Dalintis „Kuršių marių plaukimo maratono nugalėtojas E. Štura už pergalę „dėkoja“ savo užsispyrimui“

Kuršių marių plaukimo maratono nugalėtojas E. Štura už pergalę „dėkoja“ savo užsispyrimui

Visai neseniai, nepaisant sporto pasaulyje pandemijos sukelto chaoso, pavyko suorganizuoti 3-ąjį, jau tradiciniu tapusį, Kuršių marių plaukimo maratoną. Maratono nugalėtoju tapo vilnietis Edgaras Štura, kuris ne tik nugalėjo visuose trijuose maratono etapuose, pasiekė savo asmeninį, tačiau ir šio nuotolio greičio rekordus. Su plaukiku kalbėjome apie tai, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti čempionas.

Kaip niekad sėkmingas plaukimas

Lietuvos plaukimo veteranų kategorijai priklausantis 32-ejų E. Štura 10 km nuotolį įveikė per 2 val. 7 min. 30,3 sek. – taip greitai šio nuotolio plaukimo maratone nebuvo įveikęs nė vienas Lietuvos sportininkas. Be to, plaukikas dešimčia minučių pagerino ir savo asmeninį rezultatą.

Šiemet maratonas susidėjo iš trijų etapų: pirmasis, 5 km ilgio, įvyko Šveicarijos tvenkinyje, Jonavos rajone, antrasis, 4 km ilgio – Lampėdžio ežere, Kaune, o finalinis, 10 km, etapas vyko Kuršių mariose. Edgaras juos visus laimėjo ir gavo maratono „Super Grand Prix“ taurę.

Treniruojasi nuo 11-os

E. Štura plaukimu susidomėjo, būdamas vienuolikmetis. Prieš tai berniukas sportavo pankrationą – kovinio sporto šaką, jungiančią boksą ir imtynes, tačiau atradus plaukimą, šiai sporto šakai laiko neliko. Kadangi nuo pat pradžių vaikinui sekėsi gerai, jis greit „užsikabino“ ir jau netrukus pradėjo treniruotis profesionaliai: po du kartus per dieną.

„Į pirmąją plaukimo treniruotę eidavau 6 val. ryto, dar viena laukdavo po pamokų. Buvo sunku, tačiau tai davė vaisių“, – pasakojo pašnekovas.

Neilgai trukus, E. Štura ėmė „skinti“ laurus vaikų, jaunučių, vėliau – ir jaunių amžiaus grupėse.

Plaukimas skatina keliauti

Nors vaikinui plaukimas puikiai sekėsi, jis nutarė studijuoti su sportu nesusijusią specialybę – įstojo į finansų studijas. Ir nors rimtai mokėsi, E. Štura toliau treniravosi plaukimą.

Per savo karjerą vyras yra tapęs daugkartiniu Lietuvos plaukimo čempionu, Lietuvos plaukimo taurės nugalėtoju, Baltijos šalių plaukimo čempionu, o taip pat atvirojo Slovėnijos plaukimo čempionato vicečempionu, Pasaulio lietuvių sporto žaidynių nugalėtoju, pasaulio meistrų plaukimo čempionu ir t.t.

Atviro plaukimo varžybose E. Štura ėmė dalyvauti tik nuo 2018 m., kada ir prasidėjo Kuršių marių plaukimo maratono varžybos. Stipriai susidomėjęs atviru plaukimu, sportininkas stengiasi pasitreniruoti bent penkis kartus per savaitę, nors kasdien dirba tradicinį darbą logistikos srityje.

„Šaltuoju metu treniruojuosi Fabijoniškių baseine, o vasarą – įvairiuose atviruose vandens telkiniuose, dėl ko savaitgaliais nuolat kažkur keliauju“, – pasakojo vilnietis.

Kai tikrai nori, įmanoma viskas

Šiuo metu E. Štura sportuoja be trenerio, tačiau tai netrukdo jam siekti pergalių.

„Manau, kad kiekvienas, jei iš tiesų kažko nori, gali viską suderinti. Kai aš ruošiuosi varžyboms, man nesunku atsikelti ir 6 ryto, tam, kad prieš darbą pasitreniruočiau. Kai nuvažiuoju pas uošvį, kur yra ežeras, taip pat nepraleidžiu progos prasiplaukti“, – tikino sportininkas.

Anot pašnekovo, plaukimo, kaip ir daugelio kitų šakų, čempionas privalo turėti daug ištvermės, užsispyrimo ir noro nugalėti.

„Manau, kad mano stiprus užsispyrimas mane tiek ilgai veda pirmyn“, – prisipažino plaukikas.

Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: iš asmeninio E. Šturos albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gediminas Truskauskas ir Dovilė Kilty Palangoje pasiekė Lietuvos čempionatų rekordus

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį