Dalintis „Lauryną Grigelį pagerbusi Lietuvos teniso rinktinė į Daviso taurės mūšį stoja pilnu pajėgumu“

Lauryną Grigelį pagerbusi Lietuvos teniso rinktinė į Daviso taurės mūšį stoja pilnu pajėgumu

Šeštadienį ir sekmadienį „SEB arenoje“ Vilniuje vyks Daviso taurės teniso turnyro mačas tarp Lietuvos ir Sakartvelo komandų. Ilgamečio Lietuvos teniso rinktinės nario Lauryno Grigelio ranka lėmė, kad pirmieji į aikštę žengs antroji Lietuvos raketė Vilius Gaubas (ATP-366) ir Sakartvelo rinktinės lyderis Saba Purtseladzė (ATP-450).

Po to žais geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-248) bei Zura Tkemaladzė (ATP-721). Sekmadienį vyks dvejetų susitikimas, kuriam komandų kapitonai delegavo Edą Butvilą su Tadu Babeliu ir Aleksandrą Metrevelį ir Aleksandrą Bakšį. Vėliau vyks dar vienas arba du vienetų susitikimai, kurių sudėtys gali būti koreguojamos.

Šarūno Kulnio vadovaujama Lietuvos rinktinė yra laikoma šios akistatos favorite. Dar daugiau pasitikėjimo prideda faktas, kad visi Lietuvos rinktinės lyderiai yra pilnai išsigydę traumas ir turės gausų žiūrovų palaikymą.

Lietuvos teniso rinktinė

„Man nėra didelio skirtumo, ar žaisti pirmam, ar antram, – sakė R. Berankis. – Jaučiuosi gerai, turėjau puikią pasiruošimo savaitę. Esame nusiteikę tinkamai, kaip ir turi būti prieš mačą. Galiu pasakyti, kad esu jau pilnai atsistatęs po traumos. Su nekantrumu laukiu artėjančio susitikimo.“

Gerokai jaunesnis V. Gaubas sparčiai kyla karjeros laiptais ir taip pat tampa vis stipresne Lietuvos teniso jėga. Jis, beje, džiaugiasi galėdamas pirmasis stoti į kovą ginti šalies garbę.

„Manau, kad žaisti pirmam suteikia šiek tiek pliusų. Tuomet gali tiksliai susiplanuoti dieną, pusryčių, apšilimo laikus. Suprantama, kažkiek jaudulio yra, tačiau tai normalu. Labai laukiu susitikimo su pilnomis tribūnomis ir fanų palaikymo“, – teigė V. Gaubas.

Lietuvos ir Sakartvelo teniso rinktinės

V. Gaubas pabrėžė, kad jau spėjo įgyti neblogą formą ir žaidimas Lietuvos rinktinėje jam suteiks dar daugiau motyvacijos visam sezonui.

„Teniso sezoną pradėjau gan teigiamai, turėjau jau vieną turnyrą. Dabar buvo savaitė treniruočių, todėl manau, kad pasiruošėme labai gerai. Turėjome visas geriausias sąlygas. Manau, kad viena didžiausių Lietuvos rinktinės stiprybių yra kovingumas. Ar galėčiau tapti pirma Lietuvos rakete? Sunkus klausimas. Aš tiesiog darau savo darbą, o rezultatai ateis greitai ar kažkiek vėliau“, – teigė V. Gaubas.

Lietuvos ir Sakartvelo poros nugalėtojai 2024 m. rudenį kovos pirmoje varžybų grupėje, o pralaimėjusi rinktinė kris į antrąją.

Ypatingas renginys prieš burtų traukimą įvyko penktame „SEB arenos“ korte. Lietuvos teniso sąjunga čia pagerbė L. Grigelį. Nuo 2008 m. iki 2022 m. Lietuvos rinktinės garbę gynusio tenisininko garbei penktoji arenos aikštelė buvo pavadinta Lauryno Grigelio kortu.

Laurynas Grigelis traukia burtus

Būtent šiame korte Lietuvos rinktinė iškovojo vieną skambiausių pergalių Daviso taurės varžybose. 2010 m. lietuviai Vilniuje įveikė Didžiosios Britanijos tenisininkus, o lemiamą trečiąjį tašką komandai tuomet pelnė L. Grigelis, dramatiškoje penkių setų kovoje įveikęs Danielį Evansą.

„Pergalė prieš Evansą turbūt yra viena iš pačių brangiausių pergalių per visą karjerą. Tai buvo tikrai ypatingas, išskirtinis momentas. Labai ačiū visiems, kurie užsuko į areną prisiminti šios akimirkos“, – sakė L. Grigelis.

Šį mačą prisiminė ir R. Berankis, pabrėžęs, kad L. Grigelis buvo labai reikalinga figūra šalies rinktinėje. Pasak jo, 60 sužaistų mačų vilkint rinktinės marškinėlius, parodo milžinišką atsidavimą.

„Su Laurynu sutarėme labai gerai ir dabar trūksta jo komandoje. Daug metų žaidėme kartu, tame pačiame Daviso taurės turnyre. Gaila, kad dėl traumos L. Grigelis nebegalėjo tęsti savo profesionalios karjeros, – sakė R. Berankis. – Lietuvos rinktinės mačas su britais turbūt įsiminė visiems, kas jame dalyvavo. Pergalė išties buvo įspūdinga, nes nemanau, kad buvo daug laimėjimu tikinčių žmonių. Prisiminimai yra stiprūs, jautrūs ir malonūs.“

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sauliaus Čirbos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Permainų metas Anglijoje: „Liverpool“ praradimas ir miglota „Man City“ ateitis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį