Dalintis „Įspūdingas Andriaus Jakševičiaus savaitgalis – du laimėti pusmaratoniai per dvi dienas“

Įspūdingas Andriaus Jakševičiaus savaitgalis – du laimėti pusmaratoniai per dvi dienas

Sekmadienį Marijampolėje surengtas 11-asis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas – „Bėgam už Marijampolę 2024“.

„Džiaugiamės, kad šis  bėgimas kasmet auga ir į jį atvykta ne tik mėgėjai, bet ir profesionalai. Sunku įsivaizduoti, kad Marijampolės sporto savaitė būtų be šio finalinio renginio. Smagu, kad tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai bėgdami galėjo pasigrožėti Marijampolės parkais bei vaizdais. Tai buvo tikra sporto šventė“, – sakė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Šiame tradiciniame bėgime suspindėjo Andrius Jakševičius („Vegan Runners“). Dieną prieš triumfavęs pusmaratonio bėgimo Vilniuje, jis savo varžovams nepaliko vilčių ir Marijampolėje. Per 1 val. 12 min. 12,2 sek. „Bėgam už Marijampolę“ pusmaratonį įveikęs A. Jakševičius artimiausią varžovą aplenkė daugiau nei penkiomis minutėmis.

Antras finišavo Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 1:18.35,4), trečias – Žydrūnas Stelmokas („Vėtra“, 1:19.26,8).

„Jokios paslapties nėra, norint greitai bėgti reikia atsakingai treniruotis. Manau, kad prie gerų rezultatų prisideda ir mityba. Kai valgai sveikai, tai lengviau būna atsigauti. Svarbus ir fizinis pasiruošimas. Mano technika nėra gera, todėl dirbu, kad ją pagerinčiau. O visiems norintiems pradėti bėgioti ilgesnis atstumus, linkiu tiesiog pradėti tą daryti. Žinoma, protingai. Pradžiai užtenka tiesiog didinti nubėgamą atstumą. Jei siekiama aukštų rezultatų, tada jau reikia rimtesnių treniruočių su specialistais“, – pasakojo A. Jakševičius.

Tarp moterų greičiausia buvo Ieva Rezajeva („Šešios trim“, 1:30.19,0), antrąją vietą užėmė Rima Stankevičė („Origami runners“, 1:32.13,5), trečiąją – Eglė Zablockytė („Lukas“, 1:34.41,1).

„Treniruojuosi penkis-šešis kartus per savaitę ir taip po truputį ateina rezultatai. Marijampolėje man patiko visa šventė, ypač vaikų bėgimai su daug pramogų. Galbūt vienintelis dalykas, kurį pasiūlyčiau organizatoriams, tai padaryti tikslius 5, 10 ir pusmaratonio atstumus“, – kalbėjo I. Rezajeva.

10 km distancijoje nugalėtojais tapo Antanas Žukauskas (34.04,3) ir Laura Vaitkevičienė (37.49,1).

5 km nuotolyje greičiausi buvo Danielis Bendaravičius (16.48,4) ir Virginija Višinskienė (21.35,7).

Nemažiau emocijų vyko ir nuotaikingame vaikų bėgime, kuriame savo jėgas išbandė šimtai jaunųjų bėgikų.

Šio bėgimo organizatorius Darius Kemeraitis pažadėjo, kad bėgimo šventė Marijampolė tęsis ir ateityje bei pakvietė visus apsilankyti į šiemet atidarytą Marijampolės sporto istorijos muziejų.

Bendroje LBT įskaitoje pirmauja Paulius Stankevičius ir Rima Stankevičė. Klubų įskaitoje pirmoje vietoje yra „Origami runners“.

LBT 12-asis etapas vyks birželio 8 dieną Šiauliuose, kartu su „Olimpinės dienos“ renginiais.

Tekstas: begimotaure.lt
Nuotraukos: Roko Lukoševičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip sportuoti, kai lauke labai karšta

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį