Dalintis „Plaukikė K. Teterevkova atostogas iškeitė į neeilinę patirtį ISL varžybose“

Plaukikė K. Teterevkova atostogas iškeitė į neeilinę patirtį ISL varžybose

Savaitgalį finišavo trečiasis Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) sezonas, kuriame varžėsi ir du Lietuvos sportininkai. Varžybose triumfavo Simono Bilio atstovaujama „Energy Standard“ komanda, o ketvirtąją vietą užėmė Los Andželo „Current“ ekipa su Kotryna Teterevkova.

Jeigu S. Biliui tai buvo jau trečiasis sezonas šioje lygoje, tai K. Teterevkovai – debiutinis. Finaliniame etape Eindhovene (Nyderlandai) lietuvė startavo net keturis kartus. „Sportlandmagazine.lt“ ji prisipažino, kad nuovargis jaučiasi, tačiau dalyvavimas tokio lygio varžybose suteikia pasimėgavimo pojūtį.

„Po paskutinių varžybų buvo kažkiek ir nuovargio, ir džiaugsmo. Net šiek tiek gaila buvo grįžti namo, nes pavyko prisitaikyti prie komandos, trenerių. Visi buvo labai draugiški, o treneriai – supratingi. Aplinka labai teigiama ir linksma. Bet nuovargis taip pat jaučiasi, nes turėjome labai daug startų“, – pasakojo K. Teterevkova.

K. Teterevkova

Los Andželo ekipa po 11 etapų reguliariajame sezone buvo ketvirta. Ji sėkmingai įveikė pusfinalio etapą ir pelnė vietą tarp keturių stipriausių komandų.

„Kažkokio reikalavimo būti kuo aukščiau mes neturėjome. Tai buvo beveik kaip žaidimas. Aišku, labai smagu yra užimti kuo aukštesnę vietą, bet konkrečių tikslų treneriai nekėlė. Visiems norisi būti kuo aukščiau, bet, manau, ir ketvirta vieta tikrai visus tenkina. „Current“ komanda ir praėjusiais metais buvo ketvirta, tik aš tuomet nedalyvavau“, – kalbėjo K. Teterevkova.

Kvietimą prisijungti prie Los Andželo komandos lietuvė gavo po Tokijo olimpinių žaidynių. Didžioji dalis ISL sportininkų į komandas patenka savotiškoje biržoje, transliacijos metu. Kotrynos pakviestų plaukikų sąrašuose nebuvo, todėl talentinga Lietuvos sportininkė šiais metais neplanavo startuoti ISL. Visgi tuomet netikėtai ji gavo žinutę iš „Current“ klubo, kurioje – kvietimas prisijungti prie komandos.

„Buvau susitaikiusi, kad į ISL šiemet nevažiuosiu. Net susiplanavau atostogas po Tokijo olimpinių žaidynių. Gavusi pasiūlymą, turėjau jį apsvarstyti. Net svarsčiau atsisakyti, nes vietoje atostogų reikėtų toliau treniruotis. Po to gavau paraginimą iš Lietuvos rinktinės trenerių. Jie sakė, kad tai – gera galimybė. Patikėjau jų žodžiais ir sutikau vykti į ISL“, – aiškino plaukikė.

K. Teterevkova

ISL varžybos yra kiek netradicinės, nes čia plaukikai siekia pelnyti kuo daugiau taškų savo komandoms. Nors varžytis reikia lygiai taip pat kaip ir įprastose varžybose. K. Teterevkova sutinka, kad komandinės varžybos pasižymi savotiška atmosfera.

„Plaukiant ISL yra papildoma motyvacija, kai žinai, jog reikia stengtis kuo labiau padėti komandai. Palaikymas iš trenerių, sportininkų, visi tie šūksniai ir atmosfera padeda linksmiau eiti į startą“, – pabrėžė K. Teterevkova.

Lietuvos sportininkė kalbėjosi su Los Andželo „Current“ treneriu, kuris žadėjo pasikviesti ją ir kitame sezone.

„Dėl komandos tai nėra didelio skirtumo. Smagu būtų likti toje pačioje komandoje, nes paprastai prieš kitą sezoną ekipose pasikeičia tik keli plaukikai. Kai jau daugelį komandos narių pažįsti, tai būna maloniau sugrįžti“, – teigė olimpietė.

K. Teterevkova

Poilsiui K. Teterevkova daug laiko neturės, nes jau gruodžio 16-21 dienomis Abu Dabyje (JAE) ji su kitais Lietuvos rinktinės nariais dalyvaus pasaulio čempionate trumpajame baseine (25 m ).

„Kažką planuoti labai sunku. Nelabai nei aš, nei treneriai žinome, kaip dalyvavimas ISL įtakos pasirodymą pasaulio čempionate. Kai turi daug varžybų, tai būna gerai, nes gali jausti varžybinį greitį, išmoksti paskirstyti jėgas. Vis tik kartu atsiranda ir nuovargis. Labai sunku nuspėti, kaip bus šiuo atveju“, – pridūrė K. Teterevkova.

Bet kokiu atveju, lietuvė pažadėjo Abu Dabyje siekti savo asmeninių rekordų.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Kipro Štreimikio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Golfo žaidėja G. B. Starkutė apie patirtį Havajuose: „Jausmas toks, tarsi būčiau kitoje planetoje“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį