Dalintis „Lengvaatletė Gabija Galvydytė: jėgų reikia rasti savyje“

Lengvaatletė Gabija Galvydytė: jėgų reikia rasti savyje

Sportland vasarą išlydi „Atgal į mokyklą“ kampanija, kurios reklaminiais veidais tapo talentingas ir aktyvus jaunimas. Pradedame straipsnių seriją apie tai, kaip itin užimtiems jauniems žmonėms sekasi derinti mokslus su sportu ar kita profesine veikla. Pirmąją kalbiname lengvaatletę Gabiją Galvydytę. Dar visai neseniai ji buvo daug žadanti gimnastė, tačiau karjerą tęsia kaip profesionali lengvaatletė, kuri tik šiemet pradėjusi varžytis 400 m bėgime su barjerais iškovojo šalies čempionės titulą!

Pradėkime nuo paprasto klausimo. Mokslo metai – ne už kalnų. Pasakyk atvirai: ar pasiilgai mokyklos?

Kalbant apie mokyklą kyla dviprasmiškos mintys. Atrodo, lyg ir laukiu naujų mokslo metų, lyg ir ne. Laukiu, nes pasiilgau klasiokų, ne su visais yra galimybė susitikti vasarą, truputėlį pasiilgau ir pačios mokyklos atmosferos. Nelaukiu, nes viskas prasidės iš naujo, reikės daug laiko skirti mokslams, sunku bus atrasti laiko sau ir draugams, taip pat bus sunkiau suderinti mokslo rutiną su sportu, bet įpusėjus mokslo metams, manau, viskas savaime susidėlios.

Kokius dalykus sekasi mokytis geriausiai, o kokius – prasčiausiai?

Labai išskirti kažko negalėčiau. Man dauguma dalykų sekasi gerai, nėra, kas sektųsi labai prastai. Išskirti galėčiau fiziką, biologiją, rusų kalbą. Šios pamokos yra mėgstamiausios. Dalykas, kuris man sunkiau suprantamas, yra chemija. Tad nieko keisto, kad dalykas, kuris sekasi prasčiau, yra nelabai mėgiamas (juokiasi).

Kas mokykloje labiausiai džiugina ir kas erzina?

Mane mokykloje labiausiai džiugina įvairiausi renginiai, sportininkų pagerbimo šventės. Tiesa, dar neminėjau, jog mokausi sporto mokykloje Panevėžyje. Ten pamokos yra suderintos su sportu ir tai labai aktualu sportininkams. Mokykloje labiausiai erzina ilgi mokslo metai. Jau įpusėjus mokslo metams pradeda atsibosti mokslai, ankstyvi rytai, pusės dienos praleidimas mokykloje, bet gerai, kad kartais išgelbėja trumputės atostogos.

Esi profesionali lengvaatletė. Kaip pavyksta suderinti sportą su mokslais? 

Kaip minėjau, mokausi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Šioje mokykloje mokslai jau suderinti su sportu. Kiekvieną dieną vyksta po dvi treniruotes, išskyrus trečiadienį – viena treniruotė. Visas likusias savaitės dienas vyksta trys pamokos, treniruotė ir vėl pamokos, o jau po pamokų vyksta antra treniruotė. Ši mokykla puikiai suderina mokslą su sportu.

Kiek valandų per dieną skiri mokslui ir sportui?

Sportui skiriu nuo trijų iki keturių valandų per parą, o mokslui nuo vienos valandos iki trijų, priklausomai nuo  namų darbų bei kiek kitai dienai reikia išmokti dalykų.

Ar jauti, kad mokytojai žiūri į tave atlaidžiau dėl to, kad esi sportininkė?

Taip, jaučiu. Kadangi tai yra sporto mokykla, kurioje mokosi vien tik sportininkai, mokytojai į tai atsižvelgia, bet labai žemai kartelės nenuleidžia (juokiasi).

Sportas reikalauja daug jėgų: kaip jų randi ir kaip atgauni po sunkių fizinių ir emocinių krūvių?

Sportas yra mano hobis, jėgų atrandu savyje – tiesiog reikia tikėti, kad jų turi ir pamatysi, kad gali daugiau nei galėjai įsivaizduoti. Po fizinių krūvių padeda atsigauti poilsio dienos, t.y. pirtys, baseinai, labai lengvos treniruotės. Kiekvienas sportininkas yra patyręs emocinių krūvių. Man geriausiai atsigauti po jų – tai negalvoti apie sportą, atsipalaiduoti, pabūti su draugais, užsiimti savo mėgstamais darbais nukreipiant mintis nuo sporto.

Tapai Sportland „Atgal į mokyklą” kampanijos  VANS veidu. Kuo tau patinka VANS ir kokie mėgstamiausi šio prekės ženklo produktai?

Labai džiaugiuosi galimybe atstovauti Sportland kompanijai. Man patinka VANS savo išskirtinumu. Šis prekės ženklas siūlo įvairiausių drabužių tiek moterims, tiek vyrams, įvairiausių nuostabaus grožio batelių. Labiausiai man patinka VANS bateliai, kuprinės, bei megztukai. Būtent šie dalykai dažniausiai patraukia mano akį.

Ko palinkėtum sulaukusiems naujų mokslo metų?

Visiems moksleiviams palinkėčiau pačių įsimintiniausių mokslo metų, kad jie neprailgtų ir būtų kupini žinių.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos – iš asmeninio herojės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Nedas Kardelis: sportas disciplinuoja, motyvuoja ir teikia pasitenkinimą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį