Dalintis „Rekordinę vietą iškovojęs Benediktas Vanagas jau žvalgosi į penketuką“

Rekordinę vietą iškovojęs Benediktas Vanagas jau žvalgosi į penketuką

Saudo Arabijoje pasibaigęs 2024 metų Dakaro ralis pažymėtas įsimintinais lietuvių rezultatais. Vienas iš tokių – rekordinė pozicija Lietuvai pačioje stipriausioje „Ultimate“ automobilių klasėje.

Nauju Lietuvos ir visų Baltijos šalių rekordininku tapo Benediktas Vanagas, kuris su „Toyota Hilux“ automobiliu užėmė aštuntąją vietą. Iki šiol geriausias rezultatas šioje klasėje priklausė tam pačiam B. Vanagui ir Vaidotui Žalai – 11 vieta.

Į Lietuvą grįžęs B. Vanagas pakartojo dažnai girdimą frazę, kad sunkiausia dalis yra pasiruošimas šioms sunkiausiomis pasaulyje laikomoms lenktynėms.

„Būtent pasiruošimas pareikalauja daugiau žilų plaukų ir nemigo naktų, ne tik lenktynininkams, bet ir technikams“, – sakė jis.

Antrą sykį su estu Kuldaru Sikku startavusiam B. Vanagui tai buvo jau 12-asis Dakaro ralis. Po 2019 metais iškovotos 11-os vietos vėliau sekė nesėkmingos dešimtuko medžioklės, o 2022 ir 2023 metais jam išvis nepavyko finišuoti.

Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas. Andriaus Lauciaus nuotr.

„Man atrodo, kad mes supratome algoritmą, kaip veikia Dakaras. Nežinau, kodėl reikėjo laukti 12 metų. Visada pati didžiausia kova yra pačiam su savimi. Šiemet mes aiškiai žinojome, ką darome. Mums šiek tiek ir sekėsi, kas tikrai ne visada būdavo mano istorijoje. Labai džiaugiuosi ir dėl Kuldaro, kuris „papenkiagubėjo“ kaip specialistas. Iš esmės nebuvo lengva burti atnaujintą komandą ir man pačiam susitvarkyti su savimi, ypač emociškai. Matome, kad prireikė penkerių metų nuo rekordinio pasiekimo, kad pagaliau pasiektume dešimtuką. Su Vaidotu Žala šnektelėjome kad nėra taip paprasta patekti į tą dešimtuką. Ką darysime toliau, nežinau, bet šiaip ar taip darysime namų darbus ir keliausime į priekį“, – mintimis dalinosi B. Vanagas.

Pats B. Vanagas neslepia, kad prieš šių metų ralį įsivaizdavo save kovojantį dėl 7-8 vietos galutinėje įskaitoje. Tokiomis ambicijomis, beje, netikėjo ir pats jo šturmanas K. Sikkas. Tiesa, B.Vanagas sutinka, kad su kiekvienu Dakaro ralio greičio ruožu atsakomybė finišuoti vis labiau išauga. Dėl to reikia suderinti maksimalias pastangas su atsargumu. Dakaro ralis pasižymi tuo, kad net paskutiniame etape gali sudaužyti kai kurių sportininkų svajones ar viltis.

B. Vanagas į aštuntąją poziciją pakilo po priešpaskutinio etapo ir turėjo gana nedidelį pranašumą prieš už jo esančius varžovus. Dėl to net paskutiniuose kilometruose teko lenktyniauti iš visų jėgų.

„Tiesą sakant, likus maždaug 5 km iki finišo vos neprisidarėme reikalų“, – šypsojosi B. Vanagas.

„Dakaras baigiasi, prasideda Dakaras“ – šie jau visiems suprantami žodžiai eilinį kartą nuskambėjo iš Lietuvos lenktynininko lūpų. B. Vanagas supranta, kad kilti dar aukščiau bus daug sunkiau.

„Su šių metų rezultatu mes tarsi įsišovėme sau į kojas, nes mes ir toliau turime gerinti rezultatus. Kitas apčiuopiamas skaičius, kurio mes norėtume, yra penketukas, bet ten jau veikia visai kiti principai. Mūsų laukia sunkus laikas. Kad patektume į penketuką mums reikia būti dar ištvermingesniems, dar didesnių resursų, dar geriau mokėti jais naudotis. Kol kas sunku pasakyti, kaip mums pavyks tai įgyvendinti“, – kalbėjo B. Vanagas.

Benediktas Vanagas. Vytauto Pilkausko nuotr.

Sportininkas pridūrė, kad penketuko siekimas gali užtrukti labai įvairiai – nuo metų iki kelerių. Tai lems ir sėkmė, ir pasiruošimas ir finansinės galimybės.

Lietuvos lenktynininkas ilgai ilsėtis neketina. Jo planuose – dalyvavimas Europos „Baja“ taurėje. „Tai leis mums „sukti“ kilometrus, bet tuo pačiu mums reikės sugalvoti kažką išmanaus, kad pasiektume tai, ko norime“, – pabrėžė jis.

B. Vanagas sutinka, kad laimėti Dakarą lietuviams kol kas dar praktiškai neįmanoma, bet matant Lietuvos lenktynininkų lygį, augimą ir potencialą, ateityje ir ši ambicija gali būti įgyvendinta.

Patyręs lenktynininkas sako, kad Dakaro ralis prasidėjo kaip prancūzų keliautojų nuotykis, o tapo vienu brangiausių ir didžiausių sporto renginių pasaulyje. Jo teigimu, Dakaro ralyje kasmet stiprėja konkurencija, atsiranda vis daugiau automobilių gamintojų ir turtingų žmonių, galinčių juos įsigyti. Tai, kad lietuviai sugeba sėkmingai ir gausiai dalyvauti šiame ralyje, B. Vanagas paaiškina „Vyčio genais“.

„Turint mintyje, kokį mes pasiekėme rezultatą, ir kokius resursus turime, tai yra nesąmonė ir taip negali būti. Vadinasi turi būti kažkokia kita jėga“, – teigė B. Vanagas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Trečiosios vietos laimėtojas Rokas Baciuška: „Buvo sunkiausias Dakaras“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį