Dalintis „Pirmas kartas sporto klube – ką reikėtų žinoti?“

Pirmas kartas sporto klube – ką reikėtų žinoti?

Visi iš patirties žinome, kad pirmi kartai kelia daug streso, nesvarbu, ar mokomės važiuoti dviračiu, ar pirmąkart išsiruošėme į sporto klubą. Jei užsirašėte į sporto treniruotes, vertėtų pasidomėti, kaip reikia elgtis sporto klube ir ko gali prireikti. Apie tai kalbame su sporto ir sveikatingumo kompleksų „Impuls“ grupinių užsiėmimų ir asmenine trenere Jekaterina Komisarova.

Visų pirma, ką reikėtų atsinešti į sporto klubą?

Sportuojant svarbiausia yra jaustis patogiai, todėl reikėtų atsinešti judesių nevaržančią sportinę aprangą, patogią treniruočių, o ne laisvalaikio, avalynę, rankšluostėlį, prakaitui nusivalyti, rankšluostį, skirtą pasitiesti ant treniruoklių sėdimos dalies, jei sportuosite treniruoklių salėje, ir buteliuką vandens. Jei ketinate po treniruotės maudytis – dar ir prausimosi priemones, švarų rankšluostį.

Kodėl bateliai yra taip svarbu?

Laisvalaikio avalynė paprastai yra skirta ėjimui, todėl jos padas visai kitoks, visai kitas pėdos suveržimas. Laisvalaikio batai yra nepritaikyti amplitudei į šalis ir nefiksuoja tam tikrų judesių – aktyviai sportuojant, koja krypsta tai į kairę, tai į dešinę, kas sukelia nemažą diskomfortą. Todėl patarčiau įsigyti universalius treniruočių batelius, o jei žmogus pradės save labiau realizuoti kažkurioje sporto srityje, galės įsigyti tai sričiai pritaikytą avalynę.

Nuo ko pradėti sportuoti?

Žmogui, pirmą kartą atėjusiam į sporto salę, siūlau pradėti sportuoti su asmeniniu treneriu. Jis įvertins, kurie raumenys atsilieka, kurie dominuoja ir ką reikėtų daryti, kad būtų atstatytas balansas. Treneris sudėlios krūvius, atsižvelgs į individualias problemas, nes sportuojant svarbu ne tik pasiekti užsibrėžtų tikslų, bet ir nesusitraumuoti.

Ar pasportuoti su treneriu reikėtų, tiek renkantis treniruoklių salę, tiek grupinius užsiėmimus?

Sportuojant treniruoklių salėje, treneris parodys, kaip taisyklingai elgtis su treniruokliais, kaip reguliuoti jų svorius, kaip taisyklingai kvėpuoti, patars, kokio krūvio reikėtų, kokius treniruoklius rinktis, kokia turėtų būti treniruotės eiga ir t.t. O grupiniuose užsiėmimuose treneris reikalingas apskritai supažindinti su tuo, kas vyksta sporto metu, kurie raumenys veikia, kaip taisyklingai atlikti pratimus ir t.t.

Kiek treniruočių su asmeniniu treneriu rekomenduojate atlikti?

Tai labai individualu. Kai kuriems užtenka 2-3 treniruočių su treneriu, kai kam reikia ir mėnesio treniruočių, kad  nuėję į grupinę treniruotę, suprastų, kaip atlikti pratimą. Bet aš rekomenduoju rinktis bent tris treniruotes su asmeniniu treneriu.

Kaip pasirinkti, kokias grupines treniruotes lankyti?

Šiais laikais grupinių treniruočių įvairovė yra didžiulė. Todėl siūlyčiau tiesiog bandyti, antraip pasirinkti bus labai sunku. Galima, pavyzdžiui, nusistatyti kas savaitę pabandyti kažką naujo ir su laiku tikrai pavyks atrasti savo mėgstamiausius užsiėmimus.

Ką dar galėtumėte patarti žmonės, kurie dar tik planuoja pradėti sportuoti?

Pakviesčiau žmonės nesibaiminti ir ateiti sportuoti, nes visko yra išmokstama ir viskas yra suprantama su laiku. Bei nereikia galvoti, kad sveikatingumo klubuose treniruojasi tik modeliai – čia tikrai nėra modelių agentūra.

Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: iš asmeninio J. Komisarovos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sveikiausias pasaulyje sportas Lietuvoje atranda savo vietą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį