Dalintis „Rūtos Meilutytės sugrįžimą paženklino pasaulio čempionato bronza“

Rūtos Meilutytės sugrįžimą paženklino pasaulio čempionato bronza

Rūta Meilutytė vėl žiba aukščiausio lygio varžybose. Po beveik trejų metų pertraukos tik pastarąją žiemą į varžybas sugrįžusi olimpinė čempionė iškovojo bronzos medalį Budapešte vykstančiame FINA pasaulio vandens sporto čempionate.

100 m krūtine rungtyje 25 metų lietuvė, greičiausiai sureagavusi į starto signalą, po pirmųjų 50 m tik 0,03 sek. nusileido pirmavusiai kinei Qianting Tang, o atlikusi posūkį ją aplenkė. Įkandin mūsų šalies plaukikės pasileido kitos finalo dalyvės ir iki paskutinių metrų nebuvo aišku, kas taps pasaulio čempione. Visgi, finiše tikslesnė buvo italė Benedetta Pilato (1 min. 5,93 sek.), o R. Meilutytė finišavo trečia (1 min. 6,02 sek.) ir iškovojo pirmąjį čempionato Budapešte medalį Lietuvai. Sidabras atiteko vokietei Annai Elendt, kurią nuo nugalėtojos skyrė vos 0,05 sek.

25-erių kaunietė į finalą pateko ketvirtu rezultatu (1 min. 6,04 sek.).

Tai trečias R.Meilutytės pasaulio čempionato medalis, iškovotas 100 m krūtine rungtyje olimpiniame baseine. 2013 m. ji tapo pasaulio čempione, o 2015 m. laimėjo sidabrą.

Rūta Meilutytė

Vakar Budapešte du kartus startavo Andrius Šidlauskas. Aštuntąją vietą vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje užėmęs 25-erių panevėžietis šįkart rungėsi 50 m distancijoje. Savo atrankos plaukime lietuvis finišavo šeštas (27,62 sek.), tačiau tai mūsiškiui nesutrukdė patekti tarp 16 stipriausiųjų plaukikų. Bendroje įskaitoje A. Šidlausko laikas buvo 14-as tarp 65 atrankos dalyvių, iš kurių net 8 buvo teisėjų diskvalifikuoti už taisyklių pažeidimus.

Vakare A.Šidlauskas buvo kiek greitesnis, tačiau kvalifikacijoje pasiektos pozicijos nepagerino. 50 m plaukimo krūtine rungtyje lietuvis užėmė 14 vietą. Panevėžietis pirmajame pusfinalyje finišavo septintas, nuotolį įveikdamas per 27,54 sek. Jo asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 27,39 sek.

Vietą finale garantavo 27,20 sek. rezultatas. Būtent toks yra Giedriui Titeniui nuo 2015 metų priklausantis Lietuvos rekordas.

Tekstas: Lietuvos plaukimo federacija, sportas.info
Nuotraukos: Dariaus Kibirkščio/LPF