Dalintis „Ralio vairuotoja A. Perminaitė: „Sporte mane traukia greitis ir techniškumas““

Ralio vairuotoja A. Perminaitė: „Sporte mane traukia greitis ir techniškumas“

Važinėjimas kalnų dviračiu, motociklu, boksas, čiuožimas snieglente, net atvirų vandenų nardymo kursai – visas šias sporto šakas išbandžiusią 25-erių Aistę Perminaitę galima drąsiai vadinti ekstremale. Tačiau paskutinius porą metų „Sportland“ kampanijos „Geresnė mano versija“ prekės ženklo „Nike“ ambasadorė savo laisvalaikį skiria tobulėjimui automobilių ralyje. Stereotipiškas aplinkinių požiūris į tokią merginos aistrą ne tik neatbaidė nuo šio sporto, bet suteikė jėgų tobulėti – šiemet Aistė pirmą kartą dalyvaus  Lietuvos automobilių ralio čempionate.

Trumpai papasakok, kaip atsiradai automobilių sporte?

Tam įtaką padarė šeima, tiksliau tėtis ir brolis, kurie jau seniai lenktyniauja motociklais, bet visuomet prijautė ir autosportui. Kadangi daug laiko vaikystėje praleisdavau stebėdama tėtį, o vėliau brolį, lenktyniaujant, motociklai manęs niekada negąsdino, o dešimties – pradėjo net traukti. Tada gavau dovanų savo pirmąją rožinę mini „britvą. Na o 2019 m. tėčio įkūrtame aktyvaus poilsio komplekse „Auto Moto Parkas“ nuo motociklo persėdau į parko pramoginius-sportinius automobilius. Greitai pajutau azartą, „pagavau“ automobilio kontrolę, „užsikabinau“. Tapau „Auto Moto Parko“ automobilių instruktore, o tuomet sugalvojau išbandyti savo jėgas Lietuvos automobilių ralio varžybose.

Aistė Perminaitė. Kamilės Perminės nuotr.

Teko skaityti, kad instruktoriauti pradėjai, vos pabaigusi mokslus Danijoje. Ar nebuvo pagundos likti rinkodaros srityje?

Taip, Danijoje baigiau tarptautinių pardavimų ir rinkodaros vadybos bakalauro studijas. Tačiau aš visas šias žinias panaudoju dabartiniame darbe „Auto Moto Parke“, už kurio rinkodaros projektus esu atsakinga. O taip pat studijuoti dalykai puikiai pasitarnauja, ieškant partnerių ir rėmėjų varžyboms. Be to, šiuo metu vystau verslo idėją, susijusią su varžybų laiko matavimo sistemomis.

Aistė darbe. Kamilės Naraitės nuotr.

Kokias sporto rūšis esi išbandžiusi ir kas būtent tave taip traukia ekstremaliame sporte?

Mėgstu važinėti motociklu, kalnų dviračiais, čiuožti snieglente. Manau, kad vienas iš labiausiai traukiančių faktorių ekstremaliame sporte yra greitis. Taip pat praeityje teko lankyti boksą, turiu pažengusios atvirų vandenų nardytojos licenciją, mėgstu ir kitus vandens sportus. Čia patraukė techniškas atlikimas ir triukai (angl. „show off“ elementai). Na, o ralis patinka tuo, kad jame reikalingas ir greitis, ir techniškumas vienu metu. Be to, tai yra komandinis darbas. Čia labai svarbus ne tik vairuotojo, bet ir šturmano bei mechanikų vaidmuo. Todėl labai žavi visos komandos susidirbimas, skirtas vienam bendram tikslui pasiekti.

Aistė ralyje Zarasuose. Edgars Leonovs nuotr.

Kokių savybių reikia ralio vairuotojui?

Visų pirma – susikaupimo. Vienu metu turi vairuoti, tiksliau išlaikyti automobilio kontrolę, klausytis, ką skaito šturmanas, numatyti kelis žingsnius į priekį, o taip pat – stebėti kelią ir aplinką bei visą tai daryti esant maksimaliam įmanomam greičiui. Varžybų metu negali būti jokių pašalinių minčių, nes prarasta koncentracija gali brangiai kainuoti, o vienas neišgirstas šturmano žodis – lemti skaudžią ir nuostolingą avariją. Taip pat ralio vairuotojui yra reikalinga greita reakcija ir gebėjimas priimti staigius ir kartais rizikingus sprendimus, pasitikėjimas savimi bei fizinis pasiruošimas.

Kalbant apie fizinį pasiruošimą – ar turi kokią nors treniruočių rutiną?

Taip – tris kartus per savaitę atlieku Mindaugo Pociaus iš „Fitness for Race“ sudarytus pratimus. Šie pratimai yra skirti ne tik kūnui stiprinti, bet ir reakcijai, periferiniam matymui bei koncentracijai gerinti. Pratimai kūnui yra skirti viso korpuso stiprinimui ir ištvermės palaikymui. Šias treniruotes atlieku sporto klube ir jomis intensyviau užsiimu šaltuoju sezonu. Atšilus orams, neretai treniruotes iškeičiu į ilgesnių distancijų dviračio minimą ar kitas aktyvias veiklas. Taip pat į mano sportinę rutiną įeina ir tokie pratimai, kaip kelių balionų mušinėjimas ore, kelių kamuoliukų mušinėjimas į sieną, kampuoto kamuoliuko, vadinamo reakcijos kamuoliuku, mušinėjimas į grindis.

Aistė Perminaitė

Kokias artimiausias varžybas planuoji ar galbūt turi kokių nors kitų netolimų  profesinių tikslų?

Šiemet bus pirmas sezonas, kuomet važiuosiu aukščiausioje Lietuvos ralio lygoje – Lietuvos automobilių ralio čempionate, o jo pirmas etapas nusimato po dviejų mėnesių Lenkijoje. Tad dabar vyksta pasiruošimas būtent šioms varžyboms ir apskritai visam ralio sezonui, kuris truks iki spalio mėnesio. Taip pat artėja ir intensyvus automobilių sezonas „Auto Moto Parke“, kuriame instruktoriauju. Tad ir varžybų, ir darbo grafikas greitu metu taps labai intensyvus.

Tekstas: Karina Vladičkė
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip sportas gali padėti atsistatyti po koronaviruso?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį