Dalintis „Iššūkį A. Sorokinui metantis P. Wiersma: „Į Vilnių atvažiuosiu gerinti pasaulio rekordo““

Iššūkį A. Sorokinui metantis P. Wiersma: „Į Vilnių atvažiuosiu gerinti pasaulio rekordo“

„Net neabejoju, kad ilgose distancijose rezultatas priklauso nuo fizinio pasirengimo, talento ir psichologijos. Kodėl man patinka ilgos distancijos? Nes čia talentas yra mažiau svarbus už kitus du faktorius“, – sako ultra bėgikas Pietas Wiersma iš Nyderlandų.

Pernai 100 kilometrų bėgimo pasaulio čempionate bronzos medalį iškovojęs 25-ų atletas jau pradėjo pasirengimą gegužės 14 dieną Vilniuje vyksiančioms „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ varžyboms.

„Mano pasirengimas primena maratonininkų treniruotes – per savaitę nubėgu 160-210 kilometrų, – prisipažino P. Wiersma. – Tačiau daugiau dėmesio skiriu aukšto tempo bėgimui. Taip pat darau specialias treniruotes greičiui. Psichologiškai tvirtėju po kiekvienos geros, sėkmingos, ilgos treniruotės. Man patinka save spausti treniruotėse, o meditacijos padeda kur kas geriau susitaikyti su skausmu“.

Pietas Wiersma

Geriausias P. Wiersma rezultatas 100 km lenktynėse – 6 val. 18 min. ir 47 sekundės (2022 m.). Pernai bėgikui pavyko pagerinti ir asmeninį 50 km bėgimo rekordą (3 val. ir 3 sek.), o šiais metais buvo sutriuškintas ir maratono rekordas – 2 val. 18 min. ir 59 sek.

Prabilęs apie dabartinį 100 km bėgimo pasaulio rekordą, kuris priklauso lietuviui Aleksandrui Sorokinui (6 val. 5 min. ir 41 sek.), P. Wiersma šypsojosi.

„Manau, kad tai yra vienas sunkiausiai įveikiamų pasaulio rekordų, bet jis tikrai gali būti pagerintas, – sakė olandas. – A. Sorokinas yra vienas sėkmingiausių visų laikų ultra bėgikas. Jis tikrai yra šalia Yiannio Kouroso. Dabar su Aleksandru treniruojamės pas tą patį trenerį – Sebastianą Bialobrzeskį. Prie jo komandos prisijungiau po pernai tikrai man sėkmingo pasaulio čempionato. Tačiau mes su Aleksandru esame visiškai skirtingi atletai. Treniruojamės skirtingai. Žinau, kad A. Sorokinas per savaitę įveikia daugiau negu 300 kilometrų. Jei aš pabandyčiau tai padaryti, gaučiau traumą jau pirmą savaitę. Bet aš esu greitesnis bėgikas, susikoncentravęs į ilgas ir kokybiškas treniruotes. Labai laukiu Vilniuje vyksiančių lenktynių, labai laukiu mūsų akistatos – pamatysime, kuris kurį įveiks“.

Po kelių akimirkų P. Wiersma pridėjo: „Sutinku, kad Vilniuje įvyks greičiausios 100 km lenktynės, o aš atvažiuoju gerinti pasaulio rekordo“.

Priminsime, „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ bėgimo trasa nusidrieks greta technologijų parko „Cyber City“, įsikūrusio progresyvioje ir atsinaujinančioje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje.

„Jeigu atvirai, tai bus mano pirmasis apsilankymas Vilniuje, – nusijuokė P. Wiersma. – Žinau, kad tai Lietuvos sostinė, girdėjau, kad miestas yra labai gražus. Tačiau nežinau, ko galiu tikėtis. Noriu, kad trasa būtų greita, viliuosi, kad varžybų atmosfera bus puiki ir mus stebės didelė minia žiūrovų. Nors bėgdamas visada koncentruojuosi į savo darbą, tačiau dievinu, kuomet bėgimą stebi daug žiūrovų. Jie suteikia motyvacijos siekti dar geresnių rezultatų“.

Beje, „Cyber City“ kieme, prie čia pat esančios finišo linijos, visi norintys palaikyti sportininkus bus laukiami specialiai įkurtose žiūrovų erdvėse. Varžybų organizatoriai kviečia nepraleisti progos tapti rekordinio A. Sorokino bėgimo liudininkais.

Tekstas ir nuotraukos: organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Brazilų džiudžitsu „tėvas“ Lietuvoje D. Uktveris: „Titulų turime, bet nesame pasaulyje kažkuo išskirtiniai“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį