Dalintis „R. Ubartas apie Lietuvos disko metikus: „Pasiekti du pikus per mėnesį yra menas““

R. Ubartas apie Lietuvos disko metikus: „Pasiekti du pikus per mėnesį yra menas“

Šią savaitę Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvą vėl nudžiuginti sieks disko metikai. Įspūdingas Lietuvos disko metikų tradicijas aukščiausiu lygiu šiuo metu tęsia net du mūsų šalies sportininkai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.

Bene didžiausią postūmį Lietuvos disko metimui suteikė Romo Ubarto 1992 metais iškovotas pirmasis Nepriklausomos Lietuvos olimpinis aukso medalis. Pats R. Ubartas „Sportlandmagazine.lt“ prisiminė, kad į disko metimą jis pateko gana atsitiktinai.

„Ne aš disko metimą pasirinkau, o disko metimas mane pasirinko. Kai mokiausi Panevėžio sporto mokykloje, sportavau šuolius į aukštį. Ten buvo suderinti ir mokslai, ir sportas, ir maitinimas. Taip atsitiko, kad per metus priaugau 10 kg ir šuoliai į aukštį man nebelabai tiko. Dėl to mane nuvedė pas trenerį Joną Barauską, kuris treniravo rutulio stūmikus ir disko metikus“, – prisiminė R. Ubartas.

Olimpinis čempionas neslepia – šuoliai į aukštį buvo jo pirmoji meilė ir disko metimas jam visai neatrodė patrauklus.

„Treneris įkalbino ir liepė pabandyti. Taip ir pradėjau mėtyti diską. Kadangi rezultatai nuolat gerėjo, tai įsitraukiau į būtent šią rungtį. Supratau, kad disko metimas man tinka ir patinka“, – pabrėžė R. Ubartas.

Romas Ubartas dabar pats treniruoja jaunąją kartą

R. Ubartas prisipažįsta, jog olimpinė pergalė Barselonoje yra labai brangi ir jam pačiam, ir Lietuvai, tačiau pačio sporto iškilimo šalyje nuopelnų neprisiima. Pasak jo, gerokai anksčiau Lietuvos disko metimą garsino Antanas Mikėnas, Jonas Anatolijus Pocius, Algis Baltušnikas, Vytautas Jaras.

Tik po to atėjo R. Ubarto ir kito tituluoto sportininko Vaclovo Kidyko laikas. Vėliau juos sėkmingai pakeitė Virgilijus Alekna, o šiuo metu tradicijas tęsia jo sūnus Mykolas bei labiau patyręs Andrius Gudžius.

„Manau, kad ši tradicija nenutrūks. Paprasčiausiai Lietuvoje, matyt, mes tinkame disko metimui. Esame aukšti, ilgų rankų ir ramaus būdo žmonės, ko ir reikia disko metimui. Ši linija nenutrūks. Krepšinio pasiekimai patvirtina, kad turime daug didelių, aukštų žmonių. Normalu, kad dalis žmonių nueina ir į disko metimą“, – kalbėjo R. Ubartas.

Su laiku disko metimas, kaip ir daugelis kitų sportų, keičiasi. Pasak R. Ubarto, technikos atžvilgiu, viskas buvo išrasta dar jo karjeros metais. Dar anksčiau sportininkai mėtė diską iš dviejų posūkių, kaip ir dabar.

„Tiesiog kiekvienas metikas reikalingą techniką pritaiko savo duomenims. Vieni būna greitesni, kiti stipresni, kiti aukštesni arba žemesni. Daugiau pasikeitimų yra pačioje metodikoje. Anksčiau buvo dirbama daugiau kiekybei, o dabar – kokybei. Atsirado daugiau informacijos, metodinių žinių. Treneriai skaito, domisi ir pritaiko naujas žinias savo auklėtiniams“, – pasakojo R. Ubartas.

Lietuvos disko metikas, olimpinis čempionas, treneris Romas Ubartas

Europos čempionate Miunchene Lietuvos garbę gins Andrius Gudžius ir Mykolas Alekna. Jie prieš mėnesį suspindėjo planetos pirmenybėse JAV, kur M. Alekna iškovojo sidabrą, o A. Gudžius – bronzą. R. Ubartas sako, jog lietuvių galimybės Miunchene yra didelės, tačiau pasiekti aukščiausią formą dukart per vasarą yra didžiulis iššūkis.

„Būtų fantastiška, jei antrą kartą iš eilės du lietuviai liptų ant apdovanojimų pakylos. Po vieno piko praėjus mėnesiui pasiekti antrą jau yra menas. Reikia neeilinių gabumų pasiekti panašią formą, kaip per pasaulio čempionatą. Tikiuosi, kad Lietuvos vyrai visą tai numatė ir po pasaulio čempionato kažkiek pailsėjo. Manau, kad bent savaitę jiems reikėjo atsistatyti psichologiškai, pavyzdžiui tiesiog pagrybauti ar pažvejoti, – šypsojosi R. Ubartas. – Reikia, kad greitai vėl atgimtų noras varžytis ir treniruotis.“

Nors buvęs disko metikas prognozuoti nemėgsta, jis spėja, kad M. Alekna Lietuvai parveš medalį, o A. Gudžius bus ant apdovanojimo ribos.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Plaukikei Kotrynai Teterevkovai – Europos čempionato bronza

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį