Dalintis „Lietuvos rekordininkė R. Miklyčiūtė: „Šuolininkas su kartimi turi būti geras sprinteris ir neblogas gimnastas““

Lietuvos rekordininkė R. Miklyčiūtė: „Šuolininkas su kartimi turi būti geras sprinteris ir neblogas gimnastas“

Nors Rugilei Miklyčiūtei dar tik 17-a metų, ji jau yra daugkartinė Lietuvos čempionė bei šalies rekordininke. Šių metų pradžioje sportininkė spindėjo uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose ir net du sykius gerino Lietuvos moterų uždarų patalpų šuolių su kartimi rekordus.

Ritos Sadzevičienės auklėtinė pirmą sykį uždarose patalpose įveikė 4 m aukštį, o naujas Lietuvos rekordas, užfiksuotas varžybose Latvijoje, dabar yra 4 m 3 cm. Jai priklausantis Lietuvos rekordas stadione yra 4 m 10 cm

Šuoliai su kartimi yra sudėtinga lengvosios atletikos rungtis. Lietuvos sportininkai šioje rungtyje neturi didelių pasiekimų, o ir pačių žmonių, užsiimančiu šia rungtimi, nėra daug. Dėl to R. Miklyčiūtė jau dabar yra viena didžiausių Lietuvos šuolininkių su kartimi vilčių.

R. Miklyčiūtė sportuoti lengvąją atletiką pradėjo kaip ilgų nuotolių bėgikė. Visgi gavusi progą išbandyti šuolius su kartimi, ji iškart susižavėjo šiuo sportu.

„Susidomėjimas šuoliais su kartimi atsirado gana netikėtai. Vienos treniruotės metu trenerė leido pabandyti pašokinėti su kartimi ir labai susižavėjau šia rungtimi. Man ji iškart ėmė patikti. Tuo metu buvau ilgų distancijų bėgikė, bet tai netrukdė suderinti abi rungtis. Vėliau pradėjau vis dažniau šokinėti su kartimi ir taip atsirado didelė meilė tam“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo lengvaatletė.

Rugilė Miklyčiūtė

Šuoliai su kartimi daug ką atbaido dėl savo specifikos ir pavojaus. Sportininkai su kartimi pakyla į nemažą aukštį ir daug kam, žvelgiant iš šono, atrodo, jog tai pavojingas užsiėmimas. R. Miklyčiūtė greitai įveikė baimės jausmą ir pajuto aistrą šuoliams.

„Pirmi šuoliai buvo gan baisūs, nes nesuprasdavau ką daryti. Bet su trenerės padrąsinimais pasidarė ramiau. Kai pradėjau atlikti daugiau šuolių treniruotėse, baimės jausmas savaime pradėjo trauktis ir dabar jo išvis nebėra“, – prisipažino R. Miklyčiūtė.

Lengvaatletė prisipažįsta, kad rekordinius šuolius lemia sistemingas sportavimas.

„Atsakingai sportuoju, todėl rezultatai ir turi kilti. Nebent neturėsiu tinkamos karties. Rezultatus labai lemia motyvacija ir nuoseklus darbas. Be to, šiuo metu labai pagerėjo greitumo rodikliai“, – pabrėžė ji.

Savaime suprantama, kad šuoliai su kartimi nėra kiekvienam tinkanti rungtis. Jeigu bėgioti gali kiekvienas, tai sugebėti pakilti su 4-5 m ilgio kartimi lemta ne visiems. R. Miklyčiūtė sutinka, kad šioje rungtyje reikia nemažai gabumų.

Rugilė Miklyčiūtė

„Šuoliams su kartimi reikia daug drąsos, taip pat – jausti kartį. Šuolininkas su kartimi turi būti geras sprinteris ir neblogas gimnastas. Šuolių su kartimi technikos tobulinimui skiriama beveik pusė treniruočių. Visa kita skirta bendram fiziniam pajėgumui, greitumui, jėgai, gimnastikai“, – šuolių su kartimi ypatybes vardino R. Miklyčiūtė.

Geriausi pasaulio šuolininkai su kartimi pastaruoju metu atranda vis naujas žmogaus galimybių ribas. Pastaraisiais metais nuolat pasaulio rekordus gerinantis švedas Armandas Duplantis yra peršokęs kartelę, iškeltą į 6 m 22 cm aukštį. Moterų planetos rekordas priklauso Jelenai Isinbajevai (5 m 6 cm).

R. Miklyčiūtė neslepia – A. Duplantis jai yra tikras profesionalumo pavyzdys.

„Manau, kad kiekvienas jaunas sportininkas turi savo idealą, į kurį lygiuojasi. Man toks būtų pasaulio rekordininkas A. Duplantis. Jis man patinka dėl savo įdedamo nuoširdaus darbo treniruotėse bei varžybose. Kiek stebiu jo varžybas, tai jis visąlaik atrodo ramus ir pasitikintis savimi. Mane žavi jo mokėjimas susitvarkyti su jauduliu. Taip pat žavi ir nuostabi yra jo šuolių atlikimo technika“.

Rugilė Miklyčiūtė

Šiais metais R. Miklyčiūtė su Lietuvos lengvosios atletikos rinktine planuoja dalyvauti Europos komandiniame čempionate Lenkijoje, kur teks kovoti su suaugusiais. Vėliau lauks Europos U20 čempionatas Izraelyje.

„Norisi gerinti rezultatus ir pasiekti tokį lygį, kuris leistų kovoti su elitinėmis pasaulio sportininkėmis. Svarbiausia, kad nestabdytų traumos ar techninės galimybės“, – pabrėžė R. Miklyčiūtė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gyvenimo išbandymus įveikęs futbolininkas K. Kažukolovas atranda savo vietą „Žalgiryje“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį