Kitame mūsų straipsnyje suteiksime patarimų, kaip išmokti taisyklingai vaikščioti su lazdomis.

Alkūnės kampas

Nors galite pastebėti, kad kai kurie žmonės vaikšto su įprastomis slidinėjimo lazdomis, šiaurietiško ėjimo lazdos vis tik yra patogesnis variantas. Kokybiškos lazdų komplekte turėtų būti daug reikalingų priedų, tokių kaip tinkami rankiniai dirželiai ir įvairūs tvirtinimai prie lazdų apačios, atsižvelgiant į pasirinktą kelionės reljefą.

Visų pirma, dairykitės tarp lazdų, kurios atitinka jūsų ūgį ir ėjimo žingsnį. Svarbiausia, kad lazdos liestųsi su žeme ir, tai darant, alkūnes pavyktų išlaikyti 90 laipsnių kampu. Žinoma, vaikščiodami taip pat turėtumėte jaustis patogiai. Kai kurios lazdos yra reguliuojamos, o kitos – ne, todėl, prieš jas įsigydami, atsižvelkite ir į tai.

Riešų dirželiai

Riešų dirželiai leidžia atleisti lazdą, kai keliate alkūnes nugaros link, nenumetant lazdos. O kai grąžinate ranką į vietą, lazda patogiai „grįžta“ atgal į delną. Daugelis šios sporto šakos specialistų mano, kad svarbu, jog po minėto rankos judesio būtų galima atleisti lazdos rankeną, o tai įmanoma padaryti tik naudojant riešo dirželį.

Priderinkite prie dangos

Nors dažniausiai žmonės mėgsta su lazdomis vaikščioti asfaltuotais takais, galite pakaitalioti reljefą. Pasirinkite kopimą į kalną ar pasivaikščiojimą kitais gamtiniais reljefais. Šiaurietiškos lazdos gali drąsiai būti naudojamos kaip alternatyva žygiavimo lazdoms, o taip pat sumažinti apkrovą, tenkančią jūsų sąnariams, kopiant į kalną ar leidžiantis nuokalne.

Šiaurietiško ėjimo lazdos gali tapti gera atrama ir žmonėms, sergantiems Parkinsono liga ar išsėtine skleroze. Dėl tos pačios priežasties jos rekomenduojamos, jei sergate artroze arba turite antsvorio.

Jei einate šaligatviu, prie lazdos turi būti tvirtinami guminiai padukai, tad prieš pirkdami lazdas, patikrinkite, ar padukai yra komplekte.

Jei vaikštote ant pažliugusios žemės, šiaurietiškojo ėjimo lazdos gale pritvirtinkite metalinį smaigą.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: wikihow.com
Nuotraukos: wikihow.com ir pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Penkiakovininkė E. Adomaitytė – apie paskutines pergales ir naująją OCR rungtį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį