Dalintis „Rūta Meilutytė Japonijoje antrą kartą tapo pasaulio čempione ir planetos rekordininke“

Fukuokoje (Japonija) besibaigiantis pasaulio plaukimo čempionatas pažymėtas įspūdingu dvigubu lietuvės Rūtos Meilutytės triumfu. Sekmadienį Lietuvos sportininkė triumfavo moterų 50 m plaukimo krūtine finale ir pagerino pasaulio rekordą.

Finale distanciją lietuvė įveikė per 29,16 sek. ir aplenkė visas septynias varžoves. Buvusį pasaulio rekordą ji pagerino net 0,14 sek.

Šios rungties pasaulio čempione lietuvė tapo antrus metus iš eilės.

Už pasaulio rekordą jai dar sykį atiteko 30 tūkst. JAV dolerių čekis.

Antrąją vietą užėmė amerikietė Lilly King (29,94), trečiąją – italė Benedetta Pilato (30,34).

Istvanas Derencsenyi/World Aquatics nuotr.

Šios rungties pusfinalyje R. Meilutytė (29,30 sek.) pakartojo pasaulio rekordą, kuris nuo 2021 metų priklausė italei B. Pilato.

Lietuvos plaukikė taip pat Japonijoje tapo pasaulio čempione olimpinėje 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Ji taip pat pirmą sykį karjeroje viename pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius.

Tai vieninteliai Lietuvos delegacijos apdovanojimai šiose planetos pirmenybėse.