Dalintis „Patricija Ivanovaitė snieglenčių sportą pamilo net susilaužiusi ranką“

Patricija Ivanovaitė snieglenčių sportą pamilo net susilaužiusi ranką

Viena ekstremaliausių žiemos sporto šakų – snieglenčių sportas – tapo vienu populiariausių žiemos olimpinių žaidynių programoje. Didelę įtaką populiarumui padarė 2014 metais į olimpines žaidynes įtraukta akrobatinio nusileidimo („Slopestyle“) rungtis, o nuo 2018 metų sportininkai varžosi ir „didžiojo šuolio“ („Big Air“) rungtyje.

Geriausia Lietuvos snieglentininkė Patricija Ivanovaitė stebėjo 2018 metų Pjongčango olimpines žaidynes. Būtent po jų sportininkė nusprendė išbandyti šį ekstremalų sportą.

„Pamačiau naujas rungtis olimpinėse žaidynėse ir iškart užsimaniau pabandyti. Suprantama, kad pirmi kartai nebuvo labai sėkmingi. Iškart susilaužiau ranką. Po to teko gydyti traumą, bet vėliau viskas vyko įprastai – žingsnis po žingsnio“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo P. Ivanovaitė.

Savo sportinę karjerą P. Ivanovaitė pradėjo nuo kitos žiemos sporto šakos – dailiojo čiuožimo. Praktika šioje sporto šakoje leido išugdyti nemažai svarbių savybių.

„Galima atrasti bendrų taškų. Labiausiai ir ten, ir ten reikia koordinacijos, disciplinos“, – sakė sportininkė.

Patricija Ivanovaitė

P. Ivanovaitė varžosi olimpinėse „Slopestyle“ ir „Big Air“ rungtyse. Šios rungtys pasižymi dideliu greičiu ir pavojingais šuoliais. Dėl to šis sportas tinka tik drąsiems žmonėms.

„Po kiekvieno rimtesnio kritimo tik dar labiau norisi triuką atlikti sėkmingiau, – aiškino P. Ivanovaitė. – Kiekvieną kartą noriu įrodyti sau, kad tikrai galiu ir manęs nesustabdys jokios baimės. Būtent baimė yra pagrindinis šio sporto stabdis.“

Noras tobulėti, galimybė keliauti bei išbandyti savo jėgas įvairiose varžybose – tai tik dalis motyvuojančių dalykų. P. Ivanovaitė pabrėžė dar vieną snieglenčių sporto išskirtinumą – draugišką bendruomenę.

„Šiame sporte man labai patinka kompanija, – šypsojosi lietuvė. – Niekada nevažinėju viena. Visada keliauju su didele kompanija ir visada randu bendraminčių viename ar kitame kurorte. Taip yra tiek Lietuvoje, tiek kalnuose užsienyje.“

Norint pasiekti kuo didesnes aukštumas sporte, reikia atlikti kuo sudėtingesnius triukus. Pasak P. Ivanovaitės, norint auginti meistriškumą, labiausiai ugdyti reikia drąsą.

„Mūsų sporte daug ką lemia ne talentas, o darbas. O tam, kad darbas būtų veiksmingas, reikia drąsos“, – teigė snieglentininkė.

Patricija Ivanovaitė

Sportininkė džiaugiasi, kad turi sąlygas sportuoti visus metus. Vasaromis snieglenininkai vyksta į kalnus, kur vyksta treniruotės ant oro pagalvių. Lietuvoje puikios sąlygos yra sudarytos visus metus dirbančioje Druskininkų „Snow arenoje“.

„Realiai yra sudarytos visos reikalingos sąlygos, priklausomai nuo mano poreikių“, – sakė ji.

P. Ivanovaitė Druskininkų „Snow arenoje“

P. Ivanovaitė labiausiai mėgsta rungtis, kuriose reiki šliuožti per įvairius vamzdžius ir įvairias figūras. Vyksta ir varžybos, kuriose nėra šuolių (kaip „Big Air“ ir „Slopestyle“). Jos dažnai vyksta atskirai nuo olimpinių disciplinų varžybų ir lietuvė neatsisako jose sudalyvauti.

Svarbiausias P. Ivanovaitės šio sezono startas – Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis, kuris kovo 19-26 dienomis vyks Suomijoje. Šis renginys dėl pandemijos buvo perkeltas du kartus. Būtent šioms varžyboms ir bus skiriamas didžiausias dėmesys. P. Ivanovaitė tikisi, kad pandemija nesutrukdys išvykti ir į kitas šalis, kur galėtų išbandyti jėgas su sportininkais iš įvairių šalių.

„Dėl kitų varžybų tai spręsime pasirinktinai. Su treneriais vis pasižiūrime varžybų tvarkaraščius ir sprendžiame, kur būtų patogiausia ar kas man palankiausia“, – teigė P. Ivanovaitė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Žinomi Lietuvos žmonės ir verslininkai apie vaikščiojimo naudą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį