Dalintis „Kalnų slidinėjimas Lietuvoje – pasirinkimas  tikrai yra“

Kalnų slidinėjimas Lietuvoje – pasirinkimas  tikrai yra

Nors Lietuva nepasižymi kalnais, o kalnų slidinėjimas atrodo kaip sunkiai mūsų šalyje pritaikoma sporto šaka, čia netrūksta vietų, kur šaltuoju metų laiku galima džiaugtis nusileidimais slidėmis, snieglentėmis ar kitomis priemonėmis.

„Sportlandmagazine.lt“ nusprendė pasidomėti Lietuvoje esančiomis kalnų slidinėjimo trasomis ir žiemos pramogų centrais bei jų kainomis.

„Snow arena“

Vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse yra Druskininkuose įrengta „Snow arena“. Čia 8 hektarų teritorijoje įrengtos trys slidinėjimo trasos, skirtos kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sportui. Šioje arenoje įrengti šveicariški kalnų keltuvai.

Kainos: suaugusiems 2 val. trukmės slidinėjimo bilietas kainuoja 16 eurų darbo dienomis ir 24 eurai – savaitgaliais. 4 val. kaina atitinkamai siekia 19 ir 27 eurus, o visos dienos bilietas atitinkamai kainuoja 22 ir 30 eurų. Nuolaidos taikomos moksleiviams ir studentams, atskiri bilietai yra ir vaikams (iki 7 m.) bei šeimoms (4 asmenų).

Liepkalnis

Turbūt populiariausias Lietuvoje žiemos pramogų parkas – Liepkalnis. Jis įsikūręs ant Laimio kalno Vilniuje. Dešimt skirtingų trasų ir snieglentininkams skirtas „Snow parkas“ leis kiekvienam pajusti žiemos sporto malonumus.

Kainos: 1 valandos kaina darbo dienomis čia siekia 14 eurų darbo dienomis ir 15 eurų – savaitgaliais bei švenčių dienomis. 2 val. atitinkamai kainuoja 17 ir 20 eurų, 3 val. – 20 ir 25 eurai. Pigiau slidinėti gali vaikai iki 12 metų, pensininkai bei neįgalieji.

Kalitos kalnas

Kalnų slidinėjimo centras „Kalita“ arba Kalitos kalnas – aktyvaus turizmo, poilsio ir pramogų parko dalis Anykščiuose ant Kalitos kalno. Esant tinkamoms oro sąlygoms, čia yra įrengiamos keturios skirtingo lygio slidinėjimo trasos.

Kalitos kalnas

Kainos: Pirmadieniais-ketvirtadieniais 1 val. bilieto kaina siekia 9 eurus, 2 val. – 12 eurų, 3 val. – 14 eurų, 5 val. – 18 eurų. Nuo penktadienio iki sekmadienio bei šventinėmis dienomis kaina yra pora eurų didesnė. Vaikams, neįgaliesiems ir pensininkams taikomos nuolaidos.

Lietuvos žiemos sporto centras

Ignalinoje esantis Lietuvos žiemos sporto centras siūlo paslaugas ne tik kalnų bei lygumų slidininkams, bet ir biatlonininkams. Jame yra keturios kalnų slidinėjimo trasos.

LT ziemos sporto centras

Kainos: Lietuvos žiemos sporto centras dirba nuo trečiadienio iki sekmadienio. Galima rinktis 1,2 arba 3 valandų trukmės bilietus, kurių kainos, priklausomai nuo pasirinkto laiko, svyruoja tarp 8 ir 12 eurų. Visos dienos bilietas kainuoja 25 eurus. Nuolaidos taikomos vaikams ir pensininkams.

Jonavos slidinėjimo centras

Pačiame Jonavos centre šalia Joninių slėnio veikia Jonavos slidinėjimo centro trasa. Ji nėra sudėtinga, todėl nuolat pritraukia daugybę žiemos sporto mėgėjų.

Kainos: Bilietų kainos darbo dienomis siekia 6 eurus, o savaitgaliais – 8 eurus. Perkant bilietus vietoje, kaina padidėja euru. Trasa darbo dienomis veikia 16-22 val., o savaitgaliais – 12-22 val.

Aukštagirės kalnas

Aktyviam poilsiui Aukštagirės slidinėjimo trasoje šaltuoju metų periodu būna paruoštos penkios įvairaus sudėtingumo trasos, kurių ilgiai siekia iki 420 m. Į kalną kelia keturi keltuvai, o vaikai ir pradedantieji keliami  multiliftiniu ir linijiniu keltuvu.

Kainos: 1,5 val. apsilankymo kainos – 12 eurų darbo dienomis ir 17 eurų savaitgaliais. 3 val. pramogos atitinkamai kainuoja 15 ir 20 eurų, o 5 val. – 18 ir 25 eurus. Vaikams iki 12 metų, neįgaliesiems ir senjorams taikomos nuolaidos.

Mortos kalnas

Žemaitijoje žiemos sporto entuziastai gali kalnų slidinėjimu užsiimti ant Plungėje esančio Mortos kalno. Čia, esant pakankamai sniego, veikia trys trasos, „Snow parkas“ ir kalnelis vaikams. Šiuo metu trasa laikinai yra uždaryta.

Kainos: darbo dienomis 1,5 val. kainuoja 10 eurų, 2,5 val. – 11 eurų, 4 val. – 13 eurų. Savaitgaliais kainos brangesnės – atitinkamai 14, 15 ir 17 eurų. Nuolaidos taikomos vaikams iki 12 metų.

Utrių klanas

Tai – vienintelis Klaipėdos rajone esantis slidinėjimo centras. Čia veikia dvi trasos ir vienas kalnelis, skirtas vaikams bei pradedantiesiems. Yra ir nedidelis parkas snieglentininkams. Dėl atšilusio oro, šiuo metu trasos neveikia.

Utrių klanas

Kainos: 2 val. bilieto kaina – 10 eurų. Vaikai ir pensininkai slidinėti gali perpus pigiau.

Verta pažymėti, kad beveik visi minėti žiemos sporto centrai yra atviri, todėl esant permainingiems orams, reikia pasitikrinti, ar jūsų išsirinkta vieta dirba. Taip pat reikia nepamiršti, kad papildomai kainuoja inventoriaus nuoma.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: slidinėjimo centrų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Žiemiški orai atvėrė plotus slidinėjimo mėgėjams

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį