Dalintis „Sąmokso teorija: ar Pepas Guardiola pakeitė Erlingą Haalandą tam, kad apsaugotų Lionelio Messi rekordą?“

Sąmokso teorija: ar Pepas Guardiola pakeitė Erlingą Haalandą tam, kad apsaugotų Lionelio Messi rekordą?

Po Čempionų lygos antrojo etapo aštuntfinalio rungtynių, kuriose „Manchester City“ sutriuškino „RB Leipzig“ rezultatu 7:0, tarp Mančesterio klubo gerbėjų ir kai kurių futbolo specialistų ėmė sklisti spėlionės, kad 64-ąją minutę penkis įvarčius pelnęs Erlingas Haalandas buvo pakeistas specialiai – tam kad nebūtų sumuštas Lionelio Messi rekordas.

Atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse (pirmosios baigėsi rezultatu 1:1), Haalandas jau pirmajame kėlinyje atliko „hetriką“. Tačiau to norvegų įvarčių mašinai buvo negana ir antrajame kėlinyje puolėjas pridėjo dar du, taip pelnydamas 39 įvarčius šiame sezone ir tapdamas rezultatyviausiu sezono žaidėju „City“ istorijoje.

Vis dėlto rekordą kiek apkartino tai, kad Pepas Guardiola pakeitė puolėją vos 64-ąją miniutę atimdamas iš lyg ant sparnų žaidusio norvego galimybę per vienas ringtynes pasiekti dvigubą „hetriką“. E. Haalandas buvo akivaizdžiai nusivylęs tokiu sprendimu ir tai suprantama, nes nė vienas žaidėjęs nėra įmušęs šešių įvarčių per vienas Čempionų lygos rungtynes ir šis rekordas buvo ranka (o tiksliau – koja) pasiekamas.

Pepas Guardiola ir Erlingas Haalandas

Šis sprendimas iš karto sukėlė spekuliacijų bangą, kad Guardiola taip norėjo apsaugoti 2012 m. pasiektą L. Messi penkių įvarčių rekordą prieš Leverkuzeno „Bayer” Nou Camp stadione. Neaišku, ar taip pagalvojo ir E. Haalandas, bet savo nuomonę jis pasakė tiek treneriui išeidamas iš aikštės, tiek komandos draugui Kevinui De Bruyne.

Kadangi visiems buvo labai smalsu, ką jis pasakė, po rungtynių žurnalistams E. Haalandas atskleidė paslaptį: „Labai didžiuojuosi galėdamas žaisti Čempionų lygoje. Man labai patinka varžytis šiame čempionate. Kokia mano supergalia? Manau, kad po penkių pelnytų įvarčių galima drąsiai sakyti – mušti įvarčius. Išeidamas iš aikštės jam (Pepui Guardiolai) pasakiau: „Būčiau mielai atlikęs dvigubą „hetriką”. Bet ką padarysi.”

Erlingas Haalandas

Ne mažiau nei puolėjo nuomonė, žurnalistams rūpejo ir trenerio sprendimo priežastys. Štai ką apie tai pasakė „Manchester City“ strategas: „Jei jis būtų pasiekęs šį rekordą būdamas vos 22-ejų metų, jam būtų nuobodu žaisti ateityje! Jis neturėtų tikslo, kurio galėtų siekti. Štai kodėl aš atlikau keitimą. Aš nežinojau apie Messi rekordą prieš Leverkuzeno klubą. Paprasčiausiai tada, kai jau rungtynės būna laimėtos, reikia duoti pažaisti ir kitiems žaidėjams. Taip, jis įmušė penkis įvarčius. Bėda ta, kad kiekvieną kartą jam neįmušus dviejų ar trijų įvarčių per rungtynes, jis bus kritikuojamas. Tokia tikrovė.“

Kaip bebūtų, „Manchester City“ bendru dviejų rungtynių rezultatu 8:1 pateko į ketvirtfinalį ir savo varžovą sužinos rytoj ištraukus burtus Nione, Šveicarijoje.

Parengta pagal užsienio spaudą
Šaltinis: sportbible.com
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos rekordininkė R. Miklyčiūtė: „Šuolininkas su kartimi turi būti geras sprinteris ir neblogas gimnastas“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį