Dalintis „Lietuvos krepšininkai privertė kapituliuoti JAV žvaigždyną“

Lietuvos krepšininkai privertė kapituliuoti JAV žvaigždyną

Fantastišką pasirodymą surengusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (5/0) iškovojo vieną įspūdingiausių visų laikų pergalių. Kazio Maksvyčio kariauna po įspūdingos ir permainingos kovos 110:104 (31:12, 23:25, 17:28, 39:39) parklupdė JAV rinktinę (4/1) ir J grupėje užėmė pirmąją vietą.

Lietuviai nuostabiai pradėjo rungtynes ir jau po pirmojo kėlinio triuškino NBA žvaigždžių kupiną komandą – 31:12. Panašus pranašumas mūsiškių rankose buvo ir po pirmosios rungtynių dalies – 54:37. Po pertraukos varžovai sparčiai mažino atsilikimą ir skirtumas ištirpo iki 4 taškų (56:52). Nepaisant to, Lietuva stabilizavo padėtį ir išliko priekyje – 71:65. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai vis surasdavo atsaką į amerikiečių rezultatyvias atakas, o likus dviem minutėms atotrūkis netgi buvo dviženklis (98:88). Tuomet komandos ėmė keistis taikliais metimais, o galiausiai sensacingą pergalę įtvirtino Tomo Dimšos dėjimas.

Lietuviai vėl suvarpė oponentų krepšį tritaškiais, kurių realizavo 14 iš 25 (56 proc.). Taip pat amerikiečiai buvo pranokti kovoje dėl atšokusių kamuolių – 43:27.

Šįkart pergalę lietuviai nusikalė komandinėmis pastangomis – dviženklį taškų skaičių pelnė net septyni krepšininkai – Vaidas Kariniauskas (15), Mindaugas Kuzminskas (14), Jonas Valančiūnas (12), Ignas Brazdeikis (11), Tadas Sedekerskis (11), Tomas Dimša (11) ir Eimantas Bendžius (10).

Tai – vos trečioji istorijoje Lietuvos pergalė prieš JAV. Iki tol buvo laimėta 1998-ųjų planetos pirmenybėse ir 2004-ųjų Atėnų olimpinėse žaidynėse.

Ketvirtfinalyje Lietuvos varžovais tapo I grupės antroje vietoje likę serbai (4/1). Mūšis su Svetislavo Pešičiaus auklėtiniais – antradienį (rugsėjo 5 d.).

Tekstas: ltu.basketball
Nuotraukos: Scanpix