Dalintis „Po sėkmingos vasaros į studijas grįžusi K. Teterevkova toliau sportuos bei mokysis būti plaukimo trenere“

Po sėkmingos vasaros į studijas grįžusi K. Teterevkova toliau sportuos bei mokysis būti plaukimo trenere

Pagaliau Lietuva gali vėl džiaugtis sėkminga plaukikų karta, kurią papildo vis nauji talentai. Paskutiniu metu ypač dažnai ir teigiamai skambėjo plaukikės Kotrynos Teterevkovos vardas. Iš Vilniaus kilusiai sportininkei ši vasara atnešė įspūdingų laimėjimų – Europos plaukimo čempionato moterų 200 m krūtine finale mergina iškovojo bronzą, o Europos universitetų žaidynių moterų 100 m ir 200m plaukimo krūtine finale dvidešimtmetė buvo pirma. Kalbame, kaip Kotryna jaučiasi, pasiekusi tokių reikšmingų pergalių ir kaip trečiakursei  pavyko įsilieti į naujus mokslo metus.

Šiųmetė vasara Jums buvo kaip niekad sėkminga. Kaip jaučiatės, pasiekusi tokių gerų rezultatų?

Dabar jau visai pamiršau apie visus laimėjimus – stiprios emocijos mane paprastai lydi tik laimėjimų dieną. Bet tikrai labai džiugu ir smagu, jog ši vasara buvo turininga ir naudinga. Šie visi laimėjimai mane motyvuoja ir toliau siekti aukštumų bei kartu yra padėka už visus išdirbtus metus.

Kotryna Teterevkova. Dariaus Kibirkčio nuotr.

Jau sugrįžote į studijas. Ką ir kur studijuojate ir kodėl pasirinkote būtent šią specialybę?

Taip, prasidėjo naujas pusmetis. Studijuoju Vytauto Didžiojo universitete. Studijos vadinasi – mokomojo dalyko pedagogika: fizinis ir sveikatos ugdymas. Pasirinkau šias studijas su tikslu ateity  būti plaukimo trenere.

Baseiną lankyti pradėjote jau pirmoje klasėje ir, tikriausiai, derinti intensyvias plaukimo treniruotes bei mokslus niekada nebuvo lengva. Kaip atrodo Jūsų treniruotės ir kaip sekasi suspėti ir sportuoti, ir studijuoti?

Tiesą pasakius, mokykloje plaukimo treniruotes man buvo sunkiau derinti nei dabar universitete. Treniruotės vyksta kasdieną po du kartus per dieną – ryte ir vakare, išskyrus trečiadienį ir šeštadienį – tomis dienomis dažniausiai turiu po vieną treniruotę. Na, o sekmadieniais poilsiauju.

Viena treniruotė trunka 2 val. Taip pat kasdien naudojamės sale, kurioje apie valandą mankštinamės prieš vakarinę treniruotę baseine. Susumavus, per dieną –  apie 5 val. sporto. Suderinti mokslus ir sportinę karjerą yra išties sunku, ypač, kai intensyviai ruošiamės varžyboms, o taip pat ir per pačias varžybas. Be to, tenka nemažai keliauti. Todėl kartais neturiu kitos išeities, kaip pristabdyti mokslus, bet akademinių atostogų dar nesu pasiėmusi. Treniruotėms palengvėjus, vėl kimbu į studijas.

Kotryna Teterevkova. Juliaus Kalinsko nuotr.

Ar randate laiko kokiai nors kitai veiklai? Jei taip, kuo dar domitės, kokia veikla suteikia malonumo?

Man labai patinka skaityti psichologinio pobūdžio knygas. Na, o šią vasarą, per atostogas nuo plaukimo, išbandžiau kitas sporto šakas.

Kokias?

Keista, bet išbandyti teko tai, kas irgi yra siejama su vandeniu – vandenlentę. Taip pat išbandžiau tenisą. Ši alternatyvi fizinė veikla pareikalavo fizinių pastangų ir paliko nemažai įspūdžių.

Kotryna Teterevkova. Dariaus Kibirkčio nuotr.

Kokie Jūsų artimiausi sportiniai planai – kokiose svarbiose varžybose planuojate pasirodyti, kokiose treniruočių stovyklose sudalyvauti?

Maždaug iki naujų metų planas yra treniruotis namuose – Vilniuje, Fabijoniškių baseine.  Gruodžio mėnesį planuoju sudalyvauti Pasaulio plaukimo čempionate trumpajame 25 m baseine.

Gal galite atskleisti, kokia didžiausia Jūsų svajonė šiuo metu?

Apie svajones garsiai nešneku (juokiasi).

Ačiū už pokalbį.

Kalbino: Karina Vladičkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

„Eurobasket 2022“: žvaigždžių siautuliai, staigmenos ir dužusios lietuvių viltys

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį