Dalintis „LFF Sportland Supertaurės dvikova jau šį savaitgalį“

LFF Sportland Supertaurės dvikova jau šį savaitgalį

Vasario 28 d. 15.30 Vilniaus Sportimos arenoje dėl 2016 metų LFF „Sportland“ Supertaurės susigrums dvi stipriausios praėjusių metų futbolo komandos: Vilniaus „Žalgiris“ prieš „Trakus“, Saulius Mikoliūnas prieš Deividą Česnauskį. „Žalgiris“ – šalies čempionas, kuris siekia toliau pildyti savo trofėjų kolekcija. „Trakai“ – ambicinga, titulų ištroškusi ekipa. Pirmose oficialiose sezono rungtynėse nugalėtojas bus tik vienas. Jei pagrindinis rungtynių laikas baigsis lygiosiomis, bus žaidžiamas pratęsimas, prireikus – ir 11 metrų baudiniai.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurės trofėjus įsteigtas 1995 metais. Iki šiol komandai, kuri laimi ir lygą, ir taurę, Supertaurė atitekdavo automatiškai. Toks formatas lėmė, kad rungtynės dėl taurės įvyko tik septynis kartus, jų data taip pat keitėsi – buvo žaidžiama tiek pavasarį prieš sezoną, tiek vasarą viduryje, tiek vėlyvą rudenį po sezono. Nuo šių metų Supertaurės rungtynės vyks nuolat prieš sezoną – dėl Supertaurės praėjusių metų čempionas žais su taurės laimėtoju arba vicečempionu.

“Atsižvelgiant tiek į daugelio kitų šalių patirtį, tiek į teigiamą 2013 metų pavyzdį (prieš sezoną Marijampolėje vykusios rungtynės sutraukė nemažai žiūrovų, nors žaidė ne vietos komanda, o „Žalgiris“ ir Panevėžio „Ekranas“ – aut. past.), nutarta, jog Supertaurės rungtynės būtų rengiamos kasmet, – sako LFF prezidentas Edvinas Eimontas. – Žiemos pertrauka Lietuvoje gana ilga, daugiau nei keturi mėnesiai, – todėl žiūrovai pasiilgsta konkurencingų rungtynių. Galima sakyti, kad Supertaurės rungtynės – savotiška futbolo šventė, sezono atidarymas. Tuo labiau, kad susitinka dvi geriausios ar daugiausiai pasiekusios praėjusio sezono komandos. Futbolo mėgėjams įdomu įvertinti, kaip pasiruošta sezonui, koks naujų žaidėjų pajėgumas.

Žvelgiant iš sportinės pusės, komandoms, ko gero, taip pat pabosta žaisti kontrolines rungtynes. Kiekvienam sportininkui įdomiau pasitikrinti jėgas varžantis dėl konkretaus prizo, sėkmės ateju – iškelti taurę virš galvos. Be abejo, laimėti čempionatą ar taurę yra didesnis prestižas. Bet, pavyzdžiui, toks klubas kaip „Trakai“ dar neturi trofėjų savo kolekcijoje, todėl turėtų būti labai motyvuotas iškovoti pirmąjį.”

012 Supertaure

Anot LFF Supertaurės varžybų pagrindinio rėmėjo UAB „Sportland LT“ marketingo vadovės Editos Čivilytės-Ragaišienės, svarbiausia, kad rungtynėmis liktų patenkinti žiūrovai. „Futbolas yra populiariausia sporto šaka pasaulyje. Mūsų tikslas – kad tiek futbolo populiarumas, tiek jo lygis Lietuvoje imtų augti. Mūsų atstovaujamas sporto prekių gamintojas Nike remia Lietuvos futbolo A lygos stipriausias komandas, o mes pradėjome prekiauti vieno iš klubų futbolo aistruolių atributika. Taip tikimės prisidėti prie futbolo populiarinimo Lietuvoje.“

Supertaurės tradicijos pasaulyje

LFF, rengdama nuolatines Supertaurės varžybas, perima didžiųjų futbolo valstybių tradicijas.

Anglijoje „FA Charity Shield“ rungtynės startavo beveik prieš šimtmetį – 1908 metais. Varžybų pradžioje dėl taurės rungėsi profesionalių ir mėgėjų lygų čempionai, o nuo 1930 metų iki dabar beveik kasmet žaidžia lygos čempionas ir taurės laimėtojas (arba lygos vicečempionas).
Kitose Europos šalyse varžybų principas toks pats, tik skirtingai pasirenkamas antrasis dalyvis – jei abu titulus laimi ta pati komanda. Dažniausiai tai būna čempiono ir vicečempiono dvikova. Tačiau pvz. Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje Supertaurės rungtynėse dalyvauja taurės finalininkas. Ispanija taip pat išsiskiria tuo, kad nugalėtojas paaiškėja per dvejas rungtynes, o italų klubai dėl Supertaurės žaidžia užsienyje – JAV, Libijoje, Katare, Kinijoje.

Supertaurės rungtynės senokai žaidžiamos ir Afrikoje, pastarąjį dešimtmetį nuolat rengiamos Azijoje, bet nelabai prigyja Šiaurės, Centrinėje ir Pietų Amerikoje.

Taip pat rengiamos ir tarptautinės Supertaurės rungtynės – kasmet dėl UEFA Supertaurės žaidžia Čempionų lygos ir UEFA Europos lygos laimėtojai. Iki 2005 metų vyko Tarpžemyninės taurės rungtynės tarp Europos ir Pietų Amerikos čempionų, bet vėliau nuspręsta įtraukti visus žemynus ir surengti FIFA Pasaulio klubų taurės turnyrą.

[alert color=“violet“]Faktai ir įdomybės

• Pirmos LFF Supertaurės rungtynės vyko 1996 metais Marijampolėje. Taurės laimėtoja Šiaulių „Kareda“ 2:1 įveikė šalies čempioną Kauno „Inkarą-Grifą“.
• Iš viso LFF Supertaurę pavyko laimėti šešiems skirtingiems klubams. Po keturis kartus trofėjus atiteko FBK „Kauno“, Panevėžio „Ekrano“ ir Vilniaus „Žalgirio“ ekipoms.
• Dabartinis trofėjus komandoms įteikiamas nuo 2002 metų. Ankstesnis liko paskutiniam laimėtojui Panevėžio „Ekranui“.
• Supertaurės rungtynės pirmą kartą vyks Vilniuje. Tris kartus dvikovos įvyko Marijampolėje, du kartus – Šiauliuose, po kartą – Kėdainiuose ir Palangoje.[/alert]
[alert color=“gray“]
LFF Supertaurės laimėtojai

1. 1995 m. – Kauno „Inkaras-Grifas“ (laimėjo čempionatą ir taurę)
2. 1996-07-08. Marijampolė, 2500 žiūrovų. Šiaulių „Kareda“ – Kauno “Inkaras-Grifas“ 2:1.
Įvarčiai: 16 min. I.Stumbrys, 85 min. A.Fomenka; 2 min. A.Šlekys.
3. 1998-07-05. Kėdainiai, 500 žiūrovų. Panevėžio „Ekranas“ – Šiaulių „Kareda“ 3:0.
Įvarčiai: 30 min. R. Vilėniškis, 38 min. E. Varnas, 89 min. V. Daniličevas.
4. 2002 m. FBK „Kaunas“ (laimėjo čempionatą ir taurę).
5. 2003-11-08. Šiauliai, 800 žiūrovų. Vilniaus „Žalgiris“ – FBK „Kaunas“ 2:1.
Įvarčiai: 25 ir 57 min. M. Grigalevičius; 90+1 min. R. Beniušis.
6. 2004 m. FBK „Kaunas“ (laimėjo čempionatą ir LFF taurę).
7. 2006-03-20. Palanga, 300 žiūrovų. Panevėžio „Ekranas“ – FBK „Kaunas“ 2:1.
Įvarčiai: 19 min. R. Michalčiuk, 87 min. M. Savėnas; 89 min. G. Kvaratskhelia.
8. 2007-06-27 – Marijampolė, 2700 žiūrovų. FBK „Kaunas“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:0.
Įvartis: 78 min. A. Kšanavičius.
9. 2008 m. – FBK „Kaunas“ (laimėjo čempionatą ir taurę).
10. 2009-05-31. Šiauliai, 1600 žiūrovų. Marijampolės „Sūduva“ – Panevėžio „Ekranas“ 0:0.
(po 11 m. baudinių 2:1)
11. 2010 m.- Panevėžio „Ekranas“ (laimėjo čempionatą ir taurę).
12. 2011 m. – Panevėžio „Ekranas“ (laimėjo čempionatą ir taurę).
13. 2013-03-02. Marijampolės maniežas, 2100 žiūrovų. Vilniaus „Žalgiris“ – Panevėžio „Ekranas“ 1:0 (po pratęsimo, pagrindinis laikas 0:0).
Įvartis: 102 min. M. Kuklys
14. 2014 m. Vilniaus “Žalgiris“ (laimėjo čempionatą ir taurę)
15. 2015 m. Vilniaus “Žalgiris“ (laimėjo čempionatą ir taurę)[/alert]

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: LFF

Komentarai

  1. Vincentas

    Pirmos rungtynės įvyko 1995 Marijampolėje laimėjo Kauno „Inkaras“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Darius Kasparaitis grįžta į ledo ritulį!

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį