Dalintis „Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas – pasaulio plaukimo vicečempionas!“

Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas – pasaulio plaukimo vicečempionas!

Edgaras Matakas pirmą kartą karjeroje iškovojo pasaulio čempionato sidabrą. Lietuvos paralimpietis nuskynė sidabrą Madeiros saloje, Portugalijoje vykstančiose planetos pirmenybėse. Trenerio Ramūno Leono auklėtinis finišavo antras visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų rungtyje.

Sekmadienio ryte užtikrintai laimėjęs atrankos varžybas (26.08 sek.), vakare finale E. Matakas buvo šiek tiek lėtesnis ir distanciją įveikė per 26.19 sek.

Lietuvį finaliniame plaukime aplenkė Nyderlandų atstovas Rogieras Dorsmanas – 26.04 sek. Trečias liko japonas Keiichi Kimura, kuris nuotolį nuplaukė per 26.96 sek.

E. Matakas pernai tapo šios rungties Europos čempionu, o Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse pelnė bronzos apdovanojimą.

Edgaras Matakas

Edgaras Matakas pasaulio čempionate medalį laimi trečią kartą. 2017 m. kaunietis triumfavo Meksikoje vykusiose planetos pirmenybėse, kur buvo greičiausias plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi. Tame pačiame pasaulio čempionate lietuvis nuskynė bronzą 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

„Faktas, kad norėjau plaukti greičiau nei ryte, bet gavosi kaip gavosi. Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti sidabrą. Neturėjau dar sidabro iš pasaulio čempionato, o dabar turiu jau kolekciją. Prie aukso ir bronzos dabar pridėjau sidabrą, tai pilna kolekcija gaunasi. Džiaugiuosi, viskas liuks“, – sakė E. Matakas.

Puikiai pasaulio čempionate Madeiroje debiutavo Gabrielė Čepavičiūtė. 16-metė kaunietė užėmė septintą vietą S6 klasės 100 metrų rungties finale, kuriame šią distanciją įveikė per 1:38,43 min. Rasos Mažutaitienės auklėtinė septintą rezultatą pademonstravo ir ryte vykusiame atrankos plaukime.

„Džiaugiuosi, kad pavyko plaukti greičiau nei atrankoje. Kas padėjo sutaupyti tą sekundę? Poilsis, maistas ir miegas. Po atrankos jaučiausi nekaip dėl laiko, nenorėjau taip jaustis ir finale“, – sakė G. Čepavičiūtė.

Lietuvos plaukikai Funšalio baseine dar varžysis antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.