Dalintis „Ryškiausios 2021 metų Lietuvos sporto pergalės“

Ryškiausios 2021 metų Lietuvos sporto pergalės

„SportlandMagazine.lt“ apžvelgia svarbiausias 2021 metų Lietuvos sporto pergales pamėnesiui. Prisiminkime dar kartą šlovingiausias šių metų sporto akimirkas.

Sausis

Arūnas Gelažnikas. Zigmas Dakar Team nuotr.

Arūnas Gelažninkas tapo pirmuoju Dakaro ralio čempionu iš Lietuvos. Lietuvis Saudo Arabijoje užtikrintai triumfavo motociklų vienišių klasėje „Original by Motul“. Šioje klasėje sportininkai varžosi be aptarnavimo ir techniką turi tvarkytis patys.

Balandis

Aleksandras Sorokinas. Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas 2021 metais pagerino net tris pasaulio rekordus. Balandžio mėnesį Didžiojoje Britanijoje Lietuvos sportininkas pagerino 100 mylių bėgimo pasaulio rekordą (11 val. 14 min. 55 sek.). Po to jis dar 45 min pratęsė bėgimą ir pasiekė naują 12 valandų bėgimo planetos rekordą – 168,7 km.

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė. Vytauto Dranginio nuotr.

Varezėje (Italija) surengtame Europos irklavimo čempionate sublizgėjo Mildos Valčiukaitės ir Donatos Karalienės duetas. Po ketverių metų pertraukos kartu į valtį sėdusios lietuvės tapo Europos vicečempionėmis. Jos vėliau sėkmingai pasirodė ir Tokijo olimpinėse žaidynėse, kuriose užėmė ketvirtąją vietą. Tiesa, metų pabaigoje M. Valčiukaitė paskelbė apie savo karjeros pabaigą.

Gegužė

Danas Rapšys. Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

Lietuvis Danas Rapšys vienintelis iš tautiečių iškovojo medalį Europos plaukimo pirmenybėse Budapešte (Vengrija). Jis pelnė bronzą 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Birželis

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė. Lietuvos regbio federacijos nuotr.

Iš komandinių sporto šakų šiais metais ryškiausiai sublizgėjo regbininkai. Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Europos pirmenybėse užėmė rekordinę ketvirtąją vietą. Antrajame Europos pirmenybių etape Maskvoje (Rusija) lietuviai iškovojo sidabro medalius.

Sakartvelo sostinėje Tbilisyje vykusiame Europos pilno kontakto karatė čempionate lietuviai iškovojo 11 medalių. Europos čempionais tapo Rūta Brazdžionytė, Edgardas Sečinskis, Eventas Gužauskas ir Diana Mačiūtė.

Liepa

Ieva Serapinaitė. UIPM nuotr.

Žemutiniame Naugarde (Rusija) vykusiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate moterų varžybų nugalėtoja tapo Ieva Serapinaitė. Mišrų estafečių rungtyje ji su Justinu Kinderiu pasidabino sidabro medaliais.

Rugpjūtis

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Vytauto Dranginio nuotr.

Olimpinė čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė savo trofėjų kolekciją papildė Tokijo olimpinių žaidynių sidabru. Ji – vienintelė lietuvė, iškovojusi medalį šiose olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo žvaigždės Aleksandras Sorokinas dar kartą įrašė savo pavardę į pasaulio rekordų metraščius. Jis Pabianicėse vykusiame Lenkijos 24 val. bėgimo čempionate nubėgo net 309,399 km ir pagerino planetos rekordą.

Lietuvos golbolininkai. Dainiaus Ožalo nuotr.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse bronzos medalius Lietuvai iškovojo golbolo rinktinė, dziudo kovotojas Osvaldas Bareikis bei plaukikas Edgaras Matakas. E. Matakas šiais metais pelnė net tris aukso medalius Europos čempionate. Europos pirmenybėse šiemet triumfavo ir Lietuvos golbolininkai.

Rugsėjis

Rasa Leleivytė. Vytauto Dranginio nuotr.

Lietuvė Rasa Leleivytė Trente (Italija) užkopė ant Europos dviračių plento čempionato prizininkų pakylos. Italijoje daugiau nei dešimtmetį gyvenanti lietuvė grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį.

Prancūzijoje vykusiame FIBA 3×3 krepšinio Europos čempionate (Europos taurė) Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo sidabro medalius.

Čekijoje Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio standartinių šokių čempionų titulą apgynė Lietuvos atstovai Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė.

Spalis

Kristupas Šleiva. Valdo Malinausko nuotr.

Osle (Norvegija) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate fantastiškai pasirodė lietuvis Kristupas Šleiva. Jis svorio kategorijoje iki 72 kg iškovojo bronzos medalį.

Lietuvis Edgaras Riabko antrus metus iš eilės pasidabino pasaulio F2 vandens formulių čempionato sidabro medaliu.

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Portugalijoje sidabro medalį iškovojo Gabrielė Andrašiūnienė, o bronzos – Lietuvos mišri estafetė (G. Andrašiūnienė, Jonas Maišelis ir Ignas Ambrazas).

Lapkritis

Pulo žaidėjas Pijus Labutis Turkijoje iškovojo didžiausią savo karjeros pergalę. Jis Europos čempionato pulo-9 disciplinoje iškovojo bronzos apdovanojimą.

Ispanijoje vykusiame jubiliejiniame 75-ajame pasaulio IFBB kultūrizmo ir fitneso čempionate sidabro medalį iškovojo Justas Poliakus (kultūrizmas), bronzos – Neda Silkinytė (bikini).

Žygimantas Ramaška. Asmeninio archyvo nuotr.

Ukmergiškis Žygimantas Ramaška Taškente (Uzbekistanas) tapo pasaulio kovinio sambo vicečempionu.

Gruodis

Viktorija Andrulytė. Sander van der Borch nuotr.

Buriuotoja Viktorija Andrulytė iškovojo didžiausią karjeros pergalę. Omane vykusiame pasaulio olimpinės ILCA6 klasės buriavimo čempionate ji iškovojo bronzos medalį.

Abu Dabyje (JAE) vykusiame pasaulio plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionate du medalius iškovojo Danas Rapšys. Jis buvo antras 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir trečias plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi.