Dalintis „Kas laukia „Manchester United“?“

Kas laukia „Manchester United“?

Trečiojo sezono sindromas pasikartojo – Jose Mourinho eilinį kartą karjeroje nesulaukė metų pabaigos ir buvo atleistas iš „Manchester United“ trenerio pareigų. Šį sezoną klubą užklupus pralaimėjimų virtinei, be abejo, pirmiausia turėjo kristi trenerio galva, tačiau Mourinho pasirodymai buvo tik viso problemų kamuolio atspindys.

Senas naujokas

Portugalą bent pusei metų pakeis klube kadaise rungtyniavęs puolėjas Ole Gunnaras Solskjaeras. Nors kaip žaidėjas norvegas iškovojo daug titulų, įskaitant ir Čempionų lygos finalą su ta pačia „United“, tačiau trenerio CV nėra toks iškalbingas. Solskjaeras britų salyne dirbo su „Man United“ jauniais bei nesėkmingai treniravo „Cardiff“ ekipą, kuomet atvykęs antroje sezono pusėje nesugebėjo ekipos apsaugoti nuo iškritimo į antrąjį divizioną 2014-aisiais ir vėliau dirbo tik gimtinėje, kur pasiekė aukščiausius rezultatus.

Su pertrauka penkerius metus Norvegijos „Molde“ ekipoje praleidęs Solskjaeras iškovojo du lygos titulus bei kartą užėmė pirmąją vietą ir UEFA Europos lygos grupėje 2015-aisiais, aplenkdamas Stambulo „Fenerbahce“, Glazgo „Celtic“ bei Amsterdamo „Ajax“ ekipas, tačiau kitame etape nusileido turnyro nugalėtojai „Sevilla“ ekipai.

Žinoma, Solskjaeras į Mančesterį neatvyksta laimėti „Premier“ lygos ir norvego paskyrimas vyriausiuoju treneriu yra tik laikinas žingsnis, tačiau „United“ siekiamybė aiški – suvienyti klubą, pradedant fanais ir baigiant futbolininkais, ir bent jau sukurti pozityvią nuotaiką „Old Trafford“ stadione. Šventė gali prasidėti jau nuo pirmųjų akistatų, kadangi kiti penki „United“ oponentai – „Cardiff“, „Huddersfield“, „Bournemouth“, „Newcastle“ ir „Reading“ klubai.

Problemos

Kaip ir minėta, Solskjaero atėjimas turi sukelti trumpalaikį perversmą, kadangi tolimoje perspektyvoje klubui permainų reikės – futbolo ekspertai bei apžvalgininkai jau dabar teigia, jog klubui reikia sporto direktoriaus, kadangi ekipą palikus Serui Alexui Fergusonui, ekipa prarado ne tik trenerį, bet ir žmogų, besirūpinusį įvairiomis operacijomis bei futbolininkų individualiu tobulėjimu.

Pastarieji trys strategai – Mourinho, Davidas Moyesas bei Louisas van Gaalas nesinaudojo tokio eksperto paslaugomis ir situaciją klube valdyti visiškai paskyrė generaliniam klubo direktoriui Edui Woodwardui, kurio nesutarimai su Mourinho sezono pradžioje buvo viena iš prasto starto priežasčių.

Iš tiesų, Woodwardas ir „Man United“ valdyba per šiuos metus pasižymėjo nuotaikų kaita – sausio mėnesį pratęsė kontraktą su portugalų kilmės treneriu nelaukdami kertinio trečiojo sezono, per kurį Mourinho atsisveikina su klubais, o rugpjūčio pabaigoje patys prikaišiojo strategui pagalių į ratus neleisdami įsigyti norimo centro gynėjo.

Su turimais gynybos vidurio futbolininkais atsargoje – Chrisu Smallingu ar Philu Jonesu – pasiekti gerų rezultatų sunku, lyginant, kokius resursus turi kad ir kaimynai iš mėlynosios miesto dalies – „Man City“ gali pasigirti Vincento Kompany bei Nicolaso Otamendi duetu.

Deja, vasarą naujų žvaigždžių Mourinho įsigyti nepavyko, tačiau problemų netrūko ir su esamais klubo vedliais – nuolatiniai portugalo konfliktai su beveik 100 mln. kainavusiu Pauliu Pogba gal7 gale turėjo tik vieną laimėtoją, o sezono pradžioje strategui neįtikęs Anthony Martialis  portugalą privertė gailėtis savo ankstesnių veiksmų, kuomet puolėjas ne kartą gelbėjo „United“ kailį Anglijos čempionate.

Prie vairo stojus kur kas mažesnį ego turinčiam Solskjaerui, įtampa tarp trenerių štabo ir žaidėjų turėtų aprimti bei futbolininkus paruošti naujo stratego atvykimui vasarą, žinoma, jei Solskjaero rezultatai netenkins klubo vadovybės.

Trenerio paieškos

Jau su norvego atėjimu prie komandos vairo, klubo vizija šiek tiek paaiškėjo – kadangi Solskjaeras kelerius metus treniravo „Man United“ rezervinę komandą ir su „Molde“ aukštų rezultatų pasiekė su jauna komanda (amžiaus vidurkis 25,3 m.), vienas iš tikslų aikštėje bus ekipos jaunų talentų ugdymas. O jų komandoje apstu – Anthony Martialis, Marcusas Rashfordas, Luke‘as Shaw, Diogo Dalot, Victoras Lindelofas, Andreas Pereira, Scottas McTominay, Angelis Gomesas bei Masonas Greenwoodas.

Žinoma, ilgalaikėje perspektyvoje klubas anksčiau ar vėliau ieškos aukštesnio lygio stratego, o, norint išlaikyti šią jaunių ugdymo politiką, variantų nedaug.

Vienas jų – Zinedine‘as Zidane‘as. Prancūzas po to, kai savo noru paliko Madrido „Real“ klubą, vis dar yra be darbo, o trys Čempionų lygos titulai iš eilės buvo puiki pradžia trenerio karjeroje. Persikėlimas į „Manchester United“ neabejotinai parodytų, ko yra vertas strategas, kadangi nuo titulus skynusios „Real“, Mančesterio komanda atsilieka ir pajėgumu, ir rezultatais.

Klubo šiuo metu netreniruoja ir Zidane‘o tautietis Leonardo Jardimas. Be abejo, titulais prancūzas nusileidžia savo kolegai, tačiau jaunius ugdyti ir iš jų maksimumą išspausti moka – su jauna „Monaco“ komanda iškovojo „Ligue 1” titulą bei pasiekė Čempionų lygos pusfinalį. Žinoma, tokia „Monaco“ karta pasitaikė galbūt vieną kartą per kelis dešimtmečius, kadangi išpardavęs visus lyderius, klubas su Jardimu atsisveikino sezono pradžioje, kuomet jauna komanda įstrigo Prancūzijos lentelės apačioje. Po išsiskyrimo su Monako klubu Jardimas bandė sugrįžti į futbolą Saudo Arabijoje, tačiau dėl kontrakto nesusitarė ir Azijoje trenerio karjeros nepradėjo.

Mauricio Pochettino

Ko gero, ryškiausias kandidatas bei bukmekerių favoritas treniruoti Mančesterio ekipą – Mauricio Pochettino. Argentinietis taip pat pasižymi puikiu jaunų futbolininku išnaudojimu aikštėje, tačiau, skirtingai negu paminėtieji kandidatai, turi kontraktą su „Tottenham“ klubu. Vasarą kontrakto išpirkimas kainuotų per 35 mln. eurų, tačiau „United“ bus pasiruošusi sumokėti ir tokią sumą, kadangi argentinietis bus vienas pagrindinių jų taikinių. Jei sandoris pavyktų, treneriams per pusę metų ekipa būtų išleidusi per 60 mln. eurų, kadangi kompensacija Mourinho siekė bene 25 milijonus.  Tačiau ties šia opcija trenerio kėdėje – didelis klausimas, kadangi Mauricio Pochettino jau pademonstravo ištikimybę „Tottenham“ klubui, kuomet prieš kelis mėnesius atmetė Madrido „Real“ pasiūlymą. Lyginant komandų dabartinį pajėgumą, galbūt stojimas prie „Man United“ vairo būtų žingsnis atgal?

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Nuo šalčio saugančios dovanos mažiesiems žiemos gerbėjams

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį