Dalintis „Istorinis Vytauto Strolios startas: nuo dešimtuko pasaulio taurės varžybose skyrė sekundė“

Istorinis Vytauto Strolios startas: nuo dešimtuko pasaulio taurės varžybose skyrė sekundė

„Geriau žvirblis rankoje nei… Kaip ten ta patarlė?“, – kvatojo Vytautas Strolia. Hochfilcene (Austrija) prasidėjusio antro pasaulio taurės etapo sprinte 29-erių anykštėnas pakilo į Lietuvos biatlonininkams vyrams neregėtas aukštumas, tačiau pasirodymo įvertinti labai gerai vis tiek negalėjo.

Pajėgiausias šalies žiemos sporto atstovas 10 km rungtyje lietuvis užėmė 12 vietą bei buvo vienas iš devynių sportininkų, kuriems pavyko užversti visus taikinius. Nugalėjusiam vokiečiui Johannesui Kuehnui mūsiškis pralaimėjo 42,3 sek. Nuo pajėgiausiųjų dešimtuko V.Strolią skyrė vos 0,9 sek., o nuo aštuntuko – 2,5 sek.

„12 vieta aukštikalnėse tikrai gera. Man atvykus į kalnus niekada nebūna lengva. Šiandien paskutinis ratas buvo blogas, bet galutinė vieta tikrai gera – yra kuo pasidžiaugti. Tačiau esu toks žmogus, kad visą laiką žiūriu į priekį ir gaila, kad nėra to dešimtuko, bet tikiu, kad bus galima dėl jo pakovoti ateityje. Dabar galiu pasidžiaugti šiuo startu, o vakare reikės galvoti apie kitą“, – sakė V. Strolia.

Vytautas Strolia

Lietuvos biatlonininkas trasoje nebuvo toks greitas kaip per pirmuosius du pasaulio taurės etapus Estešunde (Švedija), tačiau šaudė ne tik taikliai, bet ir greitai – du šaudymus jis atliko per mažiau nei minutę.

„Šiandien šaudymas buvo užtikrintas, nors gulint kelias sekundes praradau, nes reikėjo atilikti pataisymą. Per prisišaudymą buvo vėjas, o atvykus šaudyti jo nebebuvo – kokios dvi sekundės prisideda. Šiek tiek sunkiau važiavosi, bet gelbėjo šaudymas“, – reziumavo V.Strolia.

31 numeriu startavęs lietuvis iškart po finišo buvo penktas. Tolimesnės varžybų eigos sportininkas nesekė, tačiau vėliau startavę keli lyderiai mūsiškį pastūmėjo septyniomis pozicijomis žemyn. Vis dėlto, V.Strolios nuomone, starto grupė pasirodymui šiandienos varžybose įtakos nedarė.

„Buvo tokia mintis, kad išlįs saulė, atšils ir trasoje pasidarys „gliancas“, o tada sniegas pagreitėja. Bet to tikrai nebuvo ir trasa visas varžybas išliko panaši, o varžybų gale gal net šiek tiek išsimušė. Mano nuomone, startuoti pirmoje grupėje buvo geriau, nors didelio skirtumo nebuvo“,  – teigė pajėgiausias Lietuvos biatlonininkas.

V.Strolios iškovota 12 vieta – aukščiausia Lietuvos biatlonininkų vyrų užimta pozicija per nepriklausomos šalies istoriją. 1997-1998 metų sezone į 14 vietą pasaulio taurės varžybose palypėjo Liutauras Barila, o praėjusiose olimpinėse žaidynėse Tomas Kaukėnas buvo 13-as. Iki tol buvęs geriausias V.Strolios pasiekimas – 16 vieta pernai Kontiolahtyje (Suomija) vykusiose 20 km asmeninėse lenktynėse.

Vytautas Strolia

Už 12 vietą V.Stroliai atiteko 1750 eurų. Lietuvis taip pat pelnė 29 įskaitinius taškus bei bendroje įskaitoje pakilo į 20 poziciją. Iš viso biatlonininko taupyklėje jau 94 taškai – daugiau nei per bet kurį kitą visą sezoną.

Tekstas: Lietuvos biatlono federacijos
Nuotraukos: Andrei Ivanov

Komentarai

  1. Remigijus

    Su visa pagarba linkiu tik sveikatos svajonėms išpildyti !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Liepsnojantys Eurolygos klubai: dominuojanti Šaro „Barcelona“ ir iššovę rusai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį