Dalintis „Olimpinį normatyvą įvykdęs E. Matusevičius: „Šis rezultatas suteikė didesnį pasitikėjimą savimi““

Olimpinį normatyvą įvykdęs E. Matusevičius: „Šis rezultatas suteikė didesnį pasitikėjimą savimi“

Antradienį Estijoje vykusiose „World Athletics“ kontinentinio turo bronzinėse varžybose sublizgėjo lietuvis Edis Matusevičius. Ieties metikas antruoju bandymu įrankį nusviedė 85 m 68 cm ir ne tik tapo varžybų nugalėtoju, bet ir įvykdė Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą.

„Iš šių varžybų nieko nesitikėjau, nes treniruotėse sekėsi gana prastai. Visgi varžybose atlikau pirmą metimą ir jo rezultatas buvo virš 81 m. Pajutau, kad gal ir galiu mesti toli. Antruoju metimu per daug neįsitempiau, nes tas įsitempimas dėl didelio noro numesti toli dažniausiai nieko gero neduoda. Pavyko gana laisvai ir techniškai atlikti metimą ir ietis nuskriejo. Iš tiesų nesitikėjau, kad bus 85 metrai“, – prisipažino lengvaatletis.

Atlikęs tokį sėkmingą bandymą, likusių metimų jis varžybose Estijoje su treneriu atsisakė.

„Su treneriu tarėmės, kad atliksiu tik tris metimus, nes netrukus lauks dar vienerios varžybos Vilniuje. Dėl to per daug nesiplėšėme ir pasilikome daugiau laiko poilsiui“, – teigė E. Matusevičius.

Edis Matusevičius. Vytauto Dranginio nuotr.

 

Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvas yra 85 m 50 cm. Šį normatyvą Lietuvos ieties metikas įvykdė atrankai jau artėjant į pabaigą, tačiau didelio spaudimo dėl to nejautė.

„Buvau gana ramus, nes vietą olimpinėse žaidynėse buvau praktiškai užsitikrinęs pagal reitingą. Normatyvas man buvo reikalingas dėl savęs paties, kad įrodyčiau sau, jog galiu gerai mesti. Olimpinis normatyvas man suteikė didesnį pasitikėjimą savimi“, – teigė sportininkas.

Olimpinėse žaidynėse E. Matusevičius debiutavo 2021 metais Tokijuje. Jo teigimu, pats pasiruošimas svarbiausioms varžyboms per daug nesikeičia, bet visada yra mokomasi iš padarytų klaidų.

„Pirmosios olimpinės žaidynės parodė, kas man tinka, kas netinka. Su laiku vis atkrenta tie dalykai, kurie netinka ir pridedame su treneriu tai, kas naudinga. Tiesiog adaptuojamės prie geriausios versijos“, – pasakojo E. Matusevičius.

E. Matusevičiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 89 m 17 cm. Vertindamas dabartinę savo formą, lietuvis neabejoja, kad rezervo dar yra.

„Manau, kad rezervo dar yra. Net ir varžybose Estijoje, kai pavyko įvykdyti olimpinį normatyvą, pats metimas buvo gana lėtas, todėl to greičio dar galima pridėti, kas irgi lemia rezultatą. Per daug save rezultatais nespaudžiu. Žinoma, visada bandau siekti maksimumo. Kiekvieną sezoną save atiduodu maksimaliai, o jau kaip pasiseks Paryžiuje, matysime“, – sakė E. Matusevičius.

Edis Matusevičius. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Lietuvos rekordininkas savo valią pastaraisiais metais turėjo įrodinėti ne tik varžybose, bet ir kovodamas su traumomis. Jau ne vieną kartą su sveikatos problemomis ruošiantis svarbiausiems startams susidūręs ieties metikas džiaugiasi, kad šiuo metu didesnių problemų nėra ir jis gali pilnavertiškai ruoštis olimpinėms žaidynėms.

„Taip, šiuo metu praktiškai esu visiškai sveikas. Pastarąjį mėnesį turėjau šiokių tokių problemų su keliu, bet dabar situacija pagerėjusi ir dėl to džiaugiuosi“, – atviravo E. Matusevičius.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Trenerių karuselė Europoje: senukams vietos nebėra?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį