Dalintis „Pasaulio plaukimo čempionate Rūtos Meilutytės triumfas“

Pasaulio plaukimo čempionate Rūtos Meilutytės triumfas

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė – pasaulio čempionė.

Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate R. Meilutytė šeštadienį triumfavo 50 m plaukimo krūtine finale.

Distanciją mūsiškė įveikė 29,70 sek. ir aplenkė visas varžoves.

Lietuvė tradiciškai greičiausiai sureagavo į starto signalą, bet vėliau vyko atkakli kova. Visgi galingas finišas leido R. Meilutytei užtikrintai triumfuoti.

Antrąją vietą užėmė italė Bernadeta Pilato (29,80 sek.), trečiąją – Lara van Niekerk (29.,90) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Rūta Meilutytė. Dariaus Kibirkščio nuotr.

R. Meilutytei tai pirmasis pasaulio čempionato auksas šioje rungtyje. 2013 m. šiame nuotolyje lietuvė tapo pasaulio vicečempione, o 2015 ir 2017 metais ji buvo ketvirta.

Paskutinė pasaulio plaukimo čempionato diena Lietuvos plaukikams prasidėjo nesėkmingai. Ryte vyrų komandinėje estafetėje 4 x 100 m kombinuotu būdu startavę Erikas Grigaitis (nugara), Andrius Šidlauskas (krūtine), Deividas Margevičius (peteliške) ir Danas Rapšys (l. stiliumi) liko be užfiksuoto rezultato.

Trečiajame atrankos plaukime šešti (3:37.66) finišavę lietuviai tarp visų komandų būtų užėmę 15 vietą, tačiau teisėjai mūsiškių parodytą laiką anuliavo, nes dėl plaukimo krūtine taisyklių pažeidimo neužskaitė A. Šidlausko rezultato.

Pirmajame etape plaukęs E. Grigaitis 100 m nugara įveikė per 55,61 sek.