Dalintis „Lietuvos teniso rinktinės narė K. Bubelytė: „Geriausi rezultatai būna kai mėgaujiesi žaidimu““

Lietuvos teniso rinktinės narė K. Bubelytė: „Geriausi rezultatai būna kai mėgaujiesi žaidimu“

Jau visai netrukus, balandžio 8-13 dienomis Vilniuje vyks Billie Jean King taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyras. Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė komandos sudėtyje turės visas pajėgiausias šalies tenisininkes.

„SEB arenoje“ bus galima išvysti Justinos Mikulskytės, Klaudijos Bubelytės, Andrės Lukošiūtės ir Patricijos Paukštytės žaidimą.

Antroji šalies raketė 21-erių metų K. Bubelytė Lietuvos rinktinėje debiutavo 2022 metais Billie Jean King taurės turnyre Suomijoje. Sportininkė neslepia, kad jos planuose visada atsiranda vietos šioms varžyboms.

„Atstovauti rinktinei yra didelė garbė, todėl turnyrų planus pasidėliojau pagal šias varžybas. Bet kokiu atveju, atstovavimas rinktinei yra prioritetas, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė K. Bubelytė. – Nuo pat mažens, manau, kiekvieno sportininko svajonė yra patekti į prestižinius turnyrus bei atstovauti savo šaliai. Atsimenu savo pirmąsias varžybas su rinktine ir galiu pasakyti, kad jaudulys buvo didesnis nei įprastose varžybose. Kiekviena diena, praleista su Lietuvos komandos draugėmis, vertė jaustis ypatingai, tarsi kitame pasaulyje.“

Klaudija Bubelytė. Evaldo Šemioto nuotr.

K. Bubelytė teigia, kad tiek jos, tiek visos rinktinės tikslai yra maksimalūs.

„Visada norisi atiduoti kiek įmanoma daugiau savęs ir mačo dieną parodyti tai, ką gali geriausiai. Konkrečiai tikslai nėra keliami, nes jie sukeltų papildomą spaudimą. Visa esmė yra paprasta – kai mėgaujiesi žaidimu ir kiekviena akimirka, tada ir būna geriausi rezultatai. Tikiuosi, kad tokios emocijos lydės mus ir šįkart“, – pabrėžė tenisininkė.

Šiuo metu WTA klasifikacijoje K. Bubelytė užima 651-ąją vietą. Tai jos keturiomis pozicijos žemiau nei jos karjeros rekordas. Praėjusiais metais ji Heraklione laimėjo pirmąjį ITF suaugusių vienetų turnyrą.

„Visi esame maksimalistai, todėl kad ir kokioje pozicijoje bebūčiau, visada norisi geriau. Tai ir suteikia reikalingą azartą – dėl to nesustojame judėti, treniruotis, kasdien anksti keltis, kasdien po kelias valandas praleisti kortuose. Tai ir yra didžiausia motyvacija – kuo sunkiau, tuo smagiau. Kuo daugiau iššūkių, tuo daugiau džiaugsmo. Esmė yra mėgautis pačiu procesu. Žinoma, didžiausia vertybė yra sveikata bei viso proceso vertinimas. Kai pradedi vertinti smulkmenas, tada ir pasirodo geriausi rezultatai“, – pasakojo K. Bubelytė.

Klaudija Bubelytė. Alfredo Pliadžio nuotr.

K. Bubelytė treniruojasi Šiaulių teniso akademijoje, todėl turnyrus ir treniruotes dėliojasi kartu su treneriu. Kitas svarbus gyvenimo aspektas – studijos. Sportininkė studijuoja kineziterapiją Lietuvos sporto universitete, todėl profesionalų turnyrai derinami prie studijų grafiko.

„Kai pavyksta į kurią nors savaitę įterpti kuo daugiau atsiskaitymų, tai tą ir stengiuosi padaryti, kad turėčiau 2-3 laisvas savaites turnyrams. Kartais tenka praleisti paskaitas arba, pagal galimybes, jungtis prie jų nuotoliniu būdu. Žinoma, dėl dalyvavimų turnyruose neatkrenta ir kiti faktoriai – turnyrų lygis, jų lokacija. Suprantame, kad į turnyrus JAV nepriskraidysi, todėl jų dairomės arčiau. Pasirinkimą lemia ir dangos tipas. Geriausiai jaučiuosi ant grunto žaidžiant lauke, todėl stengiamės „gaudyti“ tokius turnyrus“, – kalbėjo K. Bubelytė.

Lietuvos tenisininkė atskleidė, kad jos mėgstamiausias žaidėjas yra norvegas Casperas Ruudas, o labiausiai įkvepiantis lietuvis – keliautojas Aurimas Valujavičius.

„Man labai patinka C. Ruudo žaidimo stilius, jo ramybė korte. Tuo tarpu A. Valulavičiaus aistra ir atsidavimas bei jo veikla tikrai motyvuoja. Jo gyvenimo rutinoje galima įžvelgti sportininko dvasią“, – teigė K. Bubelytė.

Billie Jean King taurės turnyro Vilniuje pirmosiomis dienomis rinktinės žais grupių etape. Komandos burtų keliu bus suskirstytos į tris grupes. Stipriausios kiekvienos grupės komandos toliau varžysis dėl dviejų kelialapių į pirmą Billie Jean King taurės turnyro grupę.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos rankinio talentė V. Damulevičiūtė: „Tobulėti man leidžia vizijos turėjimas ir stipri darbo etika“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį