Dalintis „Lietuvos sportininkai džiaugiasi galimybe didžiausias metų šventes sutikti gimtinėje“

Lietuvos sportininkai džiaugiasi galimybe didžiausias metų šventes sutikti gimtinėje

Jau netrukus visi švęsime Šv. Kalėdas ir pasitiksime Naujuosius metus. Šios didžiausios metų šventės yra labai svarbios ir Lietuvos sportininkams. Nemažai daliai jų žiema yra pats sezono įkarštis, tačiau daugelis randa galimybių bent trumpam ištrūkti nuo savo sportinės rutinos ir per šventes pabūti su artimaisiais.

Žiemą naujam sezonui įprastai ruošiasi Lietuvos buriuotojai. Jų dažniausiai jau sausį šiltuose kraštuose laukia pirmosios varžybos. Štai geriausia Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė šįkart šventes sutiks Argentinoje, mat ji jau yra išvykusi ten, kur sausio mėnesį vyks olimpinės atrankos buriavimo regata.

Kitas olimpietis, burlentininkas Juozas Bernotas taip pat anksčiau per Kalėdas būdavo išvykęs į Ispaniją, kur treniruodavosi bei dalyvaudavo naujametinėje regatoje. Tuomet šventes jis švęsdavo ne pagal kalendorių, o tuomet kai parvykdavo namo. Dabar, kai šeimoje atsirado vaikai, šventes stengiamasi sutikti namuose.

Juozas Bernotas su šeima. Asmeninio archyvo nuotr.

„Vos išgirdus žodį Kalėdos, iškart užplūsta asociacijos su rūpesčiais, dovanomis, eilėmis, kamščiais, bėgimu, lėkimu ir visų pamišimu. Tačiau aš kiek įmanydamas stengiuosi to vengti. Man Kalėdos yra šeimos šventė, kurios metu norisi pamiršti visus rūpesčius, o ne jų prisidaryti, ramiai praleisti laiką su šeima ir artimiausiais draugais. Kasmet mama paruošia vaišių stalą, po jų seneliai džiaugiasi anūkais, o aš su žmona Gilija galime šiek tiek atsipūsti“, – pasakojo J. Bernotas.

Švenčių nekantriai laukia ir biatlonininkė Judita Traubaitė.

„Man Šv. Kalėdos yra laukiamiausia metų šventė. Tikriausiai net ne tiek džiugi pati gruodžio 25 diena, kiek visas laikotarpis – labai mėgstu tą jaukią šventinę atmosferą, kurią kuria papuoštos miesto gatvės bei kavinių ir parduotuvių vitrinos, patalpose skambanti kalėdinė muzika ir sklindantys prieskonių kvapai, šimtą kartų matyti ar nauji kalėdiniai filmai“, – sakė ji.

Judita Traubaitė. Christian Manzoni IBU nuotr.

Sportininkė visuomet Kalėdas švenčia su šeima, artimiausiais giminaičiais pas senelius Trakuose.

„Kiek save pamenu, šios dienos visuomet asocijuojasi tik su pačiomis šilčiausiomis emocijomis, veiklomis (dovanų pakavimu, kalėdiniu muzikavimu, slidinėjimu, jei tik oro sąlygos tinkamos, ir kt.), kas be ko, ir tam tikrais patiekalais. Visa tai tapę tarsi didele dviejų dienų tradicija ir Kalėdų sutikimo kur nors kitur, su kitais žmonėmis net neįsivaizduoju, tad labai smagu, kad visuomet pavyksta šią šventę paminėti būnant namuose, Lietuvoje“, – džiaugėsi J. Traubaitė.

Tuo tarpu kanojininkas Henrikas Žustautas šventes paprastai sutinka būdamas užsienyje, tačiau ne dėl sporto, o dėl kur kas natūralesnių priežasčių.

„Man Kalėdos yra šeimos šventė, todėl kasmet vykstame pas mano arba žmonos tėvus. Abi šios šeimos gyvena Anglijoje, todėl kasmet skrendame ten. Kartais su šeimomis skrendame į kitą šalį, pavyzdžiui, pernai Kalėdas su tėvais sutikome Italijoje. Stengiamės, kad visada kuo daugiau šeimos narių sutiktų šventes kartu“, – sakė H. Žustautas.

Henrikas Žustautas. Vytauto Dranginio nuotr.

Šių metų planas – Kalėdos Egipte su žmonos šeima. Sportininkas džiaugiasi, kad šiuo laikotarpiu sportas jam netrukdo ir galima pasidaryti pertrauką tarp stovyklų ruošiantis naujam sezonui.

Paplūdimio tinklininkas Audrius Knašas taip pat šventes leidžia su šeima. Jis paprastai šventes sutinka giminių rate – su seneliais, tėvais, pussesėremis ir kitais artimaisiais.

„Man tai yra artima širdžiai ir sielai šventė, kur būna daug diskusijų, pokalbių, juoko, šiek tiek filosofavimo apie praėjusius metus. Žinoma, būna ir daug valgių, naujų patiekalų degustavimo ir senų patiekalų prisiminimų“, – teigė A. Knašas.

Audrius Knašas. CEV nuotr.

Nors teko savo karjeroje rungtyniauti ir užsienyje, visada atsirasdavo galimybė šventėms sugrįžti į Lietuvą.

„Visada prioritetas yra grįžti namo ir kol kas visada tai pavykdavo. Net kai žaidžiau Austrijoje, į Lietuvą grįždavau tik Kalėdoms ir jau kitą dieną po jų skrisdavau į Austriją“, – prisiminė tinklininkas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Titulinė nuotrauka: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Metų sporto vadybos apdovanojimuose – Edgaro Stankevičiaus ir futbolo triumfas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį